x

McDonald's w wersji rosyjskiej jako Wujaszek Wania

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    18.03.2022

Po tym, jak McDonald's zamknął wszystkie swoje restauracje w kraju rosyjskiego agresora, Duma Państwowa zgłosiła pomysł, by w przejętych po firmie miejscach działały lokalne punkty z nowym, łudząco podobnym do oryginału, logo. Burgery byłyby sprzedawane w restauracjach Wujek Wania.

Czy w lokalach McDonald's w Rosji pojawi się niebawem Wujaszek Wania? Zdjęcie: Shutterstock.com
Czy w lokalach McDonald's w Rosji pojawi się niebawem Wujaszek Wania? Zdjęcie: Shutterstock.com
Przypomnijmy, że 8 marca McDonald's dołączył do wciąż wydłużającej się listy marek oraz firm, które zawiesiły działalność w Rosji. Josh Gerben, ekspert od amerykańskiego prawa własności przemysłowej oraz założyciel firmy Gerben Intellectual Property, która do tej pory zarejestrowała ok. 7 tys. znaków handlowych, niedawno ogłosił na Twitterze, że w Rosji rozpoczęło się skłotowanie znaków towarowych.

12 marca został złożony wniosek o rejestrację znaku towarowego kopiującego logo McDonald's, ale z nazwą „Wujek Wania”. Projekt nowego logo jest kolorystycznie i graficznie łudząco podobny do oryginalnego.

Jak donosi „Washington Post", przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin powiedział, że rosyjskie restauracje powinny przejąć lokalizacje McDonald's.
– Ogłosili, że się zamykają. No i dobrze. Ale jutro w tych lokalizacjach nie powinno być McDonald's, tylko Wujaszek Wania – oznajmił. I dodał, że miejsca pracy muszą być zachowane, a ceny obniżone.

– McDonald's, który tymczasowo zamyka swoje punkty usługowe, będzie nadal płacić pensje 62 tys. rosyjskim pracownikom i dokonywać płatności leasingowych w swoich lokalizacjach w kraju – poinformował tymczasem Kevin Ozan, dyrektor finansowy spółki.
Oszacował, że te płatności i inne koszty związane z zamknięciem firmy wyniosą 50 milionów dolarów miesięcznie. – Spodziewamy się, że będzie to tymczasowe i na pewno nie podejmujemy tej decyzji pochopnie – oświadczył.

Autor tekstu: Małgorzata Hnat

Zobacz także

Medaliści olimpiady pizzy wsparli WOŚP w nietypowy sposób

Zdobywcy miejsc na olimpiadzie Vera Pizza Napoletana w Neapolu spotkali się w Pabianicach. Tym razem jednak nie po to, by ze sobą rywalizować, a wspólnie zebrać pieniądze na szczytny cel, przygotowując nietypową pizzę.

Festiwal Pizzy w Pizzy Hut najdroższy od lat. Internauci bezlitośni

Festiwal Pizzy w Pizza Hut to wydarzenie, które odbywa się pod hasłem: Jesz i pijesz, ile chcesz. Za z góry określoną kwotę można zamówić dowolną ilość pizzy, z napojami lub bez. Internauci ostro krytykują tegoroczne ceny akcji i dają upust emocjom w komentarzach.

Trwa głosowanie w plebiscycie na Najlepszy Roślinny Produkt 2022

Piąty plebiscyt na Najlepszy Roślinny Produkt Roku 2022 kampanii RoślinnieJemy wszedł w kolejny etap. Do 31 stycznia konsumenci mogą oddawać głosy na produkty i marki, które szczególnie zapadły im w pamięć, wpłynęły na ich zwyczaje żywieniowe lub ułatwiły dostęp do pełnowartościowej diety roślinnej.

Kraków z najtańszą ofertą wegańską w Europie

Kraków zajął pierwsze miejsce w rankingu europejskich miast z najbardziej atrakcyjną cenowo ofertą wegańskich restauracji. W pierwszej dwudziestce znalazły się także Warszawa i Łódź. Zestawienie utworzono na podstawie analizy danych z 3,5 miliona roślinnych lokali na świecie.

Selgros Cash & Carry i Caritas Polska zapraszają potrzebujących do wigilijnego stołu

Caritas Polska zorganizuje 24 grudnia spotkania wigilijne dla potrzebujących. W 85 miastach przygotowane zostaną stoły z daniami wigilijnymi, a także paczki świąteczne dla 20 tysięcy osób. Kolejny rok z rzędu partnerem strategicznym wydarzenia i fundatorem produktów jest Selgros Cash & Carry.

Zwycięskie restauracje plebiscytu gości Restaurant Week

135 tysięcy gości Restaurant Week spotkało się przy wspólnym stole w tegorocznej edycji festiwalu. Po wizycie w jednej z ponad 400 restauracji w kraju mieli oni szansę, by ocenić dania, obsługę i atmosferę lokalu. Oto wyniki plebiscytu.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej