x

Coca-Cola i PepsiCo dołączają do bojkotu rosyjskiego rynku

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    09.03.2022

W wyniku ogromnej presji społecznej dwie gigantyczne marki napojowe poinformowały, że wstrzymują prowadzenie interesów w Rosji.

Zdjęcie: Shutterstock.com
Zdjęcie: Shutterstock.com
PepsiCo sprzedaje swoje produkty w Rosji od ponad 60 lat, obszar ten generuje około 4% jej sprzedaży w całej grupie. Konkurencyjna Coca-Cola notuje znacznie niższy przychód wynoszący od 1 do 2%, ale ta marka ma również długą tradycję w Rosji. Obecnie oba brandy dołączyły do bojkotu rosyjskiego rynku.

Coca-Cola ogłosiła, że ​​na razie wstrzyma działalność w Rosji.
– Nasze współczucie kierujemy do ludzi, którzy cierpią z powodu niedopuszczalnych wydarzeń na Ukrainie – informuje Coca-Cola w oświadczeniu. Grupa będzie nadal monitorować sytuację i rozważać dalsze kroki w zależności od okoliczności.

PepsiCo również chce poważnie ograniczyć swoją działalność w Rosji. Firma poinformowała, że tymczasowo zawiesi sprzedaż i produkcję napojów, takich jak Pepsi, 7Up i Mirinda. Ponadto PepsiCo wstrzyma inwestycje oraz wszelkie działania reklamowe i marketingowe w Rosji. Jednak grupa chce nadal oferować artykuły codziennego użytku, takie jak przetwory mleczne lub żywność dla niemowląt. Według dyrektora generalnego Ramona Laguarta. PepsiCo ma tu do spełnienia „humanitarny" obowiązek.

Autor tekstu: Joanna Hamdan

Zobacz także

Kolacja według Marcina Przybysza i food designera Marca Bretillota

Francuski food designer Marc Bretillot przygotowuje niepowtarzalną kolację wraz z szefem kuchni warszawskiej restauracji Epoka Marcinem Przybyszem. Będzie ona serwowana przez miesiąc w ramach międzynarodowego projektu IDE (International Design Expeditions).

#WspieramLokalneLokale - kampania społeczna Smazymy.com

20 marca ruszyła kampania społeczna #WspieramLokalneLokale. Jej celem jest zachęcenie konsumentów do składania zamówień z dostawą do domu w lokalnych restauracjach i tym samym wsparcie lokali w czasie wprowadzonego na terenie kraju stanu zagrożenia epidemicznego.

Noma i Maaemo z trzema gwiazdkami! Przewodnik Michelin docenił najlepsze restauracje Skandynawii

Inspektorzy Michelin przyznali prestiżowe gwiazdki najlepszym lokalom w Skandynawii. Najwyższe wyróżnienie w tegorocznej edycji przewodnika "Michelin Nordic Countries 2021" otrzymały m.in. kopenhaska Noma oraz Maaemo z Oslo.

Restaurant Week z wyjątkowym konkursem. Do wygrania kolacja z Magdą Gessler

Wiosenna edycja Restaurant Week obfituje w niespodzianki. Wszyscy goście festiwalu mogą wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą jest kolacja z Magdą Gessler, która odbędzie się w restauracji U Fukiera. Festiwal potrwa od 9 do 27 czerwca.

MACIEJ ROSIŃSKI ROZSTAŁ SIĘ Z RESTAURACJĄ AFFOGATO

Pod koniec lutego po 10 latach swoją pracę na stanowisku szefa kuchni łódzkiej restauracji Affogato zakończył Maciej Rosiński.

CHEF CULINARY CUP 2017 JUŻ ZA NAMI

Finał drugiej edycji konkursu odbył się 5 kwietnia 2017 r. podczas Targów Euro Gastro. Zwycięzcą został Bartosz Peter. Organizatorem konkursu jest Nestlé Professional, a Jerzy Pasikowski objął patronat nad imprezą. Uczestnicy konkursu musieli przygotować danie z użyciem dowolnego fondu marki Chef.

Inne kategorie

Podcasty

Moda na wina nowofalowe w restauracjach. Rozmowa z Piotrem Pietrasem [PODCAST]

Czym się charakteryzują wina naturalne, organiczne, biodynamiczne, wegańskie? Kto je konsumuje i jakie możliwości stwarzają te kategorie w biznesie restauracyjnym? Czy warto podążać za tym trendem? Rozmawiamy o tym z Piotrem Pietrasem, Master Sommelierem, Wicemistrzem Europy Sommelierów.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej