x

Coffeedesk i polskie palarnie kawy dla Ukrainy

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    02.03.2022

W spółce Coffeedesk działa sztab kryzysowy, który wdraża projekty pomocowe dla Ukraińców. Kołobrzeski omnichannel dostarcza gorącą kawę i herbatę uchodźcom oraz wolontariuszom. 10% ze sprzedaży kawy z polskich palarni przeznaczy na organizacje pomagające Ukrainie.

Grafika: materiały prasowe
Grafika: materiały prasowe
Priorytetem powołanego w Coffeedesk sztabu kryzysowego jest zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom Coffeedesk ukraińskiego pochodzenia, jak i ich rodzinom. Weryfikowane są także możliwości zatrudnienia nowych osób z Ukrainy – w firmie i w środowisku branżowym. Trwają rozmowy nad wspólnymi działaniami z partnerami biznesowymi i dostawcami kawy, herbaty czy akcesoriów, takich jak kubki i pojemniki termiczne.

Do współpracy zaproszono także polskie palarnie kawy. Od 1-10 marca, 10% ze sprzedaży kawy z polskich palarni zostanie przeznaczone na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Pozyskane w ten sposób środki będą przekazywane wybranym organizacjom na bieżąco w trakcie akcji. Coffeedesk rozważa też przedłużenie projektu w miarę potrzeb. Specjalna oferta dla Ukrainy dostępna jest na stronie: https://www.coffeedesk.pl/promotion/wsparcie-dla-ukrainy/

W pomoc zaangażowały się też kawiarnie Coffeedesk i jej pracownicy. W tym tygodniu w Warszawie i Kołobrzegu, gdzie znajdują się showroomy marki, Coffeedesk rozpocznie także dostarczanie gorącej kawy i herbaty ukraińskim uchodźcom oraz pomagającym im wolontariuszom.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Medaliści olimpiady pizzy wsparli WOŚP w nietypowy sposób

Zdobywcy miejsc na olimpiadzie Vera Pizza Napoletana w Neapolu spotkali się w Pabianicach. Tym razem jednak nie po to, by ze sobą rywalizować, a wspólnie zebrać pieniądze na szczytny cel, przygotowując nietypową pizzę.

Festiwal Pizzy w Pizzy Hut najdroższy od lat. Internauci bezlitośni

Festiwal Pizzy w Pizza Hut to wydarzenie, które odbywa się pod hasłem: Jesz i pijesz, ile chcesz. Za z góry określoną kwotę można zamówić dowolną ilość pizzy, z napojami lub bez. Internauci ostro krytykują tegoroczne ceny akcji i dają upust emocjom w komentarzach.

Trwa głosowanie w plebiscycie na Najlepszy Roślinny Produkt 2022

Piąty plebiscyt na Najlepszy Roślinny Produkt Roku 2022 kampanii RoślinnieJemy wszedł w kolejny etap. Do 31 stycznia konsumenci mogą oddawać głosy na produkty i marki, które szczególnie zapadły im w pamięć, wpłynęły na ich zwyczaje żywieniowe lub ułatwiły dostęp do pełnowartościowej diety roślinnej.

Kraków z najtańszą ofertą wegańską w Europie

Kraków zajął pierwsze miejsce w rankingu europejskich miast z najbardziej atrakcyjną cenowo ofertą wegańskich restauracji. W pierwszej dwudziestce znalazły się także Warszawa i Łódź. Zestawienie utworzono na podstawie analizy danych z 3,5 miliona roślinnych lokali na świecie.

Selgros Cash & Carry i Caritas Polska zapraszają potrzebujących do wigilijnego stołu

Caritas Polska zorganizuje 24 grudnia spotkania wigilijne dla potrzebujących. W 85 miastach przygotowane zostaną stoły z daniami wigilijnymi, a także paczki świąteczne dla 20 tysięcy osób. Kolejny rok z rzędu partnerem strategicznym wydarzenia i fundatorem produktów jest Selgros Cash & Carry.

Zwycięskie restauracje plebiscytu gości Restaurant Week

135 tysięcy gości Restaurant Week spotkało się przy wspólnym stole w tegorocznej edycji festiwalu. Po wizycie w jednej z ponad 400 restauracji w kraju mieli oni szansę, by ocenić dania, obsługę i atmosferę lokalu. Oto wyniki plebiscytu.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej