x

Winny Planer pomoże uporządkować wiedzę o winie

Kategoria: Wino    20.12.2021

Winny Planer to pierwszy na rynku niezbędnik dla miłośników wina. Poza porcją wiedzy merytorycznej, oferuje także schematy dla notek degustacyjnych, pozwalających na wnikliwą ocenę win, których próbujemy.

Zdjęcie: materiały prasowe
Zdjęcie: materiały prasowe
Wydany pod egidą marki Gościnność planer składa się z 200 stron podzielonych na część poradnikową oraz miejsce na 52 notki degustacyjne, na których ocenić możemy kolejno kolor, aromat i smak wina, określając m.in takie cechy jak intensywność aromatów, teksturę, czy kwasowość trunku.

W lepszej ocenie zawartości kieliszka pomóc ma z kolei część merytoryczna planera, z której dowiemy się m.in. jak serwować wino, jak sparować je z wybranymi potrawami czy jak wybrać butelkę na prezent. Wiedzę na temat wina będziemy mogli rozszerzyć także dzięki kodom QR, które po zeskanowaniu odeślą nas do dodatkowych materiałów. Strony planera nie są datowane, więc notatki możemy rozpocząć w dowolnym momencie w roku.

Autorami publikacji są Adam Pawłowski, pierwszy polski Master Sommelier oraz dziennikarka Patrycja Siwiec. Planer ukazał się w self-publishingu nakładem wydawnictwa Take Eat Easy. Można go zamówić w jednej z dwóch wersji kolorystycznych na stronie  www.goscinnosc.pl/winny-planer/.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Lokalność, sztuka i polska kultura winiarska - za nami kolacja Taste the Wine w Concordia Taste

Polskie wina oraz dania rodzimej kuchni były bohaterami degustacji Taste the Wine, która odbyła się 24 listopada w poznańskiej restauracji Concordia Taste. Goście obejrzeli też premierę reportażu o polskich winnicach i licytowali limitowane butelki z etykietami stworzonymi przez krajowych artystów.

Wow Fest Christmas 2022

To już piąta edycja świątecznego festiwalu Wow Fest Christmas - impreza odbędzie się w 10-11 grudnia w warszawskiej Hali Koszyki.

Kalifornijscy winiarze zapowiadają wysoką jakość rocznika 2022

Wszystko wskazuje na to, że w Kalifornii rocznik 2022 będzie obfitował w wina wysokiej jakości - skoncentrowane i złożone.

Taste The Wine - polska kolacja degustacyjna w Concordia Taste

Winiarskie perełki z trzech polskich winnic będą główną atrakcją Taste The Wine - polskiej kolacji degustacyjnej, która 24 listopada odbędzie się w poznańskiej restauracji Concordia Taste. W programie także aukcja charytatywna dzieł sztuki na… butelkach i fotografii z winobrania.

Adam Pawłowski: Waszyngton - wina nieodkyte

Często jestem pytany o wskazanie "regionów winiarskiego jutra", w których dzieją się ekscytujące procesy wnoszące nową jakość do świata wina. Jednym z tych nieodkrytych miejsc jest dla mnie stan Waszyngton.

Jak sprzedawać wino w restauracji, gdy nie ma sommeliera na pokładzie

Wino drożeje, więc zwiększanie jego sprzedaży w restauracji staje się nie lada wyzwaniem. Jak się z nim zmierzyć? Zwłaszcza gdy nasz koncept nie przewiduje obsługi sommelierskiej?

Inne kategorie

Podcasty

Konsument, który żyje w poczuciu zagrożenia: jak z nim prowadzić dialog? [PODCAST]

Jak zmieniają się konsumenci i jak zmieniają się producenci? W jaki sposób obie te grupy odczuwają niepokoje i jak warto na nie reagować - opowiada Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu firmy Mlekpol.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej