x

Otwarcie salonu win i alkoholi mocnych Vininova w Katowicach

Kategoria: Wino    14.12.2021

Vininova otworzyła dziesiąty już salon z selekcją win i alkoholi mocnych. Firma zdecydowała się podbić tym razem Katowice. Otwarty 25 listopada salon znajduje się w Galerii Libero.

Salon win i alkoholi mocnych Vininova w Katowicach. Zdjęcie: materiały prasowy
Salon win i alkoholi mocnych Vininova w Katowicach. Zdjęcie: materiały prasowy
Sklepy Vininova oferują ponad 800 etykiet win z całego świata. Firma jest na rynku od 2002 roku i początkowo specjalizowała się w winach z Nowego Świata –  Argentyny, Chile, Australii i RPA. Z czasem jednak oferta rozszerzyła się o wina europejskie niezmiennie cieszące się dużym zainteresowaniem klientów.

Dziś oprócz dobrze znanych i cenionych producentów win konwencjonalnych, Vininova posiada w sprzedaży wina z butikowych winnic, również tych specjalizujących się w winach naturalnych. Oprócz win, w salonach Vininova konsumenci znajdą wiele opcji alkoholi mocnych, będących częścią szerokiej oferty Vininova Spirits, włoskie delikatesy, akcesoria i książki winiarskie.

Sieć Vininova to już 10 specjalistycznych sklepów w największych miastach w Polsce: w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Katowicach. W nadchodzącym roku planowane są kolejne otwarcia. Oprócz sprzedaży detalicznej, Vininova zaopatruje w wina i alkohole mocne wiele znanych i cenionych restauracji, winebarów i hoteli w całej Polsce.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Rywalizacja polskich winiarzy w Jaśle

Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy "Vinum pro Cultura" oraz Stowarzyszenie Sommelierów Polskich zapraszają polskie winnice do udziału w VII Konkursie Polskich Win, który odbędzie się 6-7 sierpnia w winnicy Dwie Granice.

Wino - prognoza trendów na 2021 rok

Winiarstwo jest stosunkowo konserwatywną dziedziną i opiera się trendom. Ale może lockdown, zmiany klimatyczne i nowe technologie naruszą trwałe fundamenty świata wina? Jak pandemia wpłynęła na winiarski krajobraz i co będziemy pili w roku 2021? Sprawdźmy!

Capstone California - zdobądź międzynarodowy certyfikat winiarski

We wrześniu w pięciu miastach - Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie - odbędą się pierwsze stacjonarne degustacje w ramach międzynarodowych kursów wiedzy o winach kalifornijskich Capstone California.

Rusza WINO.KLUB - klub wysyłkowy Adama Pawłowskiego i restauracji SPOT.

Adam Pawłowski MS Wine Academy oraz poznańska restauracja SPOT. uruchomili winiarski klub wysyłkowy WINO. KLUB. W intencji twórców ma on łączyć edukację winiarską z prezentacją ciekawych i wartościowych win.

CALIFORNIA WINE FESTIVAL 2017

14 marca br. po raz pierwszy w ramach konferencji Food Service Summit odbyła się największa prezentacja win z Kalifornii na polskim rynku. Kalifornijscy winiarze oraz ich rodzimi importerzy tłumnie odwiedzili festiwal, prezentując najlepsze butelki ze swoich winnic.

Nie tylko szampan, czyli o winach musujących na Sylwestra

Żadna inna okazja nie kojarzy się tak mocno z winem musującym jak powitanie Nowego Roku. Jeśli butelka szampana to dla nas zbyt duży wydatek, możemy zastąpić go winem musującym z Hiszpanii lub Włoch. Warto zatem znać różnice w metodach produkcji i wiedzieć, które oznaczenia na etykietach są istotne.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej