x

Chef’s Menu od Restaurant Club - nowy sposób odkrywania restauracji

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    24.01.2022

Organizatorzy największych festiwali kulinarnych w Polsce proponują nowy sposób odkrywania restauracji. Najlepsi szefowie kuchni w Polsce, m. in. Andrea Camastra, zapraszają na popisowe dania, menu i sharingi w ekologicznej formule wcześniejszej rezerwacji oraz okazyjnej cenie.

Chef’s Menu w Nucie szefa Andrei Camastry. Zdjęcie: materiały prasowe
Chef’s Menu w Nucie szefa Andrei Camastry. Zdjęcie: materiały prasowe
W inicjatywie Restaurant Club bierze udział kilkadziesiąt znanych restauracji z całej Polski, m.in. stołeczna NUTA, Wolna Europa, Słodki Słony Familia, Aruba,  Sophisticated Ribs Bar, InAzia czy wielkopolski Rynek.

Nuta
Gwiazdą Chef’s Menu jest gwiazdkowy szef Andrea Camastra. Jego wieloletnie doświadczenie widać w precyzyjnie skomponowanych zestawach opartych na tradycyjnej, wytwornej kuchni polskiej z włoskimi i azjatyckimi akcentami. W swej nowej restauracji Nuta przygotował pięć nowatorskich propozycji, z których goście mogą na miejscu skomponować własne trzydaniowe menu.

Ceviche Bar

Propozycja z menu Ceviche Bar. Zdjęcie: materiały prasowe
Propozycja z menu Ceviche Bar. Zdjęcie: materiały prasowe
Inna ciekawa oferta to menu Martina Gimeneza Castro, szefa Ceviche Bar. W tej restauracji kryje się całe bogactwo kulinarne Ameryki Południowej – owoce morza i czerwone mięso, wędzone, ostre i drażniące język smaki, słodycz palonego cukru i owoców tropikalnych.

Na gości czekają cztery rodzaje ceviche: robalo (okoń morski, czerwona cebula, chilli, kolendra, pomidory, sezam), langostinos (krewetki, leche de tigre, mleko kokosowe, pomidory), mixto (krewetki, okoń morski, ośmiornica, leche de tigre), atun (tuńczyk, tajska bazylia, orzechy ziemne, puree z batata). Posiłek zakończą dwa kieliszki szampana Frerejean Freres Brut.

Restauracja Baczewskich

Zestaw trzech tatarów w Restauracji Baczewskich. Zdjęcie: materiały prasowe
Zestaw trzech tatarów w Restauracji Baczewskich. Zdjęcie: materiały prasowe
Mieszcząca się w pięknie odrestaurowanym pałacyku Szucha Restauracja Baczewskich to siostra popularnej lwowskiej restauracji o tej samej nazwie. Obydwa miejsca nawiązują do historii rodziny Baczewskich, a ich znakiem rozpoznawczym jest kuchnia lwowsko-warszawska z lat 20. i 30. ubiegłego stulecia czerpiąca inspirację ze współczesności.

Tak powstał doskonały zestaw trzech tatarów: z tuńczyka, troci i krewetek uzupełniony domowymi piklami (zestaw dla dwojga), którego goście będą mogli spróbować podczas Chef’s Menu. Ponadto dla każdego przewidziana jest degustacja trzech kieliszków wina, odpowiednio dobranych do dań.

#SzanujJedzenie
Pełna lista restauracji biorących udział w Chef’s Menu znajduje się pod linkiem: https://restaurantclub.pl/chefsmenu. Akcja ma formułę otwartą, co oznacza, że restauracje w dowolnym momencie mogą zgłosić chęć uczestnictwa.
Co ważne, inicjatywie przyświeca idea #SzanujJedzenie. Dzięki systemowi wcześniejszego wyboru menu, restauracje zamawiają dokładnie tyle składników, ile potrzeba do skomponowania wybranego menu. W ten sposób ograniczane jest marnowanie jedzenia.
Rezerwacje trwają na https://restaurantclub.pl/chefsmenu

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Mistrzowskie kolacje w Instytucie Kulinarnym Transgourmet

Od 3 października przez 6 tygodni można spróbować mistrzowskich dań Juniorów z Kadry Narodowej Polskich Kucharzy podczas kolacji degustacyjnej w Instytucie Kulinarnym Transgourmet. Te same potrawy zaserwują jurorom Kulinarnego Pucharu Świata, którego finał odbędzie się w listopadzie w Luksemburgu.

Owca Showroom Food najlepszym tegorocznym wystawcą na Nocnym Markecie w Warszawie

Plebiscyt Nocne Koty 2022 - na najlepszych tegorocznych wystawców street foodu na Nocnym Markecie w Warszawie - rozstrzygnięty! Finał głosowania był najważniejszym wydarzeniem ostatniego w tym sezonie weekendu na starym dworcu Warszawa Główna.

McDonald’s pomału wraca na Ukrainę

Po raz pierwszy od rozpoczęcia agresji Rosji na Ukrainę McDonald's otworzył swoje restauracje w Kijowie. Póki co, sieć sprzedaje jedynie posiłki na wynos we współpracy z firmami kurierskimi i za pośrednictwem aplikacji McDelivery.

Nocny Market w Warszawie - zakończenie sezonu 2022

5 pełni księżyca, 81 nocy, 21 weekendów, 609 godzin - tyle czasu działał w 2022 Nocny Market na Dworcu Głównym - królestwo street foodu w Warszawie. Przed nami weekend zamykający tegoroczny sezon, podczas którego rozstrzygnięty zostanie plebiscyt Nocne Koty 2022.

#FoodLooksGood! Ruszyły rezerwacje na Restaurant Week

Restaurant Week powraca pod hasłem #FoodLooksGood! Ma ono zachęcać gości restauracji do robienia zdjęć dań i dzielenia się nimi w social mediach. Od 12 października do 13 listopada trzy pięknie podane potrawy i koktajl dostępne będą w cenie 69 zł w ponad 400 lokalach.

Bocuse d’Or on Tour w jesiennej odsłonie

16 września w krakowskiej restauracji Biała Róża odbędzie się druga z cyklu kolacja Bocuse d’Or Poland on Tour. Jej gospodarzem będzie szef kuchni Łukasz Cichy. Dzień później Bocuse d’Or Poland on Tour zawita do Restauracji Patio w Rzeszowie, gdzie za ucztę odpowiedzialny będzie Kamil Tłuczek.

Inne kategorie

Podcasty

Moda na wina nowofalowe w restauracjach. Rozmowa z Piotrem Pietrasem [PODCAST]

Czym się charakteryzują wina naturalne, organiczne, biodynamiczne, wegańskie? Kto je konsumuje i jakie możliwości stwarzają te kategorie w biznesie restauracyjnym? Czy warto podążać za tym trendem? Rozmawiamy o tym z Piotrem Pietrasem, Master Sommelierem, Wicemistrzem Europy Sommelierów.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej