x

"Baking with Dorie" Dorie Greenspan

Kategoria: Lifestyle - książki    22.11.2021

Już zdjęcie z okładki jest wystarczająco sugestywne: przedstawia czekoladę pod trzema różnymi postaciami. W środku "Baking with Dorie" kryją się zaś przepisy na rozmaite warianty deserów i wypieków (również słonych i wytrawnych), które łączy prostota, zaskakujący efekt i wyraziste smaki.

\"Baking with Dorie" Dorie Greenspan. Fot. materiały prasowe
\"Baking with Dorie" Dorie Greenspan. Fot. materiały prasowe
Znajdziemy tu aż 150 propozycji na ciasteczka, ciasta, tarty czy wytrawne wypieki: kilka wersji czekoladowych ciastek, babkę czekoladową, przekładane ciasto cytrynowe z bezą, ciasto z miso i syropem klonowym czy galaretkę z moreli. Dorie Greenspan to doświadczona autorka kilkunastu książek kulinarnych, laureatka nagrody Jamesa Bearda i autorytet w dziedzinie wypieków, która potrafi doskonale przekazywać wiedzę. Nawet jeśli jesteśmy początkującymi cukiernikami i nie mamy opanowanej techniki, w publikacji tej odnajdziemy wszystkie wskazówki i wiedzę niezbędną do udanej realizacji każdego z przepisów. Precyzyjny instruktaż i ciekawe pomysły dają naprawdę świetny efekt. 

„BAKING WITH DORIE”, DORIE GREENSPAN, MARINER BOOKS, 2021 R 

Recenzja ukazała się w „Food Service" 10/2021 nr 209.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Roślinne zamienniki w menu restauracji [PODCAST]

Coraz większa grupa Polaków deklaruje chęć ograniczenia spożycia mięsa, nie tylko w kuchni domowej, ale także podczas wizyt w restauracjach i spożywania dań na wynos. Chcąc trafić w ich gusta, warto rozważyć zmiany w menu lokalu na bardziej roślinne.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej