x

Bez Tytułu - restauracja bez ograniczeń

Kategoria: Miejsca    18.10.2021

W warszawskiej restauracji Bez Tytułu kuchnia i design idą w parze. To miejsce, w którym każdy kąt wygląda inaczej i w którym można zamówić zarówno ślimaki czy ośmiornicę, jak i bruschettę czy frytki. A na deser brownie lub churros.

Restauracja Bez Tytułu. Zdjęcie: materiały prasowe
Restauracja Bez Tytułu. Zdjęcie: materiały prasowe
Na dobry początek otwieramy masywne drzwi – witają nas ciemne ściany i elegancka recepcja. Za chwilę z lewej strony wyłoni się eksplozja kolorów, tekstur i sztuki: ściana z mchu, surowe cegły, wzorzysty dywan, kolorowa, obła rzeźba. Wszystkie te elementy, na pierwszy rzut oka nie pasujące do siebie, tworzą wyjątkowo zgraną całość.

Na dole, oprócz kuchni, w której rządzi szef Piotr Ceranowicz, uczestnik 3. edycji Top Chefa, znajduje się także bar. Jego kameralną, klimatyczną atmosferę kreują obrazy i rekwizyty z ubiegłych dekad, przygaszone światła oraz wygodne fotele.

Elementy artystyczne w Bez Tytułu nie są dziełem przypadku. Sztuka bowiem bardzo mocno wpisana jest w DNA restauracji – w miejscu, w którym obecnie można skosztować świetnego jedzenia, jeszcze kilka lat temu podziwiano dzieła młodych artystów. W lokalu znajdowała się galeria sztuki inna niż wszystkie, bo przystępna i otwarta.

Co w menu?

Churros w Bez Tytułu. Zdjęcie: materiały prasowe
Churros w Bez Tytułu. Zdjęcie: materiały prasowe
Serwowana tu kuchnia międzynarodowa jest zróżnicowana podobnie jak wystrój lokalu. Piotr Ceranowicz największą przyjemność czerpie z łączenia typowych dla kilku stron świata składników.

– Inspiruje mnie wszystko, co nas otacza. Uwielbiam poznawać i tworzyć nietypowe kompozycje. Połączyć azjatycką przyprawę z czymś, z czym nigdy się jej nie łączyło, polskie owoce dodać do tropikalnego deseru, a owoce morza podać w niespotykanej formie. Moją wizją w kuchni jest wolność i tak też stworzyliśmy Bez Tytułu. To miejsce pełne wolności, w którym łączą się smaki, konwencje, nowoczesność z tradycją. Łączą się także smaki z całego świata: Polska z Francją, Ameryką i Włochami jednocześnie. Zależało nam na stworzeniu kulturowo-jedzeniowego tygla z dużą dawką luzu – opowiada Ceranowicz.

Papryczki pimientos w Bez Tytułu. Zdjęcie: materiały prasowe
Papryczki pimientos w Bez Tytułu. Zdjęcie: materiały prasowe
Restauracja przy ulicy Poznańskiej to lokal, który jako jeden z nielicznych w stolicy specjalizuje się w tzw. foodsharingu. Specyfika podawania dań według tej idei polega na serwowaniu wielu małych porcji dań na środku stołu, aby wszyscy uczestnicy kolacji mogli spróbować każdej z nich. Menu składa się więc z małych i większych dań, zimnych i ciepłych dodatków oraz deserów. Karta zmienia się dynamicznie wraz z dostępnością i sezonowością produktów.

Wszystko podawane jest w stylu comfort food, z inspiracjami z Europy, Azji czy Ameryki. Wśród dań głównych uwagę zwracają spaghetti cacio e pepe z truflą oraz czarny dorsz w miso podawany z dynią piżmową. Na deser można zjeść np. churros z czekoladą i whiskey, a także brownie z bourbonem i wiśnią.

Nazwa restauracji

Makrela z menu restauracji Bez Tytułu. Zdjęcie: materiały prasowe
Makrela z menu restauracji Bez Tytułu. Zdjęcie: materiały prasowe
Restauracja nie ma tytułu, ponieważ nazwy wyznaczają granice. Podobnie jak w świecie sztuki, to, co nienazwane, uwalnia wyobraźnię. W Bez Tytułu obowiązuje jedna zasada – stół nie jest traktowany jako mebel, lecz jako zaproszenie do spotkania.

To miejsce zarówno na rodzinne przyjęcie, kolację we dwoje, obiad w godzinach pracy czy luźnego wieczornego drinka w gronie przyjaciół. Brak granic wybrzmiewa tu na każdym kroku, od samego przekroczenia progu tego miejsca.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

MOXO w Fabryce Norblina - restauracja i klub muzyczny w jednym (na miarę Nowego Jorku)

MOXO już otwarte! Lokal urządzony we wnętrzach zrewitalizowanej XIX-wiecznej Hali Odlewni Fabryki Norblina może się poszczycić najwyższym w Polsce barem, oryginalnym industrialnym wyposażeniem oraz menu w stylu Nikkei łączącym kuchnię japońską i peruwiańską. Wisienką na torcie jest muzyka na żywo.

Stolica Cafe - Bogdan Gałązka twórcą metamorfozy lokalu w warszawskim Kinie Iluzjon

Wystartowała już nowa kawiarnia w Kinie Iluzjon na Mokotowie - Stolica Cafe. Jej właścicielami są teraz doświadczony szef kuchni Bogdan Gałązka i jego wspólnik Piotr Wierzbowski. Zapowiadają, że pod ich rządami lokal stanie się miejscem spotkania kuchni i filmu.

Piotr Kędzierski "Kędzior" z własną restauracją w Warszawie. Pod Gigantami przyciąga i profesorów, i raperów

Znany dziennikarz i radiowiec Piotr Kędzierski otworzył własną restaurację - Pod Gigantami w Al. Ujazdowskich. Piękne pałacowe wnętrze, polska kuchnia z nowoczesnym twistem, doborowe towarzystwo i wizja właściciela - to atuty tego miejsca.

Green Caffè Nero - sześć nowych kawiarni na dobry początek roku

Green Caffè Nero rozpoczyna dynamicznie nowy rok, otwierając cztery kawiarnie w styczniu i planując dwie kolejne premiery do końca pierwszego kwartału 2023 roku.

Pedet Renoma - Wrocław zyskuje unikatowy food hall

Jesienią ruszy wrocławska strefa gastronomiczno-kulturalna Pedet Renoma. Wyróżnikiem nowego food hallu mają być autorskie koncepty restauracyjne i atmosfera historycznego miejsca. Za projektem stoi firma Globalworth, która jest również właścicielem i zarządcą warszawskiej Hali Koszyki.

Kino ze Smakiem - kolacja z filmem w barze Setki Powodów przy Muzeum Polskiej Wódki

Seans filmowy połączony z inspirowaną jego fabułą kolacją autorstwa Michała Brysia - to nowa oferta baru Setki Powodów w Muzeum Polskiej Wódki. - Dla mnie jako szefa kuchni, reżysera i aktora to okazja do stworzenia unikatowego wydarzenia, w którym połączymy sztukę filmową z kulinarną - mówi Bryś.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej