x

"K5, domowa gastrobanda"

Kategoria: Lifestyle - książki    09.08.2021

Każdy może zostać szefem kuchni w swoim domu - przekonują autorzy książki, która ma stanowić kompleksowy kurs gotowania.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
To pozycja dla każdego, kto chce zdobyć lub uporządkować podstawową wiedzę na temat technik kulinarnych, produktów i przepisów. Całość opracował Kamil Sadkowski prowadzący Akademię Kulinarną K5, organizującą warsztaty dla profesjonalistów i amatorów. Do napisania tego vademecum zaprosił cenionych kucharzy i autorów: Roberta Makłowicza, Adama Woźniaka, Claudię Filippi-Chodorowską, Piotra Misia Shroedera, Egdara Qbę Jakubowskiego, Małgorzatę Sobieraj-Krzyżanowską, Sebastiana Dobrzańskiego, Joannę Banad, Piotra Zastróżnego. Publikacja składa się z dziesięciu rozdziałów, m.in. na temat chleba, owoców morza, mięsa, kiszonek, wypieków i deserów, wina. Jej zaletą jest różnorodność receptur oraz przystępność tekstów. Oczywiście nie wyczerpuje wszystkich zagadnień, ale świetnie mobilizuje do tego, aby je zgłębić. 

„K5, DOMOWA GASTROBANDA”, POD RED. KAMILA SADKOWSKIEGO, WYD. K5, 2021 R. 

Recenzja ukazała się w „Food Service" 6/2021 nr 206.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej