x

Piotr Ślusarz szefem kuchni w My Place. Stworzył menu dobre na sen

Kategoria: Miejsca    05.11.2021

Znany m.in. z programu Top Chef Piotr Ślusarz został szefem kuchni restauracji My Place przy gdyńskim hotelu My Story. Menu zaprojektował zgodnie z ideą, jaka przyświeca hotelowi. Wszystko ma w nim sprzyjać… dobremu snu i relaksowi.

Zdjęcie: materiały prasowe
Zdjęcie: materiały prasowe
My Story Gdynia to hotel butikowy. Jego filozofia kręci się wokół koncepcji dobrego, komfortowego snu, relaksu oraz pozbywania się stresów, które na ogół towarzyszą nam w codziennym życiu. Naturalnym przedłużeniem tej idei stało się menu restauracji hotelowej My Place, za które w całości odpowiada Piotr Ślusarz.

Od szczupaka po perlicę
Szef kuchni stawia więc na zioła, naturalne smaki i przyjazne dla żołądka połączenia, które -  według zapewnienia na stronie WWW restauracji - wyciszą nas na koniec dnia i pobudzą o poranku.
W menu znajdziemy między innymi gotowanego szczupaka w ziołach zalewanego na oczach gościa pomidorowym consomme z melisą czy torcik na bazie rubinowej czekolady z konfiturą i dodatkiem sezonowych owoców. Nie zabrakło także drobiu.

Zdjęcie: materiały prasowe
Zdjęcie: materiały prasowe

– Tworzyłem kartę zgodnie z filozofią hotelu. W trakcie wyboru potraw towarzyszyła mi koncepcja snu. Poza tym stawiam na promowanie małych, lokalnych dostawców, którzy cenią sobie wysoką jakość produktów. Menu jest krótkie, ale zaskakujące. Znajdziecie w nim tradycyjne polskie smaki w nowej odsłonie. W ofercie My Place znajdują się zarówno dania syte, jak i te lżejsze, dzięki którym dobrze się wyśpicie. Bardzo ciekawą propozycją jest perlica z orzechami, długo gotowana w niskiej temperaturze, a następnie grillowana. To lekka potrawa, z dodatkiem ziołowego crusta, który również nawiązuje do koncepcji snu. Postawiłem również na kilka dań wegetariańskich, które będą świetną alternatywą dla tradycyjnych polskich smaków – zdradza szef kuchni My Place.
 
Zdjęcie: materiały prasowe
Zdjęcie: materiały prasowe

Fine dining i kaszubski street food
Piotr Ślusarz dał się poznać szerszej publiczności za sprawą swojego udziału w programie Top Chef, gdzie wywalczył staż w słynnej gwiazkowej hiszpańskiej restauracji El Celler de Can Roca, a w finałowym odcinku -- również angaż w Atelier Amaro. Pracował także m.in. w restauracji sopockiego hotelu Sheraton oraz w londyńskich lokalach Hibiscus i L'Autre Pied.


W ostatnim czasie mieszkańcy Trójmiasta mogli kojarzyć obecnego szefa kuchni My Place z gdańską Stacją Food Hall w Galerii Metropolia. Jak na razie jednak kaszubski street food, który tworzył Piotr, dostępny będzie przez internet.  – Bôłt na chwilę obecną nie działa stacjonarnie, przenieśliśmy go do online’u. Wrócimy ze stacjonarnym punktem Bôłta na pewno w przyszłym roku, ale już raczej nie w Gdańsku. Na razie wybieramy punkt na naszą lokalizację – mówi Piotr Ślusarz.
 
 

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Off Brzeska - współczesna wersja Bazaru Różyckiego

Off Brzeska to nowa warszawska przestrzeń gastronomiczno-kulturalna powstała na obszarze kultowego Bazaru Różyckiego. Koncept ma różne oblicza: na co dzień jest targowiskiem lokalnych producentów, a w weekendy - świątynią street foodu, muzyka i kultury.

Gastronomia w zabytkowych Ogrodach Ulricha na warszawskiej Woli

Wiosną 2022 roku planowane jest otwarcie Ogrodów Ulricha - unikatowej, zakorzeniona w historii przestrzeni rekreacyjnej. W otoczonej zielenią strefie relaksu aż 2 200 m kw zaprojektowano dla lokali gastronomicznych.

Kawiarnia Dr. Oetkera w centrum Frankfurtu

Producent mrożonej pizzy i dodatków do ciast otworzył własną kawiarnię, piekarnię i restaurację pod nazwą Gugelhupf & Du (Babka i Ty) w najlepszej lokalizacji w centrum Frankfurtu.

BioBazar wraca do Fabryki Norblina

BioBazar rusza na nowo w swojej macierzystej lokalizacji przy ulicy Żelaznej - zrewitalizowanej Fabryce Norblina. Start w sobotę 18 września. A niebawem także otworzy się tam także autorski BistroBar z Michałem Toczyłowskim jako szefem kuchni.

PASIBUS

W listopadzie 2017 r. sieć burger barów Pasibus zawitała do warszawskich Złotych Tarasów, a do połowy 2018 r. planowanych jest kolejnych sześć lokali w Polsce. Współwłaścicielami są Dawid Bojarojć (operacje), Janek Kulisiewicz (finanse) i Piotr Staszczyński (CEO).

Rodzinnie, po włosku w warszawskim Pesto Café

Kiedy dzieci są szczęśliwe, ich rodzice też są szczęśliwi - to motto Pesto Café, restauracji w warszawskiej Galerii Młociny. Miejsce stworzono z myślą o rodzinnych posiłkach poza domem.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej