x

"Ziemniak" Katarzyny i Zofii Pilitowskich

Kategoria: Lifestyle - książki    11.10.2021

Kasia i Zosia Pilitowskie - mama i córka - to znany duet kulinarny stojący za sukcesem krakowskiej śniadaniowni Ranny Ptaszek (Kasia prowadzi też Hummus Amamamusi) oraz książki "Jajko".

\"Ziemniak" Katarzyny i Zofii Pilitowskich. Fot. materiały prasowe
\"Ziemniak" Katarzyny i Zofii Pilitowskich. Fot. materiały prasowe
Oto wracają z kolejną publikacją – „Ziemniak”. Jeśli jeszcze czegoś nie wiecie o zastosowaniu tego produktu, to teraz wszelkiego rodzaju ziemniaczane kluski, placki, zapiekanki i sałatki nie będą dla was już tajemnicą. Przepisy podzielono m.in. na rozdziały: „Zagniecione”, „Z ziemniakami dookoła świata” i „Ziemniak na słodko”. Autorki nazywają książkę podróżą, zachęcając nas do ugotowania afrykańskiej zupy z masłem orzechowym, francuskiego gratin, austriackiego rosti czy polskich pyz, kopytek i klusek śląskich. Dzięki nim odkryjemy, że nasza ukochana bulwa z dużą zawartością skrobi, często kojarząca się z rodzinnym domem, ma wszechstronne zastosowanie także w odległych zakątkach świata.

„ZIEMNIAK”, KATARZYNA PILITOWSKA, ZOFIA PILITOWSKA, WYDAWNICTWO BUCHMANN, 2021.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 9/2021 nr 208.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej