x

McDonald’s zakłada restaurację w wirtualnym świecie metaverse

Kategoria: Twój biznes - wiedza    15.02.2022

Josh Gerben, ekspert od amerykańskiego prawa własności przemysłowej oraz założyciel firmy Gerben Intellectual Property, która do tej pory zarejestrowała ok. 7 tys. znaków handlowych, ogłosił na Twitterze, że McDonald's zmierza do metaverse.

To nowy trend?  Burgery zamawiane w wirtualnej rzeczywistości? Zdjęcie: Shutterstock.com
To nowy trend? Burgery zamawiane w wirtualnej rzeczywistości? Zdjęcie: Shutterstock.com
Sieć fast foodów zgłosiła do rejestracji 10 znaków towarowych, co świadczy o tym, że zamierza zaproponować klientom rzeczywisty i cyfrowy asortyment z dostawą do domu oraz obsługę wirtualnej restauracji. Jak informuje portal NowyMarketing.pl, jeden ze znaków towarowych dotyczy prawdopodobnie marki McCafé.

Jak to będzie wyglądało w praktyce? Jeśli ktoś zgłodnieje podczas przebywania w wirtualnej rzeczywistości, nie będzie musiał z niej wychodzić, by coś przekąsić. Wystarczy, że po prostu wejdzie do cyfrowego McDonalda i zamówi zestaw, który zostanie dostarczony pod drzwi.

Sieć McDonald’s nie jest odosobniona w swoich działaniach. W metaverse działają marki odzieżowe, np. Nike, ale penetrują ten obszar także sieci handlowe. Carrefour wkracza do gry w wirtualnym świecie i chce tworzyć cyfrowy sklep. Francuski detalista kupił działkę w The Sandbox. To wirtualny świat, w którym gracze mogą zarabiać na swoich wirtualnych transakcjach.

Zatwierdzenie złożonych przez McDonald’s i inne firmy znaków towarowych chroni ich pomysł w przestrzeni metaverse, tak jak opatentowanie znaków towarowych w realu. W końcu metaverse ma świat rzeczywisty odzwierciedlać. Weryfikacja może potrwać dziewięć miesięcy.

Autor tekstu: Małgorzata Hnat

Zobacz także

Polacy pracują 62,5 minuty, aby zarobić na Big Maca

Przez ostatnie 10 lat inflacja znacząco wpłynęła na koszt zakupów, także w branży fast food. Cena Big Maca w Polsce wzrosła o ponad 59%. W 2012 roku trzeba było pracować 36 minut, aby na niego zarobić, dziś - 62,5 minuty. Gdzie na świecie popularne burgery są najtańsze, a gdzie najdroższe?

Drastyczny wzrost cen pieczywa. Czy grozi nam 30 zł za bochenek chleba?

Wojna w Ukrainie, która jest jednym z kluczowych dostawców pszenicy na świecie, wywołała trudną sytuację na rynku zbóż - wysokie koszty i problem z dostępnością. Rekordowe wzrosty cen pszenicy na giełdzie w Paryżu zmuszają producentów do podnoszenia cen swoich produktów.

Jak znaleźć pracownika sezonowego? [PORADNIK]

Ponad 50 tysięcy ofert pracy sezonowej w gastronomii zanotowano od stycznia do maja 2022 roku - to wzrost o ponad 92% w porównaniu do analogicznego okresu 2021 roku. W sektorze hotelarskim w tym samym czasie nastąpił wzrost o 95%. "Bitwa o pracowników" zatem trwa. A jak ją wygrać? Podpowiadamy.

Jak Polacy odżywiają się podczas wakacji? Nie żałujemy sobie jedzenia!

Podczas urlopu pozwalamy sobie na więcej kulinarnych przyjemności i mniej przejmujemy się zdrowym odżywianiem - wynika z badania marki Cateromarket. 43% ankietowanych stosowało dietę odchudzającą przed sezonem letnim, ale prawie połowa wróciła z urlopu z poczuciem przybrania na wadze.

Salad Story otworzy 16 nowych restauracji. Ruszyła emisja crowdfundingowa spółki

Salad Story - polska sieć fast food ze zdrową żywnością - otworzyła dwie nowe restauracje. Do końca 2023 roku chce rozbudować sieć z 41 do 57 lokali. Wystartowała emisja crowdfundingowa spółki - cel to zgromadzenie 3,2 mln zł.

Sezon na grilla. Jak się przygotować?

Wiosna i lato to czas, gdy w ogródkach wielu restauracji pojawiają się grille, a wraz z nimi krótkie sezonowe menu potraw obfitujących w grillowane mięsa, ryby i owoce morza.

Inne kategorie

Podcasty

Roślinne zamienniki w menu restauracji [PODCAST]

Coraz większa grupa Polaków deklaruje chęć ograniczenia spożycia mięsa, nie tylko w kuchni domowej, ale także podczas wizyt w restauracjach i spożywania dań na wynos. Chcąc trafić w ich gusta, warto rozważyć zmiany w menu lokalu na bardziej roślinne.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej