x

Winny Planer pomoże uporządkować wiedzę o winie

Kategoria: Wino    20.12.2021

Winny Planer to pierwszy na rynku niezbędnik dla miłośników wina. Poza porcją wiedzy merytorycznej, oferuje także schematy dla notek degustacyjnych, pozwalających na wnikliwą ocenę win, których próbujemy.

Zdjęcie: materiały prasowe
Zdjęcie: materiały prasowe
Wydany pod egidą marki Gościnność planer składa się z 200 stron podzielonych na część poradnikową oraz miejsce na 52 notki degustacyjne, na których ocenić możemy kolejno kolor, aromat i smak wina, określając m.in takie cechy jak intensywność aromatów, teksturę, czy kwasowość trunku.

W lepszej ocenie zawartości kieliszka pomóc ma z kolei część merytoryczna planera, z której dowiemy się m.in. jak serwować wino, jak sparować je z wybranymi potrawami czy jak wybrać butelkę na prezent. Wiedzę na temat wina będziemy mogli rozszerzyć także dzięki kodom QR, które po zeskanowaniu odeślą nas do dodatkowych materiałów. Strony planera nie są datowane, więc notatki możemy rozpocząć w dowolnym momencie w roku.

Autorami publikacji są Adam Pawłowski, pierwszy polski Master Sommelier oraz dziennikarka Patrycja Siwiec. Planer ukazał się w self-publishingu nakładem wydawnictwa Take Eat Easy. Można go zamówić w jednej z dwóch wersji kolorystycznych na stronie  www.goscinnosc.pl/winny-planer/.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Kalifornia zawitała do Łodzi

23 kwietnia 2018 r. w przestrzeniach Art Inkubatora w Łodzi podczas konferencji Food Service Summit. Odbyła się degustacja win kalifornijskich oraz warsztaty upsellingowe z AdamemPpawłowskim pod egidą California Wine Institute.

Adam Pawłowski: Rewolucja w sherry

Władze apelacji sherry właśnie zapowiedziały pewne rewolucyjne zmiany, które wprowadzą w życie "nowy porządek" funkcjonowania regionu.

Branża winiarska też w kryzysie

Zamknięte restauracje i ograniczony dostęp do sklepów mogą przyczynić się do zmarnowania miliarda litrów wina! Na kondycji finansowej importerów wina negatywnie odbijają się: wzrost cen walut i mniejszy zysk ze sprzedaży zakupionych przed pandemią towarów. Jakie są pomysły na przetrwanie?

Hiszpania w Fortecy

Już 26 września w stołecznej Fortecy odbędzie się 13. edycja wielkiej wystawy win hiszpańskich "Varsovino". Degustacja będzie okazją do spróbowania ponad 250 rodzajów hiszpańskich win.

Znamy najlepsze trunki VIII Konkursu Polskich Win

Podczas VIII Konkursu Polskich Win, który odbył się 5 i 6 sierpnia, jury oceniło 191 etykiet zgłoszonych przez 53 producentów. Wina testowano w ciemno, w siedmiu kategoriach: białe wytrawne, białe półwytrawne i półsłodkie, musujące, różowe, czerwone, słodkie oraz specjalne.

Otwarcie salonu win i alkoholi mocnych Vininova w Katowicach

Vininova otworzyła dziesiąty już salon z selekcją win i alkoholi mocnych. Firma zdecydowała się podbić tym razem Katowice. Otwarty 25 listopada salon znajduje się w Galerii Libero.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna strategia wyceny napojów

Odpowiednia wycena napojów to jedna z najważniejszych decyzji komercyjnych w sektorze HoReCa. Jeśli poziom cen jest właściwy, sprzedaż, a nią także zyski ze sprzedaży napojów wzrosną. W przypadku gdy ceny są zbyt niskie, tracimy zysk. Jeżeli natomiast ceny są zbyt wysokie, ryzykujemy utratę klienta.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej