x

Capstone California - zdobądź międzynarodowy certyfikat winiarski

Kategoria: Wino    01.09.2021

We wrześniu w pięciu miastach - Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie - odbędą się pierwsze stacjonarne degustacje w ramach międzynarodowych kursów wiedzy o winach kalifornijskich Capstone California.

Produkcja wina kalifornijskiego. Zdjęcie: materiały prasowe
Produkcja wina kalifornijskiego. Zdjęcie: materiały prasowe
Program Capstone California powstał z inicjatywy California Wine Institute. Partnerem i realizatorem kursów jest Adam Pawłowski MS Wine Academy. Program od swojej inauguracji w marcu tego roku zgromadził ponad 130 kursantów, którzy odbywają naukę na zaawansowanej platformie e-learningowej. Jesienią wezmą oni udział w stacjonarnych degustacjach odbywających się w największych miastach w Polsce.

Kurs składa się z czterech poziomów i obejmuje zagadnienia dotyczące historii, geografii, klimatu, gleby, szczepów winorośli, ich uprawy, winifikacji, leżakowania, prawa winiarskiego, oficjalnej klasyfikacji, terminologii, producentów, roczników win kalifornijskich oraz ekonomii wina. Po zdaniu egzaminu każdy uczestnik otrzyma międzynarodowy certyfikat Capstone California w formie elektronicznej oraz odznakę symbolizującą uzyskanie kwalifikacji.

Do uczestnictwa w kursie zachęca MS Adam Pawłowski:
Zapisy na kolejne kursy i degustację Capstone California odbywają się wyłącznie poprzez stronę http://adampawlowskims.pl/capstone/

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Jakie wina najlepiej smakują w latem?

W słoneczne dni w restauracjach goście chętniej zamawiają wino - delikatne, orzeźwiające i dobrze schłodzone. Podpowiadamy, które szczepy najlepiej smakują w czas kanikuły.

Adam Pawłowski: Sake

Ryż, woda, drożdże i koji. Te cztery składniki są niezbędne do produkcji sake. Każdy z tych elementów ma niebagatelny wpływ na styl i jakość finalnego produktu. Do tego dochodzi tzw. ręka producenta sake zwanego Toji oraz element dojrzewania, ale zacznijmy od początku.

WINNICA SKARPA DOBRSKA

Można powiedzieć, że winnica spadła na nich jak grom z jasnego nieba. Od pomysłu do realizacji minęły 2 miesiące, było w tym wiele przypadku i romantyzmu. W tamtym czasie rodzina Herbsztajnów o winie wiedziała niewiele.

Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle

To impreza, która na dobre wpisała się w kalendarz polskich imprez winiarskich. W tym roku odbędą się po raz dwunasty - od 25 do 30 sierpnia. Konkurs nie jest otwarty dla publiczności, ale nagrodzone wina prezentowane będą na stoisku Jasielskiego Stowarzyszenia Winiarzy na jasielskim Rynku 26 i 27

Adam Pawłowski: Czym kieruje się konsument przy zakupie wina?

Nie znam producenta i dystrybutora wina, który nie chciałby poznać odpowiedzi na tak postawione pytanie. To zagadka za więcej niż milion dolarów, ponieważ tylko w roku 2020 globalny rynek wina osiągnął wartość 326,6 mld dol.

Relacja z Varsovino

25 września odbyło się VARSOVINO - wielkie święto hiszpańskiego wina w Warszawie. 27 winiarzy z Hiszpanii prezentowało swoją najnowszą ofertę polskim importerom i dystrybutorom wina.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna strategia wyceny napojów

Odpowiednia wycena napojów to jedna z najważniejszych decyzji komercyjnych w sektorze HoReCa. Jeśli poziom cen jest właściwy, sprzedaż, a nią także zyski ze sprzedaży napojów wzrosną. W przypadku gdy ceny są zbyt niskie, tracimy zysk. Jeżeli natomiast ceny są zbyt wysokie, ryzykujemy utratę klienta.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej