x

Wojciech Starzycki zwycięzcą III Międzynarodowych Mistrzostw Młodych Sommelierów

Kategoria: Wino    30.08.2021

Wojciech Starzycki prowadzący firmę Winokąt zwyciężył w trzeciej edycji Międzynarodowych Mistrzostw Młodych Sommelierów. Jednocześnie został Mistrzem Polski Młodych Sommelierów i zdobył tytuł Mistrza Publiczności.

III Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów. W środku zwycięzca konkursu Wojciech Starzycki. Zdjęcie: materiały prasowe
III Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów. W środku zwycięzca konkursu Wojciech Starzycki. Zdjęcie: materiały prasowe
W finale konkursu, który odbył się 28 sierpnia w Gdańsku, Wojciech Starzycki pokonał Dragisę Damljanovica z Serbii pracującego dla Norwegian Cruise Line i Łukasza Górskiego związanego z powstającą dopiero w Warszawie restauracją Hub.Praga. W zawodach startowało 18 sommelierów – reprezentantów Belgii, Estonii, Finlandii, Grecji, Łotwy i Serbii oraz 12 zawodników z Polski. Kryterium udziału w mistrzostwach był wiek poniżej 30 lat.

Finał przed publicznością na scenie hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto poprzedziły zamknięte dla obserwatorów eliminacje, a następnie półfinały. Wśród zadań, z jakimi mierzyli się zawodnicy przed finałem, był test z wiedzy o winie, identyfikacja alkoholu, dobór wina do jedzenia czy zadania dotyczące sprzedaży alkoholu i serwisu wina. Finał, odbywający się na scenie przed publicznością, sprawdzał przede wszystkim praktyczne umiejętności młodych sommelierów: serwis, dobieranie wina do menu, zawierał też degustację wina i identyfikację alkoholi.

III Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów. Zdjęcie: materiały prasowe
III Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów. Zdjęcie: materiały prasowe
Jurorzy – sommelierzy z Polski oraz czterech krajów reprezentowanych przez zawodników – podkreślali wysoki poziom uczestników, energię i zapał młodych sommelierów. Zadania konkursowe nie były łatwiejsze niż w przypadku zawodów dla bardziej doświadczonych w branży, a dodatkowym wyzwaniem był język angielski jako obowiązujący podczas konkursu.

– Najbardziej cieszyło mnie zadowolenie zawodników z wszechstronności zadań na każdym etapie mistrzostw oraz ich postawa, możliwość współpracy z kolegami także z innych sommelierskich stowarzyszeń narodowych, a także perfekcyjna organizacja zawodów – mówi przewodniczący jury, Tomasz Kolecki.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Wino na medal

Stowarzyszenie Sommelierów Polskich ogłasza konkurs "Wino na medal". Konkurs jest adresowany do działających w Polsce importerów, dystrybutorów i producentów wina, których produkty są dostępne w ofercie branży HORECA.

Rywalizacja polskich winiarzy w Jaśle

Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy "Vinum pro Cultura" oraz Stowarzyszenie Sommelierów Polskich zapraszają polskie winnice do udziału w VII Konkursie Polskich Win, który odbędzie się 6-7 sierpnia w winnicy Dwie Granice.

Młodzi sommelierzy walczyli w Poznaniu

Adam Michocki z londyńskiej restauracji The Glasshouse zwyciężył w Konkursie Młodych Sommelierów, organizowanym przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich w Poznaniu.

VI Konkurs Polskich Win

Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy "Vinum pro Cultura" oraz Stowarzyszenie Sommelierów Polskich zapraszają polskie winnice do udziału w konkursie na najlepsze wina.

ŚWIĘTO POLSKIEGO WINA

25-30 sierpnia 2017 r. odbędą się XII Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle. Organizatorzy planują wiele atrakcji, między innymi prezentacje, konkursy dla publiczności oraz koncerty. Odbędą się również warsztaty degustacyjne prowadzone przez przedstawicieli Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.

Radosław Froń: Archaiczne prawo na rynku dystrybucji wina

Dopuszczenie e-commerce jako kanału sprzedaży napojów alkoholowych w miejsce wyłączonych przez epidemię tradycyjnych sposobów zbytu może nieco zminimalizować dotkliwe straty branży winiarskiej - mówi prawnik i autor bloga paragrafwkieliszku.pl Radosław Froń.

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej