x

Książka "Jak nakarmić dyktatora" Witolda Szabłowskiego trafiła do Hollywood

Kategoria: Lifestyle - książki    14.12.2021

Opcję wyprodukowania serialu na bazie książki "Jak nakarmić dyktatora" kupiła firma Free Association, której właścicielem jest aktor Channing Tatum. Współproducentami serialu będą autor książki Witold Szabłowski oraz aktor i producent Maciej Musiał.

Grafika: Wydawnictwo W.A.B.
Grafika: Wydawnictwo W.A.B.
Serial ma być fabularną opowieścią o kucharzu, który – wbrew własnej woli – zaczyna pracować dla krwawego dyktatora. Jego losy wzorowane będą na prawdziwych opowieściach kucharzy dyktatorów, do których Szabłowski dotarł pracując nad swoją książką.

„Jak nakarmić dyktatora” (wydany przez W.A.B. w 2019 r.), to światowy bestseller. Witold Szabłowski po latach poszukiwań odnalazł kucharzy pięciu dyktatorów – m. in. Fidela Castro, Pol Pota, Saddama Husajna – i wysłuchał historii ich życia, a także gotował z nimi dania, które zmieniły historię. Z ich relacji dowiadujemy się m. in., co bulgotało w garnkach, kiedy ważyły się losy świata i czy jedzenie wpływało na politykę dyktatorów.

Tak powstała intrygująca opowieść o historii widzianej przez kuchenne drzwi, niezwykły mariaż reportażu z książką kucharską.W 2021 roku publikacja otrzymała w Paryżu Gourmand Cookbook Award, tzw kulinarnego Oscara.

Najnowsza książka autora, „Rosja od kuchni. Jak zbudować imperium nożem, chochlą i widelcem” to kontynuacja tematu gotowania. Tym razem Szabłowski opowiada historię Rosji i Związku Radzieckiego z perspektywy kucharzy.

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Podcasty

Roślinne zamienniki w menu restauracji [PODCAST]

Coraz większa grupa Polaków deklaruje chęć ograniczenia spożycia mięsa, nie tylko w kuchni domowej, ale także podczas wizyt w restauracjach i spożywania dań na wynos. Chcąc trafić w ich gusta, warto rozważyć zmiany w menu lokalu na bardziej roślinne.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej