x

"Baking with Dorie" Dorie Greenspan

Kategoria: Lifestyle - książki    22.11.2021

Już zdjęcie z okładki jest wystarczająco sugestywne: przedstawia czekoladę pod trzema różnymi postaciami. W środku "Baking with Dorie" kryją się zaś przepisy na rozmaite warianty deserów i wypieków (również słonych i wytrawnych), które łączy prostota, zaskakujący efekt i wyraziste smaki.

\"Baking with Dorie" Dorie Greenspan. Fot. materiały prasowe
\"Baking with Dorie" Dorie Greenspan. Fot. materiały prasowe
Znajdziemy tu aż 150 propozycji na ciasteczka, ciasta, tarty czy wytrawne wypieki: kilka wersji czekoladowych ciastek, babkę czekoladową, przekładane ciasto cytrynowe z bezą, ciasto z miso i syropem klonowym czy galaretkę z moreli. Dorie Greenspan to doświadczona autorka kilkunastu książek kulinarnych, laureatka nagrody Jamesa Bearda i autorytet w dziedzinie wypieków, która potrafi doskonale przekazywać wiedzę. Nawet jeśli jesteśmy początkującymi cukiernikami i nie mamy opanowanej techniki, w publikacji tej odnajdziemy wszystkie wskazówki i wiedzę niezbędną do udanej realizacji każdego z przepisów. Precyzyjny instruktaż i ciekawe pomysły dają naprawdę świetny efekt. 

„BAKING WITH DORIE”, DORIE GREENSPAN, MARINER BOOKS, 2021 R 

Recenzja ukazała się w „Food Service" 10/2021 nr 209.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Zobacz także

Bartosz Paluszkiewicz: W międzywojennej Warszawie sukcesem była każda restauracja działająca dłużej niż rok

Złe traktowanie pracowników, upadłości, skandale. A z drugiej strony - europejska jakość. Taką gastronomię opisuje Bartosz Paluszkiewicz w książce "Warszawskie przedwojenne restauracje, bary, kawiarnie". Czy problemy i sukcesy lokali międzywojnia są podobne do bolączek współczesnej branży HoReCa?

Sophie Gordon "The whole vegetable: sustainable recipes for a happier planet"

Zero waste czy sustainability to hasła odmieniane dzisiaj przez wszystkie przypadki. Wykorzystanie całych warzyw, powrót do dawnych metod obróbki i przetwarzania żywności, sprawdzanie pochodzenia produktów i dbanie o ich jakość to tylko kilka umiejętności, których możemy nauczyć się z książki.

"Vegetable Kingdom" Bryanta Terry'ego

Wydana w 2020 r. książka Bryanta Terry’ego pasuje do tematu tego numeru wprost idealnie. Pokazuje, jak wydobyć pełnię smaku z warzyw, kasz czy strączków bez konieczności używania substytutów mięsa.

"Adapt" Richadra Hawke'a

"Adapt" to prawdziwa biblia roślinnego cukiernictwa. Nie wszystkie przepisy sąw pełni wegańskie, ale wszystkie pomagają zmienić sposób myślenia i zgodnie z tytułem adaptować tradycyjne przepisy na potrzeby konkretnych diet czy preferencji żywieniowych.

"Ziemniak: wyznanie miłości" książka Iny Janine Johnsen

Gdy przed laty Joanna Jakubiuk wydała książkę o ziemniakach, pomyślałem, że jej zbiór przepisów na ziemniaczane dania wyczerpuje wszystkie możliwości w tym zakresie.

"Dokoła świata: niepokorny przewodnik kulinarny" książka Anthony'ego Bourdaina

Wiadomość o nagłej śmierci Anthony’ego Bourdaina - dziennikarza, kucharza i podróżnika - wstrząsnęła nie tylko kulinarnym światem.

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej