x

This is Us: największa impreza branżowa poświęcona winom Kalifornii powraca do Polski

Kategoria: Wino    07.09.2021

California Wines po kilkuletniej przerwie wraca z największym w Polsce wydarzeniem poświęconym winom z Kalifornii.

Zdjęcie: materiały prasowe
Zdjęcie: materiały prasowe
Festiwal Win Kalifornijskich "This is Us" odbędzie się 21 września 2021 r. w Warszawie w Elektrowni Powiśle. Organizatorzy spodziewają się ponad 30 wystawców, w tym producentów poszukujących importera dla swoich win z cenionych AVA's: Napa Valley, Sonoma County, Santa Barbara, Lodi, Paso Robles and Monterey, a także dystrybutorów obecnych już na polskim rynku. Odbędzie się także interesujące seminarium degustacyjne dla przedstawicieli branży winiarskiej poświęcone winom z Doliny Napa, które poprowadzi Master of Wine Konstantin Baum, ambasador win kalifornijskich w Europie we współpracy z przedstawicielem organizacji producentów Napa Vintners.

Festiwal zorganizowany zostanie zgodnie z odpowiednimi wymogami sanitarnymi i przeciwepidemicznymi. Do wyboru jest jedna z dwóch proponowanych godzin udziału w degustacji "walk around". Ze względów bezpieczeństwa antycovidowego wprowadzony zostanie podział uczestników na limitowane liczebnie grupy.

Wydarzenie przeznaczone jest wyłącznie dla przedstawicieli branży winiarskiej. Więcej informacji na stronie: https://californiawines.events/event/this-is-us-degustacja-i-seminaria-warszawa/
 
Magazyn "Food Service" i portal OuiChef.pl są patronami medialnymi wydarzenia. 

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

(DYS)KOMFORT NIEWIEDZY

Pisząc ten tekst, siedzę sobie na pokładzie samolotu niosącego mnie po raz kolejny do jednego z kultowych regionów winiarskich Europy. Regionu, który na pewno ma co najmniej jedną wspólną cechę z bohaterem tekstu, który ukaże się już za chwilę, tuż poniżej tego wstępu.

Marek Kondrat: bez wina i dobrego jedzenia prymitywizujemy swoje życie

Przez dekady był jednym z najlepiej rozpoznawalnych polskich aktorów. Gdy ogłosił, że porzuca aktorstwo, by zająć się winem, wiele osób nie wróżyło mu powodzenia. Dziś sklepy Kondrat Wina Wybrane obecne są w 11 miastach w Polsce. Zapytaliśmy Marka Kondrata o to, co zadecydowało o sukcesie sieci.

Mistrzostwa Polski Sommelierów 2021

Mistrzostwa zostaną przeprowadzone 10 lipca w salach warszawskiego Hotelu Regent. Organizatorem cyklicznych zawodów jest Stowarzyszenie Sommelierów Polskich.

Adam Pawłowski: Przymrozek francuski

Pierwsza dekada kwietnia 2021 r. zapisze się w księgach winogrodników francuskich jako katastroficzna. Powodem jest największa od 30 lat fala przymrozków, która nie oszczędziła żadnego regionu. Zjawisko to nie pozostanie bez wpływu na jakość, ilość i niestety także na cenę francuskich win.

Spokojna rewolucja

Na początku października w historycznym regionie Lewantu w płd.-wsch. Hiszpanii kończą się zbiory. W winnicach pusto, a w winiarniach na stoły sortownicze wjeżdżają ostatnie partie winogron. Co innego dzieje się na ulicach dużych miast. Tam wrze zbuntowany tłum. Katalończycy walczą o suwerenność.

Winnica Mickiewicz - Nasze motto: dojrzałość

"Wszystko zaczęło się w latach 90. Moja siostra wyszła za mąż za Austriaka i często odwiedzaliśmy nie tylko ją, ale też austriackie winnice. Pokłosiem tych wyjazdów było założenie winnicy w Opolu Lubelskim [...]"

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej