x

Roślinnie, odświętnie, charytatywnie!

Kategoria: Lifestyle - książki    03.01.2022

Okres zimowy to czas, gdy na polskich stołach królują grzyby, soczewica, orzechy, cebula i kiszona kapusta. O ich wszechstronnym wykorzystaniu w roślinnych daniach można się przekonać dzięki nowemu e-bookowi Otwartych Klatek z przepisami.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
E-book zawiera 24 receptury, a większość z nich bazuje na zimowych warzywach. Całość podzielona jest na dwie kategorie: słodkie i słone, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. To dania główne, przystawki, desery, jest też zupa krem. Przepisy zostały przygotowane przez twórców i twórczynie internetowe, którym bliska jest kuchnia roślinna. 

Idealne brownie ze słonym karmelem, puszyste bułeczki drożdżowe z grzybami czy rozgrzewający krem z batata – to potrawy, które świetnie pasują do ciepłego kocyka i filmu umilającego oczekiwanie wiosny. Można z powodzeniem je gotować przez cały zimowy okres. 

W e-booku każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno weterani diety roślinnej, jak i początkujący. Dochód z jego sprzedaży wesprze działanie Otwartych Klatek, stowarzyszenia, które zajmuje się systemowymi zmianami społecznymi mającymi na celu poprawę warunków życia zwierząt hodowanych przemysłowo.  

E-book jest do kupienia na stronie: www.sklep.otwarteklatki.pl

Recenzja ukazała się w „Food Service" 12/2021-1/2022 nr 211.

Autor tekstu: Redakcja Foodservice

Zobacz także

"TRADYCJE KULINARNE NORWEGII" autorstwa MAGDALENY TOMASZEWSKIEJ-BOLAŁEK

Magdalena Tomaszewska-Bolałek to badaczka kultury i kierowniczka Food Studies na SWPS, a także autorka bloga Kuchniokracja.

"WINO. PRZELANE NA PAPIER" autorstwa KUBY JANICKIEGO, MAGDALENY KUBIACZYK, JOANNY PLICHTY i TOMASZA KOSIŃSKIEGO

Nie trzeba być specjalistą od wina, żeby rozpoznać dobre etykiety, pić wino i czerpać z tego przyjemność - z takiego założenia wychodzą autorzy książki "Wino. Przelane na papier".

"LUKULLUS. NOWE CIASTKARSTWO" ALBERTA JUDYCKIEGO i JACKA MALARSKIEGO

Właściciele warszawskiej cukierni Lukullus, Albert Judycki i Jacek Malarski, stworzyli rozpoznawalną markę.

"Uczta na Wawelu, książka nie tylko kulinarna" Bartka Kieżuna

Czy kiedykolwiek na lekcjach historii "wchodziliście" do królewskiej kuchni? Zaglądaliście do staropolskich przepisów kulinarnych, by przekonać się, co jadali monarchowie na Wawelu? Dzięki publikacji Bartka Kieżuna "Uczta na Wawelu, książka nie tylko kulinarna" można teraz nadrobić zaległości.

Bartosz Paluszkiewicz: W międzywojennej Warszawie sukcesem była każda restauracja działająca dłużej niż rok

Złe traktowanie pracowników, upadłości, skandale. A z drugiej strony - europejska jakość. Taką gastronomię opisuje Bartosz Paluszkiewicz w książce "Warszawskie przedwojenne restauracje, bary, kawiarnie". Czy problemy i sukcesy lokali międzywojnia są podobne do bolączek współczesnej branży HoReCa?

Sophie Gordon "The whole vegetable: sustainable recipes for a happier planet"

Zero waste czy sustainability to hasła odmieniane dzisiaj przez wszystkie przypadki. Wykorzystanie całych warzyw, powrót do dawnych metod obróbki i przetwarzania żywności, sprawdzanie pochodzenia produktów i dbanie o ich jakość to tylko kilka umiejętności, których możemy nauczyć się z książki.

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej