x

Kolacja według Marcina Przybysza i food designera Marca Bretillota

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    27.09.2021

Francuski food designer Marc Bretillot przygotowuje niepowtarzalną kolację wraz z szefem kuchni warszawskiej restauracji Epoka Marcinem Przybyszem. Będzie ona serwowana przez miesiąc w ramach międzynarodowego projektu IDE (International Design Expeditions).

Francuski food designer Marc Bretillot przygotowuje kolację wraz z szefem kuchni warszawskiej restauracji Epoka Marcinem Przybyszem. Zdjęcie: materiały prasowe
Francuski food designer Marc Bretillot przygotowuje kolację wraz z szefem kuchni warszawskiej restauracji Epoka Marcinem Przybyszem. Zdjęcie: materiały prasowe
IDE to Poland, Ceramic & Food Route to sześciotygodniowy projekt kreatywny, w ramach którego do Polski przyjechał międzynarodowy zespół projektantów i ekspertów, aby we współpracy z miejscowymi rzemieślnikami, kucharzami, architektami i artystami stworzyć przedmioty nawiązujące do lokalnego dziedzictwa artystycznego i kulinarnego.

Restauracja Epoka w Hotelu Europejskim w Warszawie specjalizująca się w fine food experience jest partnerem edycji IDE to Poland. Jej executive chef Marcin Przybysz we współpracy z francuskim food designerem Marc Brettilot przygotował kolację, która dostępna będzie jedynie od 29 września do listopada 2021 roku. Do 2 października dodatkową atrakcją podczas kolacji w restauracji Epoka będzie gra w „Gęś i Jabłko” zaprojektowana przez Brettilota wraz z ekspertem projektu IDE Laurentem Denize D’estréesem.

Główną misją IDE Poland jest opracowanie nowego języka projektowania inspirowanego dziedzictwem kulturowym Polski. Na przykładzie restauracji Epoka goście poznają polskie wydanie fine food experience, bazujące na recepturach z dawnych, zapomnianych ksiąg kulinarnych. Na podstawie doświadczeń zdobytych podczas pobytu w Polsce powstaną prototypy kolekcji ceramicznych, które będą zaprezentowane między 30 września a 1 października na prywatnym pokazie w Pavilonie w Hotelu Raffles Europejski Warsaw.

Marc Bretillot
Jest food designerem. Pracuje nad praktykami kulinarnymi, tworzeniem nowych produktów, doradza w sprawach innowacji w przemyśle spożywczym i organizuje międzynarodowe wydarzenia oraz występy w galeriach i muzeach.

Jest twórcą studiów podyplomowych z zakresu wzornictwa kulinarnego na Wyższej Szkole Sztuki i Wzornictwa w Reims (ESAD). To na tej uczelni zaczęła się jego przygoda, kiedy stworzył pierwszą pracownię naukową zajmującą się food design w 1999 roku. Wykłada także w prestiżowej szkole gastronomicznej Ecole Superieure de Cuisine Française Ferrandi w Paryżu.

Jest autorem książki „Culinaire Design” opublikowanej przez wydawnictwo Alternatives. Inspiruje go sztuka współczesna, a jego pasją jest nasycanie food designu innymi kreatywnymi działaniami z zakresu sztuki, literatury czy muzyki.

Marcin Przybysz
Executive chef restauracji Epoka doświadczenie zdobywał u boku najlepszych szefów kuchni świata. Inspiracje czerpał z pracy w kuchniach kultury skandynawskiej, śródziemnomorskiej i anglosaskiej. Gotował w otoczeniu czołówki światowej gastronomii, współpracując z takimi szefami jak Massimo Bottura (Osteria Francescana), Rasmus Kofoed (Geranium), René Redzepi (Noma), czy Franck Giovannini (Restaurant de l’Hôtel de Ville de Crissier).

W Epoce tworzy własne menu, studiując stare księgi, czerpiąc z polskich tradycji kulinarnych oraz rozmawiając z gośćmi. Marcin zbiera wszystkie te elementy i rozpisuje je na serwowane w restauracji przepisy.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

CHEF CULINARY CUP 2017 JUŻ ZA NAMI

Finał drugiej edycji konkursu odbył się 5 kwietnia 2017 r. podczas Targów Euro Gastro. Zwycięzcą został Bartosz Peter. Organizatorem konkursu jest Nestlé Professional, a Jerzy Pasikowski objął patronat nad imprezą. Uczestnicy konkursu musieli przygotować danie z użyciem dowolnego fondu marki Chef.

W SŁUSZNEJ SPRAWIE

5 stycznia na Stadionie Energa Gdańsk odbyła się charytatywna "Kolacja Szefów Kuchni". Kolacje przygotowywane wspólnie przez kilku szefów kuchni to zawsze świetna okazja do wymiany pomysłów i doświadczeń, zdobycia nowych inspiracji.

WIOSENNA EDYCJA RESTAURANT WEEK

Około 400 restauracji z 35 polskich miast weźmie udział w wiosennej odsłonie Restaurant Week. Festiwal organizowany jest od 3 do 17 kwietnia, tym razem pod hasłem #SzanujJedzenie.

Ponad 800 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem od marki Koral!

Koral to prywatna firma rodzinna i jednocześnie największy producent lodów w Polsce, który od ponad 40 lat działa na polskim rynku. Dowiedz się, jak postanowiła pomóc w czasie pandemii.

Marcin Przybysz i gościnnie Michał Kuter zapraszają na urodziny Epoki

Swoje pierwsze urodziny restauracja Epoka uczci wyjątkowymi kolacjami na cztery ręce, przygotowanymi przez szefów Marcina Przybysza (Epoka) i Michał Kutera z poznańskiego A nóż widelec. Z okazji jubileuszu stworzyli 15-przepisowe menu degustacyjne, które będzie serwowane tylko przez 4 dni.

Kręgliccy Restauracje i Catering uruchamiają sklep online

Teraz produkty od rolników z targu w Fortecy i gotowe dania od Kręgliccy Restauracje i Catering można zamawiać w sklepie internetowym targ.kregliccy.pl. Dostawy i odbiory odbywają się w dni targowe: środy i soboty.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej