x

The World’s 50 Best Bars 2021: dwa londyńskie bary na podium

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    16.12.2021

Connaught Bar w Londynie po raz drugi z rzędu zajął pierwsze miejsce w rankingu The World’s 50 Best Bars. Tuż za nim uplasował się Tayēr + Elementary zlokalizowany również w stolicy Anglii.

Zdjęcie: Ekipa Connaught Bar / materiały prasowe
Zdjęcie: Ekipa Connaught Bar / materiały prasowe
Poznaliśmy zwycięzców The World’s Best Bars 2021. W rankingu 50 najlepszych barów świata znalazły się miejca z 17 krajów rozsianych po całym globie. Wśród nagrodzonych są lokale z Australii, Indii, Meksyku, Rosji, Argentyny, Szwecji, Hiszpanii, Chin i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Niestety, na liście zabrakło barów z Polski.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się na żywo 7 grudnia 2021 r. w Londynie. Tytuł najlepszego baru przypadł mieszczącemu się w Londynie Connaught Bar, który otrzymał wyróżnienie The Best Bar in Europa drugi rok z rzędu.  Na miejscu drugim znalazł się także londyński koktajlbar - Tayēr + Elementary. Podium zamyka Paradiso w Barcelonie.

Poza nimi w pierwszej dziesiątce znalazły się kolejno: The Clumsies (Ateny), Florería Atlántico (Buenos Aires), Licorería Limantour (Mexico City), Coa (Hong Kong), El Copitas (St. Petersburg), Jigger & Pony (Singapur), Katana Kitten (Nowy Jork).

– Zostać uznanym za najlepszy bar na świecie przez dwa kolejne lata to wyczyn, który w 13-letniej historii nagród 50. Best Bars udał się tylko dwóm lokalom. To także świadectwo dążenia do doskonałości, która jest zawarta w sposobie, w jaki zespół Ago Perrone’a opracował i unowocześnił koktajl Martini. Chcemy również ogromnie pogratulować wszystkim lokalom z listy 50. Best w 2021 r. To był kolejny niezwykle trudny rok dla hotelarstwa, a wytrzymałość branży i umiejętność współdziałania napawa pokorą. Mamy nadzieję, że sukcesy barów przyczynią się do napędzania biznesu w nadchodzących tygodniach i miesiącach – mówi Mark Sansom, content editor w The World’s 50 Best Bars.

Ekipa Connaught Bar / Zdjęcie: materiały prasowe
Ekipa Connaught Bar / Zdjęcie: materiały prasowe
W ramach konkursu przyznane zostały także dodatkowe nagrody dla wyróżniających się w poszczególnych kategoriach lokali:

    • Najlepszy bar w Europie: Connaught Bar
    • Ikona branży: Remy Savage (właściciel A Bar with Shapes for a Name w Londynie)
    • One To Watch:Thunderbolt z Los Angeles jako bar, który warto szczególnie obserować
    • Najlepsze menu koktajlowe: Lab 22 z Cardiff
    • Sustainable Bar Award: bar Re z Sydney - za kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju i dbałością o środowisko
    • Highest New Entry Award: Hanky Panky w Mexico City - za najwyższą pozycję na liście wśród debiutujących barów
    • Highest Climber Award:Presidente z Buenos Aires za awans o największą liczbę miejsc na liście 50. Best.
    • Tytuł Legendy Listy 50. Best: Attaboy z Nowego Jorku
    • Najlepszy nowo otwarty bar: Insider Bar w Moskwie

Ze względu na pandemię i ograniczone możliwości podróżowania przez większą część roku 2020 i W 2021, wytyczne i wymogi dotyczące głosowania musiały zostać zrewidowane.
Członkowie Best Bars Academy głosowali na 7 wybranych przez siebie barów. Jury opierało się na doświadczeniach zebranych między marcem 2020 roku a wrześniem 2021 roku. Sędziowie mogli, ale po raz pierwszy nie musieli, głosować na bary z innych krajów.

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Targi World of Coffee 2022 [RELACJA]

Gwatemalska kawa, wsparcie dla Ukrainy, studnie dla Afryki i Mistrzostwa Świata Baristów z polskim akcentem - oto czym żyły targi World of Coffee, które odbyły się pod koniec czerwca w Mediolanie. Najważniejsze wydarzenie branży kawowej odwiedziła rekordowa liczba ponad 11000 osób z całego świata.

XXI Madrid Fusion w styczniu 2023 roku

XXI edycja światowego kongresu gastronomicznego Madrid Fusion odbędzie się 23 - 25 stycznia w 2023 roku.

Nie żyje Tadeusz Gołębiewski, twórca sieci hoteli Gołębiewski

Nie żyje Tadeusz Gołębiewski, założyciel sieci hoteli Gołębiewski oraz fabryki cukierniczej Tago. Zmarł 21 czerwca - poinformowała Agnieszka Gawińska, odpowiedzialna za kontakty z mediami w firmie Tago.

Start Akademii Mistrzów Smaku By Belvedere. Znani szefowie kuchni w ekipie trenerów

Najlepsi szefowie kuchni z całej Polski będą szkolić młodych kucharzy kształcących się na kierunkach gastronomicznych. Wśród trenerów Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere znaleźli się m.in. Adam Chrząstowski, Michał Iwaniuk, Ernest Jagodziński czy Tomasz Łagowski.

Tadeusz Müller, Arkadiusz Kurowski, Witold Szabłowski i Restaurant Club - laureatami nagród AIG PRIX 2022

Podczas uroczystej gali w warszawskim Hotelu Raffles Europejski wręczono nagrody AIG PRIX przyznawane przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną na wniosek Akademii Gastronomicznej w Polsce. Tegoroczni laureaci to Tadeusz Müller, Arkadiusz Kurowski, Witold Szabłowski i Restaurant Club.

Konkurs "Czas na rybę!" - jest o co walczyć!

Laureaci trzech pierwszych miejsc ogólnopolskiego konkursu kulinarnego "Czas na rybę!" pojadą na wycieczkę do Włoch, do fabryki pieców UNOX w Padwie. Natomiast trzy najlepsze drużyny w rywalizacji uczniów szkół gastronomicznych wezmą udział w warsztatach kulinarnych z wykorzystaniem pieców UNOX.

Inne kategorie

Podcasty

Roślinne zamienniki w menu restauracji [PODCAST]

Coraz większa grupa Polaków deklaruje chęć ograniczenia spożycia mięsa, nie tylko w kuchni domowej, ale także podczas wizyt w restauracjach i spożywania dań na wynos. Chcąc trafić w ich gusta, warto rozważyć zmiany w menu lokalu na bardziej roślinne.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej