x

Rzemieślnicza piekarnia Bakery wkrótce w łódzkiej Fuzji

Kategoria: Miejsca    14.10.2021

Pierwszy lokal poza Warszawą rzemieślnicza piekarnia Bakery otworzy w Łodzi - w rewitalizowanym pofabrycznym kompleksie Fuzja. Zapach słodkich wypieków i pieczywa na tradycyjnym zakwasie wypełni wnętrza obiektu w trzecim kwartale przyszłego roku.

Bartek  Rychcik i Michał Paleta,  autorzy sukcesu brandu Bakery. Zdjęcie: materiały prasowe
Bartek Rychcik i Michał Paleta, autorzy sukcesu brandu Bakery. Zdjęcie: materiały prasowe
Twórcą konceptu w stylu polsko-francuskiej piekarni jest Bartek Rychcik, właściciel grupy Enata Bread (do której należy marka Bakery), znany i ceniony w branży przedsiębiorca. Jego pasja do pieczywa zrodziła się już w dzieciństwie, gdy przyglądał się pracy w piekarni zarządzanej przez rodziców.

Współpraca Rychcika z wybitnymi piekarzami i sprawdzonymi dostawcami (lokalni rolnicy i firmy rodzinne) zaowocowała sukcesem konceptu Bakery, który podbił kubki smakowe warszawiaków (na królewskim Wilanowie i w Browarach Warszawskich).

Michał Paleta, drugi autor sukcesu
W 2020 roku do Rychcika dołączył Michał Paleta, drugi autor sukcesu brandu Bakery, absolwent irlandzkiej Killybegs Culinary College, ekspert w dziedzinie francuskich wypieków. W Polsce pracował w tak uznanych restauracjach jak Concept 13, a także w Hotelu Monopol we Wrocławiu i Hotelu Warszawa.

Paleta poszukuje obłędnych zapachów i smaków w ziarnach i produktach sezonowych. Wyciąga z pieczywa to, co najlepsze – aromaty z dzieciństwa. Odpowiada za Bakery Browary Warszawskie i stworzy koncept Bakery Łódź.

Oferta piekarni  Bakery Browary Warszawskie. Zdjęcie: materiały prasowe
Oferta piekarni Bakery Browary Warszawskie. Zdjęcie: materiały prasowe
W Łodzi zaproponuje klientom przede wszystkim smaczny, pachnący, chrupiący chleb z różnego rodzaju ziarnami, pestkami i nasionami bogatymi w witaminy i minerały. W ofercie piekarni znajdą się ponadto pyszne śniadania, zbilansowany lunch, aromatyczna kawa i świeżo wyciskane soki.

Zapach chleba w Fuzji
Lokal w łódzkiej Fuzji mieścić się będzie w historycznym budynku w Ogrodach Anny. Na przełomie XIX i XX wieku wchodził on w skład dawnej wykańczalni włókienniczego imperium rodziny Scheiblerów. Bakery zajmie 180 m kw. powierzchni. Otwarcie piekarni w Fuzji planowane jest na trzeci kwartał 2022 roku.

– Wybierając miejsce na nasz pierwszy lokal poza Warszawą, szukaliśmy czegoś równie wyjątkowego, co nasze wypieki. Fuzja z mieszanką historycznej i nowoczesnej zabudowy, mnóstwem zieleni i otwartym placem, właśnie taka jest. Nasi łódzcy goście już niedługo na własne oczy będą mogli przekonać się, jak powstaje, rośnie i zarumienia się zdrowy chleb na naturalnym zakwasie. Nasza kuchnia jest otwarta i transparentna– mówi Bartek Rychcik, CEO Enata Bread.

– Piekarnia działać będzie naprzeciwko budynków mieszkalnych, zatem mieszkańcy Fuzji na wyciągnięcie ręki codziennie będą mieli dostęp do świeżego, chrupiącego pieczywa, a także pozostałych słonych oraz słodkich wypieków – dodaje Karolina Prędota-Krystek, Head of Food and Beverage w Echo Investment.

Fuzja to wieloetapowa inwestycja, która łączyć będzie funkcję biurową, handlowo–usługową, gastronomiczną, a także budynki mieszkalne, plac miejski (Ogrody Anny) i otwarte, zielone tereny wspólne liczące blisko 4 ha. Wszystko w otoczeniu historycznej zabudowy dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera, które stanowią dziedzictwo Łodzi Fabrycznej. Łącznie na 8 ha zlokalizowanych będzie 20 budynków, z czego 14 to obiekty historyczne.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Premiery w Browarach Warszawskich: nowe restauracje, foodcourt i piwo rzemieślnicze

Odmieniony Browar Warszawski, Food Hall pod historycznymi kolebkami Leżakowni, 4-poziomowa restauracja i sports bar Roberta Lewandowskiego - NINE’s, starowarszawska Gastronomja oraz Japonka - sushi i japoński grill - to tylko niektóre z otwarć zaplanowanych na jesień w Browarach Warszawskich.

Co zjemy w Heart by Amaro w Zakopanem?

Koncepcja Heart by Amaro w formule bistro to wynik wieloletnich doświadczeń szefa Amaro, jego kulinarnych podróży, pracy, wiedzy i pomysłów, przepisów na ulubione, płynące z serca dania, które dojrzewały przez lata.

Blue Frog - kolejna marka AmRestu na polskim rynku

18 października otwarty zostanie pierwszy w Polsce lokal nowej sieci serwującej kuchnię azjatycko-amerykańską.

Restauracja Belvedere z nowym szefem kreatywnym Łukaszem Guzińskim

Ponowne otwarcie warszawskiej restauracji Belvedere po lockdownie przyniosło zmiany. Nowy szef kreatywny Łukasz Guziński w swym autorskim, letnim menu stawia akcent na ryby i owoce morza.

La Papaya - wegański Meksyk w Poznaniu

Kiedyś na poznańskich Jeżycach panował niezły zamęt. Dziś miejscowi śmieją się, że w dzielnicy łatwiej dostać hummus niż "w mordę". I to właśnie tu, w środku pandemii, otworzyła się La Papaya. Czy mieszkańcy Pyrlandii są gotowi na chili sin carne? O tym rozmawiamy z założycielami restauracji.

Fretnzza - Pizza & Friends otworzyła pierwszy lokal w Poznaniu

Frentzza - Pizza & Friends to miejsce, w którym można zjeść klasyczną pizzę, ale także wybrać jedną z wielu w 100% roślinnych wersji włoskiego placka. Lokal w Poznaniu jest nastawiony zarówno na obsługę gości, jak i na sprzedaż w kanale delivery.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej