x

Gotowe dania szefów kuchni z gwiazdkami Michelin w sieci spożywczej Spar

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    01.02.2022

Klienci sklepów sieci w Słowenii mogą skosztować gotowych dań i produktów garmażeryjnych z ekskluzywnej linii Spar Premium, tworzonej pod okiem szefów kuchni z restauracji wyróżnionych gwiazdkami Michelin: Uroša Štefelina, Gregora Vračka i Uroša Fakuča.

– Mamy za sobą udany rok biznesowy, w którym udało nam się osiągnąć wiele ważnych celów. Ale najlepsze zachowaliśmy na koniec. Efektem współpracy z trzema renomowanymi słoweńskimi szefami kuchni jest aż 16 innowacyjnych produktów z lokalnych składników od słoweńskich dostawców. To najwyższej jakości kuchnia – mówi David Kovačič, general manager, Spar Słowenia.

W ramach linii Spar Premium skosztujemy dań szefa kuchni Uroša Fakuča z restauracji Dam w Kronberku koło Nowej Goricy.
– Przygotował dwie wersje ravioli z ciasta ryżowego: z leżakowanym serem Tolminc i truflami, kukurydzianymi gnocchi z palonym masłem oraz bazą szałwiowo-rybną, która doskonale nadaje się do robienia sosów czy zup w domowej kuchni. Przysłowiową słodką wisienką na torcie jest ciasto z orzechami laskowymi i cappuccino, które według jego receptury przygotują mistrzowie cukiernictwa z piekarni Spar – opowiada Kovačič.

Z kolei szef Gregor Vračko, który swoją kulinarną podróż rozpoczął w wiejskiej karczmie swoich rodziców i kontynuował ją w najlepszych restauracjach w Europie i Stanach Zjednoczonych przygotował w ramach linii Spar Premium bazę rosołową i trzy ręcznie robione pasty ze słoweńskich składników. To pasztet z rodzimych świń Krško-Polje z pieczonymi grzybami, pasta z fasoli Laško z dodatkiem suszonych pomidorów i pasta z dyni. Opracował również ręcznie wypiekany chleb na drożdżach, który będzie powstawał w piekarni Spar. Jak zapewnia Spar Słowenia chleb charakteryzuje się wysoką zawartością białka i błonnika.

Natomiast szef kuchni Uroš Štefelin linię produktów Spar Premium wzbogacił o domowy twarożek štruklji w różnych smakach, takich jak orzechy laskowe z suszoną gruszką, estragonem czy śliwką, a także bazę do zup z cielęciny.
Jak zapewnia Spar Słowenia wszystkie dania i produkty przeszły szereg testów, a ich jakość została potwierdzona przez ekspertów z Wydziału Biotechnicznego w Lublanie.

Autor tekstu: Joanna Hamdan

Zobacz także

Foodsi, Restaurant Week i Free Now we wspólnej kampanii

Tej wiosny Foodsi kontynuuje przekaz "Tu się nie marnuje", zwracający uwagę na problem marnotrawienia jedzenia, a dodatkowo zachęca do dbania nie tylko o planetę, ale również o własne samopoczucie. Aby lepiej realizować te misję Foodsi łączy siły z Free Now i Restaurant Week.

Poznańskie restauracje dołączają do przewodnika Michelin

Poznań dołączy do miast, których restauracje opisane są w słynnym przewodniku Michelin. Znajdzie się w nim obok Warszawy i Krakowa.

Festiwal Syryjski w gdańskiej Stacji Food Hall

W dniach 23-26 marca w Stacji Food Hall trwać będzie Festiwal Syryjski. Podczas imprezy spróbować będzie można dań oraz koktajli inspirowanych kulinarnym dziedzictwem Bliskiego Wschodu.

Fundacja Taka Akcja zakupi mobilne KTG dla ukraińskich kobiet w ciąży

Wskaźnik przyrostu naturalnego w Ukrainie spada, a warunki wojenne spowodowały, że wskaźnik ciąż patologicznych przewyższa 30 proc. Problem ten schodzi na dalszy plan, kiedy kraj działa w stanie wyższej konieczności. Fundacja Taka Akcja chce to zmienić i rusza ze zbiórką charytatywną NEW HOPE.

Trzecia odsłona kolacji Grand Dinners już w maju

Kolejne kolacje z cyklu Grand Dinners odbędą się 15 i 16 maja w Restauracji Belvedere położonej w samym sercu Łazienek Królewskich. Swoje popisowe dania zaserwują tym razem Jean-Philippe Blondet, Arnaud Bignon i gospodarz wieczoru Tomasz Łagowski.

Body Chief startuje ze szkołą gotowania. Na poczatek - warsztaty z Magdą Gessler

Marka cateringu dietetycznego Body Chief wraz z otwarciem nowej siedziby pod Poznaniem uruchamia autorską szkołę gotowania. Warsztaty kulinarne będą w niej prowadzić doświadczeni kucharze i znani blogerzy kulinarni. Pierwszy cykl zajęć poprowadzi restauratorka Magda Gessler.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej