x

Rusza WINO.KLUB - klub wysyłkowy Adama Pawłowskiego i restauracji SPOT.

Kategoria: Wino    11.01.2022

Adam Pawłowski MS Wine Academy oraz poznańska restauracja SPOT. uruchomili winiarski klub wysyłkowy WINO. KLUB. W intencji twórców ma on łączyć edukację winiarską z prezentacją ciekawych i wartościowych win.

Współczesny świat wina staje się coraz ciekawszy. To, co jeszcze kilka lat temu było jedynie jego marginesem – ekologiczna uprawa winorośli i nieinterwencyjna winifikacja – dzisiaj znajduje się w centrum uwagi nie tylko młodych winiarzy, ale także tych, którzy dotychczas cieszyli się powszechnym uznaniem. WINO. KLUB powstał po to, aby zaprezentować wszystkie te zmiany oraz pokazać świat współczesnego wina szanujący nie tylko tradycję, ale i naturę.

– Na naszym rynku brakuje projektów, które nie tylko dostarczałyby dobrej jakości wina, ale także oferowały atrakcyjną formę edukacji. SPOT. zawsze specjalizował się w jakościowej ofercie win, za mną stoi natomiast wieloletnie doświadczenie winiarskiego edukatora. To idealne połączenie – ocenia Adam Pawłowski.

Członkowie klubu będą otrzymywać co miesiąc zestaw dwóch lub czterech win konfrontujących klasykę z nową falą oraz newsletter z informacjami o winiarzach i winach. Będą mogli także uczestniczyć w degustacji online na żywo lub w wybranym przez siebie terminie. Wybierający wina: Adam Pawłowski (miłośnik światowej klasyki) i Lechosław Olszewski (fan lokalności i winiarskich antypodów) będą bronić swoich decyzji i dyskutować o winach. Planowane są także wspólne degustacje z winiarzami, a latem członkowie klubu będą mogli spotkać się osobiście na kolejnej edycji „Pét-night” w ogrodzie SPOT.

Wina prezentowane w ramach klubu będą pochodzić z oferty kilkudziesięciu najciekawszych importerów, z własnego importu oraz od polskich winiarzy. Znajdą się wśród nich wina trudno dostępne, takie, które będę etykietowane specjalnie dla klubu lub nawet dla niego wytworzone. Klub zadebiutuje zestawem #1 w lutym 2022 roku.

O twórcach
Adam Pawłowski – pierwszy polski Master Sommelier; w ramach Adam Pawłowski MS Wine Academy organizuje i prowadzi kursy Wine & Spirit Education Trust na poziomach 1-3 oraz Capstone California; wykładowca i egzaminator Court of Master Sommeliers, wykładowca Collegium Civitas i Akademii Leona Koźmińskiego, pracował w restauracji Northcote (* Michelin), Mistrz Polski Sommelierów (2014), laureat nagrody Akademii Gastronomicznej w Polsce Ars Coquinaria w kategorii „Mistrz Mistrzów” (2017), członek Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, felietonista magazynu „Food Service”, współautor książek „Winny Planer”, „Gościnność” i „Gościnność od kuchni”; sędzia Decanter Wine Awards; niezależny konsultant branży HORECA.

Lechosław Olszewski – historyk i historyk sztuki, doktor nauk humanistycznych, którego pasją jest wino (WSET Advanced); zorganizował pierwszy polski festiwal win naturalnych, którego gościem była Isabelle Legeron MW (twórczyni RAW WINE); wykreowaną przez niego kartę win SPOT. Magazyn Wino uznał za najlepszą w Polsce; a festiwal „Polskie Wina” oraz konkurs winiarski „Polskie Korki” przyniosły SPOT. tytuł „Promotora kultury wina”; niekiedy pisze o winie, najczęściej do „Food & Friends”.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

TRANSFER PIOTRA PIETRASA

Piotr Pietras został szefem sommelierów w restauracji Hide w Londynie. Mężczyzna będzie odpowiedzialny za zespół 16 sommelierów oraz za kartę win liczącą prawie 6800 etykiet.

Piotr Pietras zwycięzcą Mistrzostw Polski Sommelierów

W finałowej trójce znaleźli się Marek Przyborek, Maciej Sokołowski i zeszłoroczny zwycięzca, który w Argentynie na Mistrzostwach Świata zajął 10. miejsce - Piotr Pietras. W tym roku wystartowała rekordowa liczba - aż 24 kandydatów z czołowych restauracji polskich i zagranicznych.

15 lat z Generation Riesling

Generation Riesling to największe na świecie stowarzyszenie młodych winiarzy liczące około 530 członków. Właśnie obchodzi 15 rocznice powstania.

Winnica Mickiewicz - Nasze motto: dojrzałość

"Wszystko zaczęło się w latach 90. Moja siostra wyszła za mąż za Austriaka i często odwiedzaliśmy nie tylko ją, ale też austriackie winnice. Pokłosiem tych wyjazdów było założenie winnicy w Opolu Lubelskim [...]"

Od Sovietskoje Igristoje do szampana - 25 lat Domu Wina

Historia tej firmy to opowieść o rozwoju kultury winiarskiej w Polsce. Jak w zwierciadle odbija się w niej droga, którą przeszliśmy jako społeczeństwo. Dom Wina - znajdujący się w czołówce polskich importerów - obchodzi jubileusz 25-lecia.

2020 - prognozy nieciekawe

W internecie krąży żart - liczby licytują się między sobą, która przynosi większego pecha. Jak się okazuje, to nie "13" czy "666" wzbudzają największy postrach. Wszyscy drżą przed "2020". Winiarze także - sytuacja nie wygląda optymistycznie.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej