x

Coca-Cola i PepsiCo dołączają do bojkotu rosyjskiego rynku

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    09.03.2022

W wyniku ogromnej presji społecznej dwie gigantyczne marki napojowe poinformowały, że wstrzymują prowadzenie interesów w Rosji.

Zdjęcie: Shutterstock.com
Zdjęcie: Shutterstock.com
PepsiCo sprzedaje swoje produkty w Rosji od ponad 60 lat, obszar ten generuje około 4% jej sprzedaży w całej grupie. Konkurencyjna Coca-Cola notuje znacznie niższy przychód wynoszący od 1 do 2%, ale ta marka ma również długą tradycję w Rosji. Obecnie oba brandy dołączyły do bojkotu rosyjskiego rynku.

Coca-Cola ogłosiła, że ​​na razie wstrzyma działalność w Rosji.
– Nasze współczucie kierujemy do ludzi, którzy cierpią z powodu niedopuszczalnych wydarzeń na Ukrainie – informuje Coca-Cola w oświadczeniu. Grupa będzie nadal monitorować sytuację i rozważać dalsze kroki w zależności od okoliczności.

PepsiCo również chce poważnie ograniczyć swoją działalność w Rosji. Firma poinformowała, że tymczasowo zawiesi sprzedaż i produkcję napojów, takich jak Pepsi, 7Up i Mirinda. Ponadto PepsiCo wstrzyma inwestycje oraz wszelkie działania reklamowe i marketingowe w Rosji. Jednak grupa chce nadal oferować artykuły codziennego użytku, takie jak przetwory mleczne lub żywność dla niemowląt. Według dyrektora generalnego Ramona Laguarta. PepsiCo ma tu do spełnienia „humanitarny" obowiązek.

Autor tekstu: Joanna Hamdan

Zobacz także

Foodsi, Restaurant Week i Free Now we wspólnej kampanii

Tej wiosny Foodsi kontynuuje przekaz "Tu się nie marnuje", zwracający uwagę na problem marnotrawienia jedzenia, a dodatkowo zachęca do dbania nie tylko o planetę, ale również o własne samopoczucie. Aby lepiej realizować te misję Foodsi łączy siły z Free Now i Restaurant Week.

Poznańskie restauracje dołączają do przewodnika Michelin

Poznań dołączy do miast, których restauracje opisane są w słynnym przewodniku Michelin. Znajdzie się w nim obok Warszawy i Krakowa.

Festiwal Syryjski w gdańskiej Stacji Food Hall

W dniach 23-26 marca w Stacji Food Hall trwać będzie Festiwal Syryjski. Podczas imprezy spróbować będzie można dań oraz koktajli inspirowanych kulinarnym dziedzictwem Bliskiego Wschodu.

Fundacja Taka Akcja zakupi mobilne KTG dla ukraińskich kobiet w ciąży

Wskaźnik przyrostu naturalnego w Ukrainie spada, a warunki wojenne spowodowały, że wskaźnik ciąż patologicznych przewyższa 30 proc. Problem ten schodzi na dalszy plan, kiedy kraj działa w stanie wyższej konieczności. Fundacja Taka Akcja chce to zmienić i rusza ze zbiórką charytatywną NEW HOPE.

Trzecia odsłona kolacji Grand Dinners już w maju

Kolejne kolacje z cyklu Grand Dinners odbędą się 15 i 16 maja w Restauracji Belvedere położonej w samym sercu Łazienek Królewskich. Swoje popisowe dania zaserwują tym razem Jean-Philippe Blondet, Arnaud Bignon i gospodarz wieczoru Tomasz Łagowski.

Body Chief startuje ze szkołą gotowania. Na poczatek - warsztaty z Magdą Gessler

Marka cateringu dietetycznego Body Chief wraz z otwarciem nowej siedziby pod Poznaniem uruchamia autorską szkołę gotowania. Warsztaty kulinarne będą w niej prowadzić doświadczeni kucharze i znani blogerzy kulinarni. Pierwszy cykl zajęć poprowadzi restauratorka Magda Gessler.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej