x

FoodX z nową lokalizacją w Krakowie w odmienionym koncepcie

Kategoria: Miejsca    19.01.2022

FoodX zmienia adres w Krakowie. W miejsce restauracji przy ul. Romanowicza rusza lokal przy ul. Krupniczej 21 a. To największa miejscówka sieci - od poprzedniej różni ją wygląd wnętrza i jego funkcjonalność. Sala dzienna wieczorem zamienia się w taneczny parkiet z widokiem na bar z autorskimi drinka

FoodX z nową lokalizacją w Krakowie - przy Krupniczej. Zdjęcie: materiały prasowe
FoodX z nową lokalizacją w Krakowie - przy Krupniczej. Zdjęcie: materiały prasowe
FoodX to unikalny koncept gastronomiczny, który tworzą cztery marki: Pizza Boyz, Mr. Pancake, Ghost Burger i Vegan Pizza Club. Założenie FoodX jest oparte na idei porn food, czyli połączeniu wyjątkowych doznań smakowych i wizualnych. Lokale wyróżnia charakterystyczny klimat kreowany przez pastelowe kolory i nietypowe rozwiązania architektoniczne.

Science fiction i graffiti

FoodX  w Krakowie przy Krupniczej. Zdjęcie: materiały prasowe
FoodX w Krakowie przy Krupniczej. Zdjęcie: materiały prasowe
Dla stałych gości i fanów FoodX ul. Krupnicza 21 to znany adres, bo znajduje się tuż obok pierwszego, kultowego lokalu na Dolnych Młynów. Nowe krakowskie miejsce wyróżnia się wśród dotychczasowych. Wszystko za sprawą innego pozycjonowania – odświeżono design i wprowadzono rozwiązania, które dzielą restaurację na część rodzinną i rozrywkową, co ma skłaniać do odwiedzin dojrzalszą grupę gości. Do spotkań z przyjaciółmi zachęcają trzyczęściowy bar z kolorowym świetlikiem oraz strefa dzienna, która wieczorem zamienia się w taneczny parkiet.

Futurystyczny styl FoodX  w Krakowie przy Krupniczej. Zdjęcie: materiały prasowe
Futurystyczny styl FoodX w Krakowie przy Krupniczej. Zdjęcie: materiały prasowe
Design wnętrza nieco odbiega od pastelowej estetyki pozostałych lokali. Charakterystyczne kolorowe posadzki, meble i zasłony tym razem przełamano mieszanką surowego betonu, stali, wyświetlaczami LED rodem z lat 80-tych i zupełnie nową identyfikacją wizualną brandów w stylu graffiti.

Odpowiedzialne za projekt wnętrza biuro projektowe YUS inspirowało się dystopijną wizją przyszłości znaną z filmów science fiction. Retro-futurystyczny styl jest jednak tylko tłem dla wszechobecnego graffiti nawiązującego do artystycznego dorobku Virgila Abloha, który bardzo często czerpał z kultury street art’u.

Menu z wyobraźnią

Pancake z watą cukrową w FoodX. Zdjęcie: materiały prasowe
Pancake z watą cukrową w FoodX. Zdjęcie: materiały prasowe
FoodX oferuje eksplozję smaków i kombinację składników niespotykanych nigdzie indziej. Amerykańskie Mr. Pancake ze słonymi dodatkami, lodami, watą cukrową to standard. Inny hit to pizza boyz z chrupiącymi rantami z dodatkiem cheetos, mozzarella stix i z frytkami.

Roślinne pizze z Vegan Pizza Club. Zdjęcie: materiały prasowe
Roślinne pizze z Vegan Pizza Club. Zdjęcie: materiały prasowe
Pandemia skłoniła właścicieli do założenia dwóch kolejnych marek. W portfolio FoodX znalazła się wegańska Vegan Pizza Club, która zaspokoi „serowe” marzenia każdego weganina oraz Ghost Burger z mięsem typu „smash”, które jest przyrządzane w oryginalny sposób rodem ze słonecznej Kalifornii.

Otwarcie lokalu - 22 stycznia 2022 roku.

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Podcasty

Roślinne zamienniki w menu restauracji [PODCAST]

Coraz większa grupa Polaków deklaruje chęć ograniczenia spożycia mięsa, nie tylko w kuchni domowej, ale także podczas wizyt w restauracjach i spożywania dań na wynos. Chcąc trafić w ich gusta, warto rozważyć zmiany w menu lokalu na bardziej roślinne.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej