x

This is Us: największa impreza branżowa poświęcona winom Kalifornii powraca do Polski

Kategoria: Wino    07.09.2021

California Wines po kilkuletniej przerwie wraca z największym w Polsce wydarzeniem poświęconym winom z Kalifornii.

Zdjęcie: materiały prasowe
Zdjęcie: materiały prasowe
Festiwal Win Kalifornijskich "This is Us" odbędzie się 21 września 2021 r. w Warszawie w Elektrowni Powiśle. Organizatorzy spodziewają się ponad 30 wystawców, w tym producentów poszukujących importera dla swoich win z cenionych AVA's: Napa Valley, Sonoma County, Santa Barbara, Lodi, Paso Robles and Monterey, a także dystrybutorów obecnych już na polskim rynku. Odbędzie się także interesujące seminarium degustacyjne dla przedstawicieli branży winiarskiej poświęcone winom z Doliny Napa, które poprowadzi Master of Wine Konstantin Baum, ambasador win kalifornijskich w Europie we współpracy z przedstawicielem organizacji producentów Napa Vintners.

Festiwal zorganizowany zostanie zgodnie z odpowiednimi wymogami sanitarnymi i przeciwepidemicznymi. Do wyboru jest jedna z dwóch proponowanych godzin udziału w degustacji "walk around". Ze względów bezpieczeństwa antycovidowego wprowadzony zostanie podział uczestników na limitowane liczebnie grupy.

Wydarzenie przeznaczone jest wyłącznie dla przedstawicieli branży winiarskiej. Więcej informacji na stronie: https://californiawines.events/event/this-is-us-degustacja-i-seminaria-warszawa/
 
Magazyn "Food Service" i portal OuiChef.pl są patronami medialnymi wydarzenia. 

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Konkurs Polskich Win - można się zgłaszać!

Rusza ósma edycja Konkursu Polskich Win organizowanego przez Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy "Vinum pro Cultura" oraz Stowarzyszenie Sommelierów Polskich. Konkurs odbędzie się 5 - 6 sierpnia w Winnicy Dwie Granice. Na zgłoszenia win do rywalizacji organizatorzy czekają do 23 lipca.

Zwycięzcy konkursu Polskie Korki 2022. Festiwal Polskie Wina za nami!

Poznańska restauracja SPOT. po raz dziewiąty gościła winiarzy, producentów i koneserów polskiego wina. na festiwalu Polskie Wina. Poznaliśmy tam zwycięzców konkursu Polskie Korki 2022.

Ogrody Wina 2022 - kapelusze i wino znów królowały w Dworze Sieraków

- Wreszcie mogliśmy się spotkać i wspólnie posmakować win - mówią uczestnicy 10. edycji Ogrodów Wina. Po dwuletniej covidowej przerwie ten letni, winiarski salon degustacyjny wrócił do dawnej formy. W imprezie wzięło udział 52 producentów ze wszystkich winiarskich zakątków świata.

Adam Pawłowski: Ewolucja winopijcy

Jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje, mimo to chciałbym poruszyć temat kształtowania się smaku winiarskiego w czasie. Zastanawia mnie, jak przebiega proces ewolucji u winopijców i dlaczego zaczyna się od picia win gładkich, owocowych, a kończy na bardzo wytrawnych i szorstkich.

Jakub Filipek zwycięzcą XXI Mistrzostw Polski Sommelierów

Nowym Mistrzem Polski Sommelierów jest Jakub Filipek, head sommelier z krakowskiej restauracji Albertina. Drugie miejsce zajął debiutujący w Mistrzostwach Tomasz Żak z Kontakt Wine & Bistro w Warszawie, a trzecie - Bartosz Nowakowski z bydgoskiej restauracji Czosnek i Oliwa.

Wino zdrożeje. Polska branża winiarska: prowadzenie biznesu stało się całkowicie nieprzewidywalne

- Planowanie jakiejkolwiek strategii stało się wręcz niemożliwe, a bieżąca działalność jest ogromnym wyzwaniem - mówią szefowie firm zrzeszonych w Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa. Wojna w Ukrainie, a także galopująca inflacja skutecznie utrudniają bieżącą działalność przedsiębiorstw.

Inne kategorie

Podcasty

Moda na wina nowofalowe w restauracjach. Rozmowa z Piotrem Pietrasem [PODCAST]

Czym się charakteryzują wina naturalne, organiczne, biodynamiczne, wegańskie? Kto je konsumuje i jakie możliwości stwarzają te kategorie w biznesie restauracyjnym? Czy warto podążać za tym trendem? Rozmawiamy o tym z Piotrem Pietrasem, Master Sommelierem, Wicemistrzem Europy Sommelierów.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej