x

Witek Iwański otwiera restaurację Hub.Praga w Warszawie

Kategoria: Miejsca    25.02.2022

Autorska restauracja znanego szefa kuchni Witka Iwańskiego mieści się w zabytkowej kamienicy na warszawskiej Pradze. Hub.Praga wystartuje 4 marca.

Restauracja Hub.Praga na warszawskiej Pradze. Zdjęcie: materiały prasowe
Restauracja Hub.Praga na warszawskiej Pradze. Zdjęcie: materiały prasowe
Były head chef restauracji w hotelu Raffles Europejski i Aruana Restaurant w hotelu Narvil Conference zamarzył o własnym lokalu. Marzenie się spełniło – jego koncept Hub.Praga powstał w niewielkim, świeżo wyremontowanym wnętrzu zabytkowej kamienicy przy ulicy Jagiellońskiej 22 na warszawskiej Pradze.

Witek Iwański, właściciel i szef kuchni restauracji Hub.Praga. Zdjęcie: materiały prasowe
Witek Iwański, właściciel i szef kuchni restauracji Hub.Praga. Zdjęcie: materiały prasowe
Karta dań zbudowana jest wokół niewielkich porcji potraw przygotowanych z dostępnych w danym sezonie składników. – Lokal jest dość mały i kameralny. Mamy 20 miejsc siedzących i wpływa to także na to, co możemy w nim serwować. Proponuję więc gościom koncept niedużego menu – mówi Witek Iwański.

W menu Hub.Praga znajdzie się dorsz skrei. Zdjęcie: materiały prasowe
W menu Hub.Praga znajdzie się dorsz skrei. Zdjęcie: materiały prasowe
Taka filozofia karty ma zachęcać do tego, by podczas jednej wizyty w Hub.Praga zamówić kilka różnorodnych potraw. Klienci będą mieli także możliwość wybrania menu degustacyjnego złożonego z wszystkich dań.
A czego konkretnie można będzie spróbować w praskiej restauracji?

– Na pewno w menu znajdzie się dorsz skrei. Mamy końcówkę sezonu na tę rybę i cieszę się, że zdążę ją wykorzystać. W karcie pojawi się także sporo warzyw, na przykład panierowany seler. Niektóre dania mogą wydawać się z pozoru luksusowe i drogie, ale chcę serwować je nieco inaczej, by były bardziej dostępne, jak np. surf and turf przygotowany z ostryg z kurczaka. Wśród deserów będzie na pewno rabarbar, na którego sezon dopiero się zaczyna – opowiada Witek Iwański.

Desery w Hub.Praga Witka Iwańskiego. Zdjęcie: materiały prasowe
Desery w Hub.Praga Witka Iwańskiego. Zdjęcie: materiały prasowe
Iwański jest zdobywcą tytułu Chef de L’Avenir przyznawanego przez Akademię Gastronomiczną w Polsce młodym obiecującym szefom kuchni. Na swoim koncie posiada także takie laury jak: Młody Talent (2015) i Szef Roku (2018) przyznane przez przewodnik Gault Millau Polska. Przed otwarciem własnej restauracji pracował m.in. jako head chef w restauracji hotelu Europejskiego Raffles oraz restauracji Aruana w hotelu Narvil Conference.

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Śniadania w Fabryce Norblina

Warszawski Food Town w Fabryce Norblina zaprasza gości na poranne posiłki. Śniadania serwowane są już od godziny 8 rano.

Agnieszka Rojewska otworzyła palarnię kawy w Warszawie

Agnieszka Rojewska, wielokrotna mistrzyni Polski Barista oraz zwyciężczyni London Coffee Masters otworzyła w stolicy showroom oraz sklep z kawą Sheep and Raven.

Wina Dajcie w Rzeszowie: goście chcą być zaskakiwani

Rzeszowska restauracja Wina Dajcie zajęła III miejsce w plebiscycie gości ostatniej edycji festiwalu Restaurant Week.Jak się przygotować do takiego wydarzenia i jak osiągnąć sukces - o tym rozmawiamy z Waldemarem Kaczmarkiem, właścicielem konceptu.

Wystawa "Special ingredient" w warszawskim Sakebar by Nobu

Do 24 marca w warszawskim Sakebar by Nobu można oglądać wystawę "Special ingredient". Ten artystyczno-kulinarny projekt jest efektem kilkumiesięcznej współpracy artystki Agnieszki Stopyry i Nobu Hotel Warsaw.

Brać - pierwszy w Warszawie wine bar z tylko polskimi winami

Działający w Porcie Praskim Brać to pierwszy w stolicy wine bar serwujący jedynie polskie wina. Właściciele chcą przybliżyć gościom świat wciąż niedocenianego rodzimego winiarstwa, więc stawiają również na edukację, organizując degustacje i spotkania z winiarzami.

Sushi Soul w Warszawie - japońska klasyka z nowoczesnym twistem według Mariusza Melcera

Sushi Soul to działająca od niedawna w mokotowskim Forcie Piłsudskiego restauracja, której współwłaścicielem jest szef kuchni Mariusz Melcer, znany z warszawskiego Sakana Sushi Bar.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej