x

Pizzerie zagrożone? Dyskont Aldi testuje bota do robienia pizzy

Kategoria: Twój biznes - wiedza    22.02.2022

W Aldi Corner w północnym Sydney można kupić pizzę w jakości takiej, jak z pieca opalanego drewnem. We współpracy ze start-upem Placer Robotics dyskont zainstalował Pizzabot - automat, który w kilka minut oferuje włoskie danie.

Zdjęcie: Shutterstock.com
Zdjęcie: Shutterstock.com
Jak donosi „Lebensmittel Zeitung", Aldi testuje w Australii robota wydającego posiłki, który może w dwie minuty przygotować pizzę w jakości restauracyjnej, taką jak z pieca opalanego drewnem. Klienci mogą ją zamawiać w tym właśnie punkcie w dwóch smakach. Aldi w komunikacie prasowym donosi, że robot jest w stanie przygotować do 450 pizz dziennie.

Urządzenie zostało opracowane wyłącznie dla tej sieci dyskontów przez australijski start-up Placer Robotics z Bondi. Jest ono przeszklone, ​​dzięki czemu klienci mogą obserwować przygotowywanie i pakowanie pizzy. Cena produktów to 8,99 dol. australijskich (ok. 5,70 euro). Półprodukty do potrawy są wytwarzane ręcznie w Bondi, częściowo pieczone i posypane lokalnymi składnikami. Następnie schładza się je w kontrolowanej temperaturze Pizzabota.

– Współpraca z Placer Robotics odzwierciedla nasze zaangażowanie w innowacje. Jesteśmy przekonani, że Pizzabot dostarczy konsumentom wyjątkowych doświadczeń lunchowych  – mówi Huw Longman, dyrektor zarządzający Aldi Corner.

Dzięki automatowi do pizzy detalista przynajmniej tymczasowo poszerza swój asortyment. Oferta pizzy jest dostępna tylko przez ograniczony czas. Obecnie Aldi nie planuje powtórzenia projektu pilotażowego na innych rynkach.

Pomysł na automaty do pizzy nie jest nowy. W 2012 r. dr. Oetker we współpracy z firmą Pizzomatic wypuścił na rynek maszynę do pizzy o tej samej nazwie i zainstalował ją w kilku niemieckich miastach. Inni producenci, tacy jak Bonduelle, również inwestują w podobne technologie. W 2019 r. firma testowała urządzenie „Cabaletta”, które miesza świeże sałatki z maksymalnie 19 składnikami po naciśnięciu jednego przycisku.

Autor tekstu: Małgorzata Hnat

Zobacz także

Rekrutacja w gastronomii

Mówi się, że rynek pracy w Polsce jest rynkiem pracownika. Jest to prawdziwe także w przypadku branży HoReCa, w której coraz częściej to pracownik dyktuje warunki współpracy. Jak znaleźć dobrych pracowników na stałe?

Nowe dania w dowozie od Sfinks Polska. Sprawdź jakie!

Poszerzanie oferty o dania dostępne wyłącznie w kanale delivery to odpowiedź spółki na aktualną sytuację w kraju i potrzeby rynku. Po sukcesie pierwszej wirtualnej marki The Burgers, Sfinks Polska proponuje dwie kolejne potrawy w dowozie - Kebapi oraz Yolo Chicken.

Makaronowe trendy - za co lubimy pastę i którą najbardziej?

Carbonara i spaghetti al bolognese - te dwa dania kuchni włoskiej najczęściej wybieramy w dostawie. Czy pandemia sprawiła, że pokochaliśmy makaron jeszcze bardziej? Na podstawie analizy danych z platformy Uber Eats prezentujemy makaronowe trendy w Polsce i na świecie.

Kolejne firmy z branży HoReCa odchodzą od jaj kur z chowu klatkowego

Ten globalny trend jest coraz bardziej widoczny w sieciach sprzedaży detalicznej, hurtowej, w gastronomii, hotelarstwie oraz wśród producentów żywności. Wpisuje się to w nastroje społeczne i stale rosnącą świadomość konsumentów.

Tylko 7 proc. Ukraińców pracowało w sektorze HoReCa, reszta do przyuczenia?

Po wybuchu wojny w Ukrainie prognozowano, że cierpiąca na braki kadrowe HoReCa może zatrudnić część uchodźców. Niestety, wszystko wskazuje na to, że etat w hotelu czy restauracji bywa dla nich zbyt wymagający. Branżę czekają kolejne miesiące permanentnych poszukiwań ludzi do pracy.

LIDERZY STAWKI

To najlepsze wyniki od niespełna 10 lat: w 2016 r. 99 najlepszych operatorów gastronomicznych w Europie osiągnęło wzrost na poziomie 7,1 proc. Liderzy osiągnęli łączną sprzedaż na poziomie 100 mld euro. Badania przeprowadzili Gretel Weiss i Daniel Funnen ("Food Service Europe & Middle East").

Inne kategorie

Podcasty

Koniec papierowego kubka jest bliski? [PODCAST]

Ekologia coraz mocniej oddziałuje na wszystkie sfery życia i powoli wkracza także tam, gdzie jeszcze nie tak dawno w ogóle o niej nie myślano - do kawiarni, restauracji, barów. Jak ekologicznie prowadzić gastronomię? Rozmawiamy o tym z Krzysztofem Rzymanem, właścicielem kawiarni STOR w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej