x

Kolacja charytatywna na rzecz Ukrainy w restauracji Koneser Grill

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    04.03.2022

Szefowie kuchni lokali należących do Ferment Group przygotują 7 marca w restauracji Koneser Grill kolację, z której całkowity przychód zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie. Konto Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej zasilą też pieniądze zebrane podczas aukcji win.

Grafika: Michał Korolec, www.michalkorolec.com
Grafika: Michał Korolec, www.michalkorolec.com
Wydarzenie odbędzie się z inicjatywy Wojtka Bońkowskiego (www.winicjatywa.pl, „Ferment. Pismo o winie”, grupa restauracji skupionych w Ferment Group: Butchery&Wine, Le Braci, Kieliszki na Próżnej, Koneser Grill, Rozbrat 20). W trakcie Aperitivo odbędzie się też licytacja najlepszych etykiet z prywatnej kolekcji win Wojtka Bońkowskiego. Są to unikatowe butelki od cenionych producentów, z najlepszych roczników. Unikaty w formacie magnum przekazał również kolekcjoner Andrzej Różycki.

Szef Koneser Grilla Piotr Wójcik gościć będzie pozostałych szefów z Ferment Group i wspólnie przygotują popisowe dania każdej restauracji. Grzegorz Zięba z Kieliszków na Próżnej poda najbardziej rozpoznawalnego dla swojej kuchni tatara, Bartosz Szymczak z Rozbrat 20 postawił na aktualnie bardzo sezonowe owoce morze. Przemek Samul z Le Braci wraz z początkiem wiosny poda po mistrzowsku przygotowane warzywa, a Marek Burakowski z Butchery&Wine grillowanego rib eye’a.

Nad wszystkim będzie czuwał Piotr Wójcik, który zadba o to, aby ogień w kuchni Koneser Grill nie zgasł. O wina zatroszczy się Beata Gawęda-Pawełek, właścicielka firmy importującej wina Vini e Affini oraz sieci sklepów Wine Corner i wine baru Grono.

– Wierzymy, że również my ludzie kochający jedzenie i wino możemy realnie przyczynić się do pomocy naszym sąsiadom, robiąc to, co umiemy najlepiej. Wielu z naszych przyjaciół, kolegów i współpracowników pozostawiło na Ukrainie swoje rodziny. Część z nich, znajduje się na terenach oblężonych, z których na razie nie mogą wyjechać. Nasza akcja ma również na celu udzielenie im wsparcia, którego tak bardzo obecnie potrzebują.
Otwieramy dla was nasze drzwi, gotujemy z serca, wyciągami z piwniczek gromadzone latami perełki, bo tak trzeba – mówi Wojtek Bońkowski.

Daniel Pawełek, właściciel Ferment Group dodaje – To zaangażowanie moich pracowników, którzy w trakcie swoich dni wolnych chcą przyjść do pracy, czy przekazać na pomoc Ukrainie własne napiwki, daje mi siłę i energię to realizowania takich przedsięwzięć.

Miejsce: Koneser Grill ul. Ząbkowska 29 (Centrum Praskie Koneser)
Czas: 7 marca, 18.30 - 21.00 Aperitivo, 19.30 aukcja win
Bilety w cenie 500 zł za osobę można kupić na tej stronie.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Foodsi, Restaurant Week i Free Now we wspólnej kampanii

Tej wiosny Foodsi kontynuuje przekaz "Tu się nie marnuje", zwracający uwagę na problem marnotrawienia jedzenia, a dodatkowo zachęca do dbania nie tylko o planetę, ale również o własne samopoczucie. Aby lepiej realizować te misję Foodsi łączy siły z Free Now i Restaurant Week.

Poznańskie restauracje dołączają do przewodnika Michelin

Poznań dołączy do miast, których restauracje opisane są w słynnym przewodniku Michelin. Znajdzie się w nim obok Warszawy i Krakowa.

Festiwal Syryjski w gdańskiej Stacji Food Hall

W dniach 23-26 marca w Stacji Food Hall trwać będzie Festiwal Syryjski. Podczas imprezy spróbować będzie można dań oraz koktajli inspirowanych kulinarnym dziedzictwem Bliskiego Wschodu.

Fundacja Taka Akcja zakupi mobilne KTG dla ukraińskich kobiet w ciąży

Wskaźnik przyrostu naturalnego w Ukrainie spada, a warunki wojenne spowodowały, że wskaźnik ciąż patologicznych przewyższa 30 proc. Problem ten schodzi na dalszy plan, kiedy kraj działa w stanie wyższej konieczności. Fundacja Taka Akcja chce to zmienić i rusza ze zbiórką charytatywną NEW HOPE.

Trzecia odsłona kolacji Grand Dinners już w maju

Kolejne kolacje z cyklu Grand Dinners odbędą się 15 i 16 maja w Restauracji Belvedere położonej w samym sercu Łazienek Królewskich. Swoje popisowe dania zaserwują tym razem Jean-Philippe Blondet, Arnaud Bignon i gospodarz wieczoru Tomasz Łagowski.

Body Chief startuje ze szkołą gotowania. Na poczatek - warsztaty z Magdą Gessler

Marka cateringu dietetycznego Body Chief wraz z otwarciem nowej siedziby pod Poznaniem uruchamia autorską szkołę gotowania. Warsztaty kulinarne będą w niej prowadzić doświadczeni kucharze i znani blogerzy kulinarni. Pierwszy cykl zajęć poprowadzi restauratorka Magda Gessler.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej