x

Port Royal Mini i Bombaj Masala w Browarach Warszawskich

Kategoria: Miejsca    15.03.2022

Jest już komplet restauracji w Browarach Warszawskich! W gastronomicznym kwartale na warszawskiej Woli czynne są już dwa znane i lubiane przez warszawiaków lokale - Port Royal Mini i Bombaj Masala Wola.

Port Royal Mini w Browarach Warszawskich. Zdjęcie: materiały prasowe
Port Royal Mini w Browarach Warszawskich. Zdjęcie: materiały prasowe
Restauracja Bombaj Masala Wola ulokowała się przy Krochmalnej 61. Szefem kuchni jest w niej rodowity Hindus, który w swoim menu postawił na dania street foodowe podobne do tych, które można zjeść na ulicach gwarnego Bombaju. Wyróżnikiem lokalu jest imponujący wybór autentycznych indyjskich koktajli. W karcie są także opcje bezalkoholowe.

Port Royal Mini przy Krochmalnej 59 oferuje z kolei ryby i owoce morza. W nowej karcie klasyczne fish & chips zostały zastąpione przez ravioli z ośmiornicą i podwójnie langustynkowe gnocchi. Do wyboru są dwie zupy: skandynawska z dorszem i śródziemnomorska na okoniu morskim z anchovies. Na uwagę zasługują szkocki łosoś w sosie kaparowo-cytrynowym, dorada w wydaniu koreańskim, rybne tatary i carpaccio, ostrygi w trzech różnych odsłonach (fine de claire, belon i gilardeau) oraz surowe langustynki z krewetkami. Poza tym w menu znajdziecie dania nie-rybne, jak choćby arancini suppli z ryżem czy fior di latte z parmezanem. Wszystko to można popić winami z całego świata, w tym szampanami, które idealnie są dopasowane do ostryg.

Bombaj Masala Wola w Browarach Warszawskich. Zdjęcie: materiały prasowe
Bombaj Masala Wola w Browarach Warszawskich. Zdjęcie: materiały prasowe
Bombaj Masala i Port Royal sąsiadują m. in. z NINE’s Restaurant & Sports Bar Roberta Lewandowskiego, Gastronomją ze smakami dawnej stolicy i francuskim akcentem czy Browaru Warszawskiego mieszczącego się w kolebkach XIX Leżakowni. To tylko kilka z 35 restauracji, delikatesów i kawiarni znajdujących się na terenie Browarach Warszawskich na Woli.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Bistro Senatorek - domowe smaki ze stołecznego Śródmieścia

Bistro Senatorek to miejsce dla miłośników domowej kuchni w samym centrum stolicy. W menu znajdziemy specjały polskiej kuchni, przysmaki z różnych stron świata, burgery z polskiej wołowiny i desery.

Trzecia Żona Krawca w stolicy. Śniadania, kawa i wege słodkości

W Warszawie otwiera się kolejna kawiarnio-cukiernia Żona Krawca. Lokal przy ulicy Podskarbińskiej 21 będzie już trzecim miejscem z tym szyldem w stolicy. Serwuje m.in. wybór śniadań.

Romans Bistro w Poznaniu: bouillabaisse i "autorski bałagan" we wnętrzu

Romans Bistro to miejsce, które ma przybliżyć poznaniakom kuchnię południa Francji. Za jego koncepcją stoi Jan Czartoryski, który pracował m.in. w nagrodzonej gwiazdką Michelin restauracji Clou w Kopenhadze.

Happa To Mame otwiera drugi lokal. Poznańska kawiarnia zagości w stolicy

Happa To Mame, pierwsza kawiarnia w Polsce serwująca oryginalne japońskie słodycze, postanowiła otworzyć kolejny lokal. Po Poznaniu przyszedł czas na Warszawę.

Kredens Wincentego: sklep, bistro i kawiarnia

Połączenie działalności gastronomicznej z handlową to koncept, który ma fantastyczne perspektywy rozwoju - uważa Krzysztof Stegienko, który wraz z żoną prowadzi w Warszawie Kredens Wincentego.

Fit Cake: cztery nowe lokale w dwa miesiące

Sieć cukierni Fit Cake uruchomiła w ostatnich dwóch miesiącach cztery nowe lokale. To jednak nie koniec, bo w planach są już kolejne otwarcia.

Inne kategorie

Podcasty

Moda na wina nowofalowe w restauracjach. Rozmowa z Piotrem Pietrasem [PODCAST]

Czym się charakteryzują wina naturalne, organiczne, biodynamiczne, wegańskie? Kto je konsumuje i jakie możliwości stwarzają te kategorie w biznesie restauracyjnym? Czy warto podążać za tym trendem? Rozmawiamy o tym z Piotrem Pietrasem, Master Sommelierem, Wicemistrzem Europy Sommelierów.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej