x

Paweł Kazanowski autorem sukcesu Zumy w Dubaju. Restauracja zajęła 2. miejsce na liście 50 Best Restaurants

Kategoria: Ludzie    16.02.2022

Zlokalizowana w Dubaju restauracja Zuma uplasowała się na drugim miejscu ogłoszonej niedawno listy Middle East & North Africa's 50 Best Restaurants. Mało kto wie, że executive chefem w tym lokalu jest Polak, Paweł Kazanowski.

Paweł Kazanowski. executive chef w restauracji Zuma  w Dubaju. Zdjęcie: materiały prasowe
Paweł Kazanowski. executive chef w restauracji Zuma w Dubaju. Zdjęcie: materiały prasowe
Znajdująca się w największym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich Zuma należy do sieci rozsianych po całym świecie restauracji. Serwuje dania współczesnej kuchni japońskiej: od sushi, przez ryby i owoce morza, kończąc na mięsach z grilla i stekach z wołowiny wagyu.

– Zuma stworzyła własny kanon kuchni japońskiej. Tam, gdzie Japonia wykazuje powściągliwość, Zuma oferuje nadmiar. Zasadniczo wykorzystuje techniki związane z japońską kuchnią i łączy je z blichtrem oraz przepychem Zachodu, aby osiągnąć sukces – czytamy w opisie restauracji na stronie  50 Best Restaurants.

Spośród dań w menu uwagę autorów zestawienia 50 Best Restaurants zwrócił przede wszystkim antrykot z japońskim sosem wafu, czarny dorsz w marynacie miso i pieczony na cedrowym drewnie kurczak. Na liście 50 najlepszych restauracji Bliskiego Wschodu Zumę wyprzedził tylko jeden lokal – 3 Fils, również położony w Dubaju.

Za sukces Zumy opowiada Paweł Kazanowski i jego zespół. Polak pracuje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich od 12 lat, a swoją przygodę z Zumą zaczynał od londyńskiego lokalu sieci. Dziś jako executive chef odpowiada za restauracje w Dubaju, Abu Dhabi, Turcji i w Austrii, a wkrótce także za otwierającą się w tym roku Zumę na Ibizie.
Jak podkreśla, praca w jednym miejscu przez tyle lat nie byłaby możliwa, gdyby nie zespół ludzi, który na co dzień mu towarzyszy.

– Gdybym nie miał ze sobą takiej ekipy, ludzi z którymi tutaj współpracuję, to bym w Dubaju nie został. Po tylu latach nadal czuję się zadowolony z pracy. Mówimy, że jesteśmy firmą rodzinną i może brzmi to dziwnie, bo mamy na świecie już chyba 14 restauracji, ale staramy się zapewniać komfortowe warunki wszystkim pracownikom. Każdy, od pomocy kuchennej po managera, traktowany jest podmiotowo, z szacunkiem – mówi Paweł Kazanowski.
Takie podejście zdaje się procentować. Dubajska Zuma jest bowiem miejscem, które szkoli kolejnych pracowników wysyłanych następnie do innych lokali sieci.

– Z tej restauracji wysyłamy kucharzy na cały świat. W naturalny sposób stworzyliśmy system treningowy. Dajemy ludziom szansę, by mogli się rozwijać. Często decydują się z nami zostać i są zadowoleni. To daje dużą satysfakcję – mówi executive chef Zumy w Dubaju.


Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Paweł Balcerek szefem sprzedaży wszystkich tytułów VFP Communications

Od grudnia 2022 r. za komercyjne aktywności magazynów "Food Service", "Media Marketing Polska" i "Handel" oraz przypisanych im portali i eventów będzie odpowiadał Paweł Balcerek. VFP Communications łączy tym samym funkcjonujące dotychczas oddzielnie dwa działy sprzedaży i upraszcza strukturę.

Janusz Garncarczyk (Lemon Resort SPA) - szef kuchni 24 godziny na dobę

Jego ścieżka kariery dowodzi, że dzięki ciężkiej pracy można wejść na sam szczyt. JANUSZ GARNCARCZYK jest dziś szefem kuchni prestiżowego LEMON RESORT SPA. Czym wyróżnia się praca w takim obiekcie? Jak mądrze zarządzać pracownikami? I czy jest tu miejsce na rozwój?

Agnieszka Sierac, właścicielka Fukafe o sukcesie jednej z pierwszych roślinnych kawiarni w Polsce

Fukafe powstało dziesięć lat temu jako jedno z pierwszych roślinnych miejsc w naszym kraju. Jak radzi on sobie po dekadzie funkcjonowania w branży? Co wyróżnia ten koncept na tle innych? Na pytania odpowiada Agnieszka Sierac, właścicielka Fukafe.

Tomasz Tracz szefem kuchni w restauracji Folga w Krakowie

Nowym szefem krakowskiej restauracji Folga został Tomasz Tracz. Zastąpił na tym stanowisku Macieja Bigaja, który otrzymał propozycję pracy w trzygwiazdkowej restauracji Cheval Blanc by Peter Knogl w Bazylei.

Adrian Górniak, właściciel restauracji Źródło: w tym szaleństwie jest metoda

Po ponad 5 latach pracy w topowych warszawskich restauracjach zdecydował się na otwarcie własnego lokalu - ŹRÓDŁO. O konsekwentnym dążeniu do celu i szukaniu równowagi w życiu opowiada człowiek orkiestra ADRIAN GÓRNIAK.

Adam Pawłowski w zarządzie Court of Master Sommeliers. To nowy impuls do rozwoju sztuki sommelierskiej w Polsce

Rodacy, którzy chcieliby zawalczyć o najwyższe wyróżnienie w branży sommelierskiej, mogą liczyć na moje wsparcie - zapewnia Adam Pawłowski, który został członkiem zarządu Court of Master Sommeliers, najbardziej prestiżowej organizacji szkolącej i zrzeszającej sommelierów na całym świecie.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej