x

Pastilla z jagnięciną

Kategoria: Karta - dania    20.12.2021

Pastilla z jagnięciną według przepisu Katarzyny Rogowskiej i Justyny Ładzińskiej - szefowej kuchni i menedżerki w restauracji Amfora w Katowicach.

Pastilla z jagnięciną. Fot. Michał Radwański
Pastilla z jagnięciną. Fot. Michał Radwański
SKŁADNIKI NA 4 PORCJE:
4 arkusze dobrego jakościowo ciasta filo
600 g udźca z jagnięciny bez kości
150 g siekanej białej cebuli
100 g marchewki
100 g posiekanych daktyli
30 ml domowej mieszanki 7 przypraw libańskich 
2 laski cynamonu
100 ml białego wytrawnego wina
100 g masła  

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA: 
Warzywa przesmażamy na oleju z przyprawami w głębokim rondlu, dodajemy laski cynamonu i posiekane drobno mięso. Po kilku minutach dodajemy resztę składników farszu, solimy. Odkładamy do schłodzenia, wyjmujemy z farszu laski cynamonu. Każdy arkusz ciasta kroimy na cztery kwadraty, układamy warstwowo z przesunięciem o 30 stopni. Każdą z warstw smarujemy roztopionym masłem. Pieczemy w 180 stopniach przez 18-20 min. Dodatki do pastilli: sałatka izraelska, złoty jogurt, kiszone cytryny. 

Przepis ukazał się w „Food Service" 11/2021 nr 210.

Autor tekstu: Redakcja Foodservice

Zobacz także

Polacy przy grillu - klasycznie czy nowocześnie?

Zwyczaj wspólnego grillowania jest popularny w Polsce od wielu lat. Sezon grillowy to z kolei jeden z najdłuższych okresów w gastronomii. Co więcej, z sezonu na sezon obserwujemy jego rozciąganie w czasie.

Personalizowane receptury sosów dużą siłą Fanex

Fanex - polski producent sosów dla branży HoReCa, kolejny rok z rzędu zakończył ze wzrostem sprzedaży. Największy wpływ na utrzymanie dynamiki wzrostu, miało elastyczne podejście do Klientów oraz produkcja oparta na procedurach personalizowania receptur.

Ryba w roli głównej

Ryby, chociaż występują w polskiej kuchni od stuleci, nieczęsto stanowią główny element karty dzisiejszych restauracji, a Polacy dopiero się do nich przekonują. Ponieważ dania z ryb powinny stanowić ważny element w codziennej diecie człowieka, warto wprowadzić je do menu lokalu.

Maczaron z krewetkami i szynką parmeńską z Dziurki od Klucza

Właściciele warszawskiej restauracji Dziurka od Klucza: Agnieszka Szpilowska, Stanisław Szpilowski i Przemysław Błaszczyk dzielą się z nami przepisem na swój słynny maczaron!

Na Dzień Czekolady - brownie inne niż wszystkie według Michała Wiśniewskiego

12 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Czekolady. Nie ma lepszego i słodszego sposobu na uczczenie tego święta niż dekadenckie czekoladowe brownie. Zdradzamy przepis znanego trójmiejskiego cukiernika Michała Wiśniewskiego.

Moskole, kwaśnica, bombolki - tradycyjna kuchnia Podhala

Podhale to jeden z najbardziej malowniczych regionów Polski. Kulinarne tradycje krainy u podnóża Tatr są prawdziwą pochwałą prostoty i lokalnych wyrobów. Czy słyszeliście o najbardziej charakterystycznych potrawach tej górzystej krainy?

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej