x

Tadeusz Müller stworzył catering dietetyczny. Co serwuje w pudełkach syn Magdy Gessler?

Kategoria: Lifestyle - zdrowe odżywianie    16.12.2021

Dieta z Liścia - tak nazywa się nowa marka cateringu dietetycznego wykreowana przez Tadeusza Müllera, Łukasza Strzelczyka i Pawła Barańskiego. Ich misją jest dostarczenie naturalnego, nieprzetworzonego jedzenia o optymalnych wartościach odżywczych.

Oferta cateringu Dieta z Liścia. Zdjęcie: materiały prasowe
Oferta cateringu Dieta z Liścia. Zdjęcie: materiały prasowe
Tadeusz Müller wraz Łukaszem Strzelczykiem i Pawłem Barańskim stworzyli catering dietetyczny, który można zamówić do większości miast w Polsce. Ideą ich marki jest dostarczanie organizmowi możliwie najwięcej wartości odżywczych.

 – Dieta z Liścia to efekt doświadczeń, które zebrałem przez kilkanaście lat w gastronomii. Wynika z mojej pasji do nutritarianizmu, czyli jedzenia opracowanego pod kątem wartości odżywczych, które jest jak najmniej przetworzone.

Oferta cateringu Dieta z Liścia. Zdjęcie: materiały prasowe
Oferta cateringu Dieta z Liścia. Zdjęcie: materiały prasowe
Używamy jak najbardziej zróżnicowanych produktów. Codziennie dekorujemy posiłki innymi kwiatami, kiełkami, korzeniem lotosu po to, by postawić na różnorodność, zróżnicowane składniki. Statystyczny Polak odżywia się paletą około 30 produktów. To nie jest korzystne dla zdrowia, bo organizm nie otrzymuje w ten sposób nowych probiotyków i prebiotyków – tłumaczy Tadeusz Müller.

Probiotyki to żywe, dobroczynne bakterie ułatwiające proces trawienia, wzmacniające układ odpornościowy. Do prebiotyków zaś zaliczamy te składniki pokarmowe, których nasz organizm nie trawi, ale których potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania flory bakteryjnej, jak np.pektyny, niestrawiona skrobia czy Inulina. Jadłospisy i

Oferta cateringu Dieta z Liścia. Zdjęcie: materiały prasowe
Oferta cateringu Dieta z Liścia. Zdjęcie: materiały prasowe
potrawy komponowane są pod okiem dietetyczki Justyny Mizery, a klienci mogą wybierać spomiędzy kilku wariantów diety, decydując się na posiłki mięsne, wegetariańskie lub wegańskie.

– Razem tworzymy ofertę zaspokajającą wszystkie grupy: od foodiesów przez wegan, „ortodoksów”, którzy zdrowo się odżywiają, aż po sportowców potrzebujących w pełni zbilansowanych posiłków pod względem ilości białka, węglowodanów, błonnika. Łączymy restauracyjne doświadczenia w kolorowy i przystępny sposób – mówi Müller.

Tadeusz Müller jest synem znanej restauratorki Magdy Gessler. Od lat zajmuje się kreowaniem konceptów gastronomicznych. Ma na swoim koncie stworzenie takich lokali jak ORZO, Munja czy Cava. Ostatnio współtworzył NINE's Restaurant & Sports Bar, restaurację Roberta Lewandowskiego w Browarach Warszawskich.


Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Co piąty Polak uważa, że dieta roślinna jest niekorzystna dla zdrowia. To mit!

Mimo rosnącej popularności diety roślinnej, wciąż funkcjonuje wiele mitów na jej temat. Aż co piąty Polak uważa, że jest ona niekorzystna dla zdrowia. - Nic bardziej mylnego - mówi Joanna Lotkowska, dietetyczka ProVeg.

Agata Noszczyk: Roślinne dla wszystkich!

Jak funkcjonują stereotypy na temat płci i jaki wpływ mają na nasze wybory żywieniowe? Czy posiłki dzielą się na te, które są przeznaczone dla kobiet, i te uznane za "męskie"? Na te pytania próbuje odpowiedzieć Agata Noszczyk, szefowa kuchni Good Place w Gliwicach, ambasadorka Chefs for Change.

Fenomen diety bulionowej. Stosują ją Salma Hayek, Gwyneth Paltrow i Halle Berry

Dieta bulionowa bije rekordy popularności w Hollywood, a rzesza jej zwolenników ciągle się powiększa. Korzystają z niej m. in. Salma Hayek, Halle Berry i Gwyneth Paltrow, która dzięki jej stosowaniu schudła aż 11 kilo. Na czym polega fenomen tego stylu odżywiania?

Weronika Pochylska: Co mówi nam tegoroczne Veganuary?

Zdaje się, że styczeń, także w Polsce, już na stałe będzie kojarzył się z roślinnym jedzeniem. Coraz więcej firm i inicjatyw podejmuje znane na całym świecie wyzwanie Veganuary lub intensyfikuje okołoroślinne działania właśnie na początku roku.

Roślinna strona mocy, czyli wege dla aktywnych

Coraz więcej osób uprawiających sport zaczyna doceniać korzyści płynące ze zbilansowanej, pełnowartościowej diety roślinnej, która przyczynia się do szybszej regeneracji i niejednokrotnie przekłada na wyższe wyniki sportowe. Ta grupa to wciąż słabo zagospodarowani klienci branży gastronomicznej.

DefaultVeg, czyli roślinnie z założenia

DefaultVeg to ruch działający na rzecz upowszechnienia roślinnego jedzenia. Misja organizacji jest prosta - jedzenie powinno być z założenia roślinne, gdziekolwiek jest serwowane. Chodzi o zmianę postrzegania tego, co nazywamy "normalnym" posiłkiem.

Inne kategorie

Podcasty

Moda na wina nowofalowe w restauracjach. Rozmowa z Piotrem Pietrasem [PODCAST]

Czym się charakteryzują wina naturalne, organiczne, biodynamiczne, wegańskie? Kto je konsumuje i jakie możliwości stwarzają te kategorie w biznesie restauracyjnym? Czy warto podążać za tym trendem? Rozmawiamy o tym z Piotrem Pietrasem, Master Sommelierem, Wicemistrzem Europy Sommelierów.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej