x

McDonald's w wersji rosyjskiej jako Wujaszek Wania

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    18.03.2022

Po tym, jak McDonald's zamknął wszystkie swoje restauracje w kraju rosyjskiego agresora, Duma Państwowa zgłosiła pomysł, by w przejętych po firmie miejscach działały lokalne punkty z nowym, łudząco podobnym do oryginału, logo. Burgery byłyby sprzedawane w restauracjach Wujek Wania.

Czy w lokalach McDonald's w Rosji pojawi się niebawem Wujaszek Wania? Zdjęcie: Shutterstock.com
Czy w lokalach McDonald's w Rosji pojawi się niebawem Wujaszek Wania? Zdjęcie: Shutterstock.com
Przypomnijmy, że 8 marca McDonald's dołączył do wciąż wydłużającej się listy marek oraz firm, które zawiesiły działalność w Rosji. Josh Gerben, ekspert od amerykańskiego prawa własności przemysłowej oraz założyciel firmy Gerben Intellectual Property, która do tej pory zarejestrowała ok. 7 tys. znaków handlowych, niedawno ogłosił na Twitterze, że w Rosji rozpoczęło się skłotowanie znaków towarowych.

12 marca został złożony wniosek o rejestrację znaku towarowego kopiującego logo McDonald's, ale z nazwą „Wujek Wania”. Projekt nowego logo jest kolorystycznie i graficznie łudząco podobny do oryginalnego.

Jak donosi „Washington Post", przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin powiedział, że rosyjskie restauracje powinny przejąć lokalizacje McDonald's.
– Ogłosili, że się zamykają. No i dobrze. Ale jutro w tych lokalizacjach nie powinno być McDonald's, tylko Wujaszek Wania – oznajmił. I dodał, że miejsca pracy muszą być zachowane, a ceny obniżone.

– McDonald's, który tymczasowo zamyka swoje punkty usługowe, będzie nadal płacić pensje 62 tys. rosyjskim pracownikom i dokonywać płatności leasingowych w swoich lokalizacjach w kraju – poinformował tymczasem Kevin Ozan, dyrektor finansowy spółki.
Oszacował, że te płatności i inne koszty związane z zamknięciem firmy wyniosą 50 milionów dolarów miesięcznie. – Spodziewamy się, że będzie to tymczasowe i na pewno nie podejmujemy tej decyzji pochopnie – oświadczył.

Autor tekstu: Małgorzata Hnat

Zobacz także

Rusza Nocna Zmiana - pierwszy krakowski market nocny

Nocna Zmiana to pierwszy pop-up’owy nocny market w Krakowie, który przez 7 letnich weekendów zagości z pysznym street food, rzemieślniczymi napojami oraz muzyką w ogrodzie na tyłach Hali 100-lecia Cracovii.

Coca-Cola i PepsiCo dołączają do bojkotu rosyjskiego rynku

W wyniku ogromnej presji społecznej dwie gigantyczne marki napojowe poinformowały, że wstrzymują prowadzenie interesów w Rosji.

MAKRO Polska wobec sytuacji epidemiologicznej

Kompleksowe wyposażenie placówek w środki dezynfekujące, prowadzenie kampanii informacyjnej nt. bezpieczeństwa i higieny, zwiększenie częstotliwości dezynfekcji wózków zakupowych - te i inne działania podejmuje MAKRO Polska w celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa.

BARON I MARCZEWSKA NA NOWYM FRONCIE

Aleksander Baron został szefem kuchni w nowej restauracji Zoni , a Adriana Marczewska szefową bistro WuWu. Restauracje powstają na terenie rewitalizowanego kompleksu Koneser z inicjatywy rodzinno-biznesowej spółki Rest Team, którą współtworzą Ewa, Andrzej i Mirosław Niziowie.

Warszawska Pyza 2019

To siódma edycja plebiscytu organizowanego przez redakcję Stołecznej Gazety Wyborczej.

Restauracja Przyjazna Dzieciom

Każdy rodzic wie, że znalezienie w restauracji smacznego, ale i ciekawego posiłku dla malucha, może czasem stanowić wyzwanie. Aby ułatwić życie wszystkim, którzy chcą zabrać najmłodszych do restauracji, powstał program Restauracja Przyjazna Dzieciom.

Inne kategorie

Podcasty

Roślinne zamienniki w menu restauracji [PODCAST]

Coraz większa grupa Polaków deklaruje chęć ograniczenia spożycia mięsa, nie tylko w kuchni domowej, ale także podczas wizyt w restauracjach i spożywania dań na wynos. Chcąc trafić w ich gusta, warto rozważyć zmiany w menu lokalu na bardziej roślinne.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej