x

Coffeedesk i polskie palarnie kawy dla Ukrainy

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    02.03.2022

W spółce Coffeedesk działa sztab kryzysowy, który wdraża projekty pomocowe dla Ukraińców. Kołobrzeski omnichannel dostarcza gorącą kawę i herbatę uchodźcom oraz wolontariuszom. 10% ze sprzedaży kawy z polskich palarni przeznaczy na organizacje pomagające Ukrainie.

Grafika: materiały prasowe
Grafika: materiały prasowe
Priorytetem powołanego w Coffeedesk sztabu kryzysowego jest zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom Coffeedesk ukraińskiego pochodzenia, jak i ich rodzinom. Weryfikowane są także możliwości zatrudnienia nowych osób z Ukrainy – w firmie i w środowisku branżowym. Trwają rozmowy nad wspólnymi działaniami z partnerami biznesowymi i dostawcami kawy, herbaty czy akcesoriów, takich jak kubki i pojemniki termiczne.

Do współpracy zaproszono także polskie palarnie kawy. Od 1-10 marca, 10% ze sprzedaży kawy z polskich palarni zostanie przeznaczone na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Pozyskane w ten sposób środki będą przekazywane wybranym organizacjom na bieżąco w trakcie akcji. Coffeedesk rozważa też przedłużenie projektu w miarę potrzeb. Specjalna oferta dla Ukrainy dostępna jest na stronie: https://www.coffeedesk.pl/promotion/wsparcie-dla-ukrainy/

W pomoc zaangażowały się też kawiarnie Coffeedesk i jej pracownicy. W tym tygodniu w Warszawie i Kołobrzegu, gdzie znajdują się showroomy marki, Coffeedesk rozpocznie także dostarczanie gorącej kawy i herbaty ukraińskim uchodźcom oraz pomagającym im wolontariuszom.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Wrzesień w Neo(n) Bistro. Gotują m. in. Jagodziński, Wojnarowski i Jakubiak

Neo(n) Bistro, czyli warszawskie kolacje pod gwiazdami autorstwa znanych szefów kuchni, przedłużone do końca września! Jakie menu zaserwują na dachu parkingu Hotelu Novotel Ernest Jagodziński, Robert Wojnarowski, Tomasz Jakubiak, Patryk Dziamski i Marcin Molik?

Selgros Cash&Carry wspiera potrzebujących

Selgros Cash&Carry kontynuuje wieloletnią współpracę z Caritas Poznań. Firma przekazała właśnie samochód dostawczy, dzięki któremu możliwe będzie usprawnienie dostaw żywności do jadłodajni i placówek żywieniowych, a tym samym jeszcze większe wsparcie dla ubogich i potrzebujących.

25 tys. ofert specjalnych na Dzień Własnego Biznesu

Już 9 października odbędzie się Dzień Własnego Biznesu - święto małych i średnich przedsiębiorców. Z tej okazji na konsumentów czekać będzie 25 tys. ofert specjalnych - w tym promocje, rabaty i gratisy w sklepach i lokalach w całym kraju.

Premiera kolekcji Nespresso Ispirazione Italiana

W środę, 29 stycznia odbyła się premiera najnowszej kolekcji kaw Nespresso - Ispirazione Italiana. Goście spotkania przenieśli się do słonecznych i pełnych kawowego aromatu Włoch.

Ubierz się w McDonald’s!

McDonald’s prezentuje wieczorową kolekcję z okazji obchodzonego na całym świecie McDelivery Night In.

McDonald's w wersji rosyjskiej jako Wujaszek Wania

Po tym, jak McDonald's zamknął wszystkie swoje restauracje w kraju rosyjskiego agresora, Duma Państwowa zgłosiła pomysł, by w przejętych po firmie miejscach działały lokalne punkty z nowym, łudząco podobnym do oryginału, logo. Burgery byłyby sprzedawane w restauracjach Wujek Wania.

Inne kategorie

Podcasty

Moda na wina nowofalowe w restauracjach. Rozmowa z Piotrem Pietrasem [PODCAST]

Czym się charakteryzują wina naturalne, organiczne, biodynamiczne, wegańskie? Kto je konsumuje i jakie możliwości stwarzają te kategorie w biznesie restauracyjnym? Czy warto podążać za tym trendem? Rozmawiamy o tym z Piotrem Pietrasem, Master Sommelierem, Wicemistrzem Europy Sommelierów.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej