x

Tadeusz Müller stworzył catering dietetyczny. Co serwuje w pudełkach syn Magdy Gessler?

Kategoria: Lifestyle - styl odżywiania    16.12.2021

Dieta z Liścia - tak nazywa się nowa marka cateringu dietetycznego wykreowana przez Tadeusza Müllera, Łukasza Strzelczyka i Pawła Barańskiego. Ich misją jest dostarczenie naturalnego, nieprzetworzonego jedzenia o optymalnych wartościach odżywczych.

Oferta cateringu Dieta z Liścia. Zdjęcie: materiały prasowe
Oferta cateringu Dieta z Liścia. Zdjęcie: materiały prasowe
Tadeusz Müller wraz Łukaszem Strzelczykiem i Pawłem Barańskim stworzyli catering dietetyczny, który można zamówić do większości miast w Polsce. Ideą ich marki jest dostarczanie organizmowi możliwie najwięcej wartości odżywczych.

 – Dieta z Liścia to efekt doświadczeń, które zebrałem przez kilkanaście lat w gastronomii. Wynika z mojej pasji do nutritarianizmu, czyli jedzenia opracowanego pod kątem wartości odżywczych, które jest jak najmniej przetworzone.

Oferta cateringu Dieta z Liścia. Zdjęcie: materiały prasowe
Oferta cateringu Dieta z Liścia. Zdjęcie: materiały prasowe
Używamy jak najbardziej zróżnicowanych produktów. Codziennie dekorujemy posiłki innymi kwiatami, kiełkami, korzeniem lotosu po to, by postawić na różnorodność, zróżnicowane składniki. Statystyczny Polak odżywia się paletą około 30 produktów. To nie jest korzystne dla zdrowia, bo organizm nie otrzymuje w ten sposób nowych probiotyków i prebiotyków – tłumaczy Tadeusz Müller.

Probiotyki to żywe, dobroczynne bakterie ułatwiające proces trawienia, wzmacniające układ odpornościowy. Do prebiotyków zaś zaliczamy te składniki pokarmowe, których nasz organizm nie trawi, ale których potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania flory bakteryjnej, jak np.pektyny, niestrawiona skrobia czy Inulina. Jadłospisy i

Oferta cateringu Dieta z Liścia. Zdjęcie: materiały prasowe
Oferta cateringu Dieta z Liścia. Zdjęcie: materiały prasowe
potrawy komponowane są pod okiem dietetyczki Justyny Mizery, a klienci mogą wybierać spomiędzy kilku wariantów diety, decydując się na posiłki mięsne, wegetariańskie lub wegańskie.

– Razem tworzymy ofertę zaspokajającą wszystkie grupy: od foodiesów przez wegan, „ortodoksów”, którzy zdrowo się odżywiają, aż po sportowców potrzebujących w pełni zbilansowanych posiłków pod względem ilości białka, węglowodanów, błonnika. Łączymy restauracyjne doświadczenia w kolorowy i przystępny sposób – mówi Müller.

Tadeusz Müller jest synem znanej restauratorki Magdy Gessler. Od lat zajmuje się kreowaniem konceptów gastronomicznych. Ma na swoim koncie stworzenie takich lokali jak ORZO, Munja czy Cava. Ostatnio współtworzył NINE's Restaurant & Sports Bar, restaurację Roberta Lewandowskiego w Browarach Warszawskich.


Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Agata Noszczyk (Good Place): Kuchnia roślinna, czyli zdrowa?

- A, to taka zdrowa kuchnia? - zapytała kelnerkę starsza pani. - Roślinna, to pewnie zdrowa? Nigdy nie wiem, co odpowiedzieć.

Bez mięsa, ale zdrowo. Jak zblilansować roślinny posiłek?

Dania przygotowane bez produktów odzwierzęcych muszą być automatycznie zdrową alternatywą dla mięsnych posiłków. To oznacza, że powinny być odpowiednio zbilansowane pod kątem wartości odżywczych, przede wszystkim białka. A o tym szefowie kuchni, niestety, często zapominają.

Jemy oczami. Jak prezentacja jedzenia wpływa na nasz apetyt?

O tym, jak danie nam smakuje w dużej mierze decyduje estetyka jego podania. Często rezygnujemy z jakiejś potrawy, bo nie zachęca nas ona wyglądem czy teksturą. Jak wizualny aspekt jedzenia wpływa na doznania smakowe? Wyjaśnia Magdalena Hajkiewicz-Mielniczuk, psychodietetyk i ekspert Restaurant Week.

Medycyna na talerzu. Wpływ wyborów żywieniowych na nasze zdrowie

O zdrowiu, niskoprzetworzonej diecie roślinnej oraz aktywnym stylu życia rozmawiamy z lekarką Alicją Baską, executive director w Polskim Towarzystwie Medycyny Stylu Życia, którego jest współzałożycielką, oraz dietetyczką stojącą za Roślinnym Wyzwaniem dla Zdrowia.

Alicja Michałowska: Czy "mięsne" nazwy roślinnych alternatyw wprowadzają w błąd?

Językowy spór o nazewnictwo roślinnych substytutów mięsa wywołuje sporo emocji w debacie publicznej, także w branży spożywczej.

Co piąty Polak uważa, że dieta roślinna jest niekorzystna dla zdrowia. To mit!

Mimo rosnącej popularności diety roślinnej, wciąż funkcjonuje wiele mitów na jej temat. Aż co piąty Polak uważa, że jest ona niekorzystna dla zdrowia. - Nic bardziej mylnego - mówi Joanna Lotkowska, dietetyczka ProVeg.

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej