x

"It's Always Freezer Season: How to Freeze Like a Chef with 100 Make-Ahead Recipes" Ashley Christensen i Kaitlyn Goalen

Kategoria: Lifestyle - książki    13.09.2021

Zawsze jest sezon na mrożenie? Według autorek książki "It’s Always Freezer Season" - tak!

\"It's Always Freezer Season: How to Freeze Like a Chef with 100 Make-Ahead Recipes" Ashley Christensen i Kaitlyn Goalen. Fot. materiały prasowe
\"It's Always Freezer Season: How to Freeze Like a Chef with 100 Make-Ahead Recipes" Ashley Christensen i Kaitlyn Goalen. Fot. materiały prasowe
W swej publikacji opisują, jak problem przechowywania żywności rozwiązywany jest w restauracyjnych warunkach i podpowiadają, jak zorganizować pracę w kuchni, zaplanować posiłki na kilka dni czy tygodni oraz wykorzystać i dobrze przechowywać resztki. Dzięki ich wskazówkom nauczycie się, w jaki sposób przygotować produkty przed zamrożeniem, bez utraty ich jakości i świeżości, a także jak uprościć proces gotowania nawet skomplikowanych dań. Dowiecie się, które składniki dań można zrobić z wyprzedzeniem, jak długo można je przechowywać oraz jak je porcjować. Czy wiedzieliście na przykład, że przyrządzając pesto przeznaczone do zamrożenia, warto zblanszować zioła, z których je robicie? Znajdziecie tu także 100 przepisów, np. na panzanellę, tacos czy profiteroles z kremem bananowym. Ashley Christensen i Kaitlyn Goalen wprowadzą was na wyższy restauracyjny poziom gotowania, nawet w domowej kuchni. 

„IT’S ALWAYS FREEZER SEASON: HOW TO FREEZE LIKE A CHEF WITH 100 MAKE-AHEAD RECIPES”, ASHLEY CHRISTENSEN I KAITLYN GOALEN, WYD. TEN SPEED PRESS, 2021 R.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 7–8/2021 nr 207.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Zobacz także

"The Turkish Cookbook" Musy Daǧdevirena

Kuchnia turecka kojarzy wam się głównie z kebabem? Ma tymczasem znacznie więcej do zaoferowania - w Turcji będącej kolebką jednej z najstarszych kultur kulinarnych świata pracuje mnóstwo młodych kucharzy, którzy w ciekawy sposób podchodzą do tradycji.

MOC Z MISKI

W książce "Miska szczęścia" Laura Osęka podaje przepisy na proste, lokalne i sezonowe dania, które przygotowuje na co dzień. Miska staje się tu symbolem stylu comfort food, powrotu do smaków dzieciństwa i rodzinnego domu, pozwala się rozgrzać w zimowe dni i ochłodzić latem.

U PODSTAW EDUKACJI

Ta pozycja może zastąpić wiele różnych książek kucharskich oraz uzupełniać podręczniki szkolne,a tym samym pomóc nauczycielom. Nie jest to album do oglądania, liczy się wartość merytoryczna.

Slow Food promuje pierwszy targ Food Earth Markets w Polsce

Targ rolny Targ Pietruszkowy znajduje się w Krakowie i jest pierwszym polskim targiem, który oficjalnie został włączony do międzynarodowego projektu Slow Food Earth Markets.

Stara szkoła gościnności

Zmieniają się trendy, narzędzia i style pracy barmanów i kelnerów. Jedna rzecz powinna jednak pozostać filarem każdego lokalu, niezależnie od jego profilu - gościnność!

"Gotuj zdrowo dla całej rodziny" Jamiego Oliviera

Kulinarna instytucja, czyli brytyjski kucharz Jamie Oliver, w swojej najnowszej książce "Gotuj zdrowo dla całej rodziny" wziął na warsztat przepisy na sprawdzone rodzinne dania, które zmodyfikował tak, by pasowały do jego filozofii superzdrowego żywienia.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej