x

Wielkopolski Kucharz Roku 2022

Kategoria: Wydarzenia - kalendarium    18.02.2022

Po dwuletniej pandemicznej przerwie wystartuje VII edycja konkursu kulinarnego Wielkopolski Kucharz Roku im. Rafała Jelewskiego. Odbędzie się 8 czerwca w malowniczym majątku Ostoja Chobienice k. Zbąszyna.

Celem konkursu jest odkrywanie, poznanie i zaprezentowanie kulinarnych tradycji Wielkopolski w jej współczesnej aranżacji, zgodnej z obowiązującymi światowymi trendami, jak również stworzenie okazji do spotkania kucharzy, wymiany poglądów i porównania profesjonalnych umiejętności. Zwycięzca Konkursu otrzyma nominację do finału Kulinarnego Pucharu Polski 2022.
Organizatorami wydarzenia są Kapituła Konkursu w składzie Joanna Ochniak, Dominik Brodziak, Barbara Surma i Tomasz Purol oraz firma FPMS – Doradztwo Unijne Joanna Ochniak.

Warunki konkursu
W konkursie mogą uczestniczyć kucharze z dowolnych zakładów gastronomicznych, zarówno hotelarskich jak i pojedynczych restauracji z całej Wielkopolski oraz kucharze urodzeni w Wielkopolsce, a pracujący w zakładach gastronomicznych w kraju i za granicą.

Zadaniem konkursowym będzie przygotowanie dania głównego (7 porcji o gramaturze w przedziale 160-180 g) oraz sałatki (4 porcje). Obowiązkowym składnikiem dania głównego są pstrąg patroszony oraz jesiotr filet z Gospodarstwa Rybackiego Zielenica, olej z Manufaktury Łagowski (do wyboru smak: porowy, wędzone warzywa, suszone pomidory lub czosnek i szpinak). Do sałatki należy użyć: jabłka oraz Pepitki z czerwonej soczewicy i marchewki marki Bonduelle. Pozostałe składniki w gestii uczestnika.

Informacje dla zainteresowanych startem w konkursie
Kontakt : wkr_konkurs@wp.pl
TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ - 29 kwietnia 2022!
Zgłoszenie należy wysłać pocztą elektroniczną na adres: zgloszenie@konkursykulinarne.pl  
Decyduje data wpłynięcia zgłoszenia do organizatora konkursu. Ogłoszenie o zakwalifikowaniu się do konkursu najpóźniej 5 maja 2022.
Regulamin i formularz zgłoszeniowy na stronie www.konkursykulinarne.pl

Nagrody
Prace konkursowe oceniać będzie profesjonalne jury, które w ramach nagrody „GRA O STAŻ” zaproszą  wybranego przez siebie zawodnika na staż do swojej kuchni.
Na zawodników czekać będzie jeszcze wiele atrakcyjnych nagród finansowych i rzeczowych ufundowanych przez sponsorów oraz dwutygodniowy staż w kuchni pięciogwiazdkowego hotelu Heron Live w Gródku nad Dunajcem.

Wydarzenie
Poprowadzi je niezawodny duet: Marta Klepka i Tomasz Purol. Pełen emocji i przepełniony historią kuchni i smakami dzień zakończy gala, podczas której poznamy laureatów konkursu oraz przystąpimy do degustacji potraw przygotowanych przez zespół szefów kuchni z poznania pod egidą Dominika Brodziaka.
i mediach branżowych


Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

SMAKKi GASTROTARGI

SMAKKi GASTROTARGI odbędą się 23-25 marca 2023 roku w Centrum EXPO XXI w Warszawie. Poza ofertą innowacyjnych produktów i rozwiązań dla gastronomii odwiedzający otrzymają solidną porcję praktycznej wiedzy, która pomoże odnaleźć się w trudnych okolicznościach biznesowych.

Taste The Wine - polska kolacja degustacyjna w Concordia Taste

Winiarskie perełki z trzech polskich winnic będą główną atrakcją Taste The Wine - polskiej kolacji degustacyjnej, która 24 listopada odbędzie się w poznańskiej restauracji Concordia Taste. W programie także aukcja charytatywna dzieł sztuki na… butelkach i fotografii z winobrania.

Targi HORECA®/GASTROFOOD/ENOEXPO®

Ponad 250 wystawców zaprezentuje produkty, sprzęt i rozwiązania niezbędne w restauracji czy hotelu podczas targów HORECA®/ GASTROFOOD/ ENOEXPO®, które odbędą się 16-18 listopada w EXPO Kraków.

Monin Cup Poland 2022 - piąta edycja barmańskiego konkursu

Finał 5 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Barmańskiego Monin Cup Poland 2022 odbędzie się 17 października w lokalu NINE's Restaurant & Sport Bar w Warszawie.

Whisky Live Warsaw 2022

Festiwal Whisky Live Warsaw powraca! 28 i 29 października na gości imprezy czekać będą wyjątkowe sesje degustacyjne masterclass oraz rekordowa liczba wystawców.

Next Day Studio 2022

Magazyny "Food Service", "Media Marketing Polska" oraz "Handel" łączą siły w kolejnej edycji projektu Next Day Studio. Od 2 listopada, w każdą listopadową środę będziemy poruszać tematy ważne z punktu widzenia pracowników i właścicieli gastronomii.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej