x

Winny Planer pomoże uporządkować wiedzę o winie

Kategoria: Wino    20.12.2021

Winny Planer to pierwszy na rynku niezbędnik dla miłośników wina. Poza porcją wiedzy merytorycznej, oferuje także schematy dla notek degustacyjnych, pozwalających na wnikliwą ocenę win, których próbujemy.

Zdjęcie: materiały prasowe
Zdjęcie: materiały prasowe
Wydany pod egidą marki Gościnność planer składa się z 200 stron podzielonych na część poradnikową oraz miejsce na 52 notki degustacyjne, na których ocenić możemy kolejno kolor, aromat i smak wina, określając m.in takie cechy jak intensywność aromatów, teksturę, czy kwasowość trunku.

W lepszej ocenie zawartości kieliszka pomóc ma z kolei część merytoryczna planera, z której dowiemy się m.in. jak serwować wino, jak sparować je z wybranymi potrawami czy jak wybrać butelkę na prezent. Wiedzę na temat wina będziemy mogli rozszerzyć także dzięki kodom QR, które po zeskanowaniu odeślą nas do dodatkowych materiałów. Strony planera nie są datowane, więc notatki możemy rozpocząć w dowolnym momencie w roku.

Autorami publikacji są Adam Pawłowski, pierwszy polski Master Sommelier oraz dziennikarka Patrycja Siwiec. Planer ukazał się w self-publishingu nakładem wydawnictwa Take Eat Easy. Można go zamówić w jednej z dwóch wersji kolorystycznych na stronie  www.goscinnosc.pl/winny-planer/.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Polska drugim na świecie odbiorcą gruzińskiego wina

Prawie 70 procent Polaków zna wina gruzińskie, większość z nas ma do nich pozytywny stosunek i ceni ich smak oraz aromat. Polska kolejny rok z rzędu była jednym z liderów wśród krajów importujących wina gruzińskie, a ich eksport wzrósł o ponad 40 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Urodziny rieslinga. Ten winny szczep ma już 588 lat

Najważniejsza odmiana winogron w Niemczech, riesling, obchodzi 13 marca swoje 588 urodziny. Szczep jest uprawiany we wszystkich 13 regionach winiarskich w Niemczech.

Prezentacja "Wines of Argentina" - po raz pierwszy w Warszawie

Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się prezentacja win organizowana przez Wines of Argentina. Imprezę zaplanowano na 15 marca w Muzeum POLIN w Warszawie.

Riesling, Pinot & Co. - degustacja stolikowa win niemieckich

Niemiecki Instytut Wina zaprasza do bezpłatnego udziału w Riesling, Pinot & Co. - największej stolikowej degustacji niemieckich win. Podczas imprezy, która odbędzie się 14 kwietnia w Warszawie, swoją ofertę zaprezentuje blisko 30 niemieckich producentów i polskich importerów.

Adam Pawłowski o regionie Algarve

Algarve kojarzy się raczej z pięknymi plażami, dramatycznymi klifami i kurortami przepełnionymi zagranicznymi turystami niż z konkretnymi typami lokalnych win. Czas na odkrycie tej nieznanej winnej krainy.

Winiarskie trendy na horyzoncie

Trendy to delikatne powiewy zmian. Nigdy nie ma gwarancji, że przeobrażą się w wiatr na tyle mocny, by wydąć żagle najskromniejszego gastronomicznego konceptu i poprowadzić go do sukcesu. Jak ominąć winiarskie pułapki i złapać wiatr zmian w żagle?

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej