x

Sieć Thai Wok sprzedała w czasie pandemii prawie 5 milionów pad thai’a

Kategoria: Twój biznes - wiedza    29.07.2021

Niekwestionowanym królem pandemicznych zamówień na wynos w sieci Thai Wok jest pad thai. A jego ulubiona wersja - ta z dodatkiem kurczaka.

Oferta Thai Wok. Zdjęcie: materiały prasowe
Oferta Thai Wok. Zdjęcie: materiały prasowe
Kuchnia tajska jest bardzo popularna w Polsce – coraz więcej osób decyduje się na dania, które kuszą pięcioma smakami: kwaśnym, słodkim, słonym, gorzkim i umami. Od momentu ogłoszenia pandemii w zestawieniach najczęściej zamawianych dań na wynos potrawy azjatyckie był wybierane zaraz po burgerach, pizzy i kebabach.

– Z naszych raportów sprzedaży wynika, że polscy konsumenci najczęściej zamawiali trzy dania. Są to: pad thai, pad udon oraz ryż smażony. Samego pad thai’a od początku pandemii, czyli od marca 2020 roku do maja 2021 roku, sprzedaliśmy w ilości prawie 5 milionów porcji. Przeważającą wersją był pad thai z kurczakiem. Pozostałe dwie pozycje sprzedały się w ilości po ponad milion porcji każda – mówi Bartosz Brusikiewicz, dyrektor zarządzający siecią Thai Wok.

Pad thai z oferty Thai Wok. Zdjęcie: materiały prasowe
Pad thai z oferty Thai Wok. Zdjęcie: materiały prasowe
Pad Thai to najbardziej znane danie kuchni tajskiej serwowane w restauracjach na całym świecie. Swoją popularność i miano potrawy narodowej zawdzięcza... zamachowi stanu, na czele którego stanął Phibun. To właśnie on ponad 80 lat temu ogłosił konkurs na stworzenie dania narodowego, którym stał się w rezultacie smażony makaron ryżowy po tajsku. Potrawa bardzo szybko zyskała miano pierwszego tajskiego dania ulicznego.

Jego podstawowymi składnikami są makaron ryżowy, warzywa, kiełki fasoli mung, tamaryndowiec, orzeszki, chilli, jajko oraz dodatki w postaci: kurczaka, wołowiny, krewetek czy tofu. Całość doprawiona jest sosem ostrygowym, rybnym oraz sosem pad thai na bazie naturalnych i orientalnych składników.  

W Thai Wok’u za oryginalne receptury dań i sosów odpowiada Dung Nguyen. – Mamy wpływ na każdy składnik, którego używamy. Unikamy sztucznych uzdatniaczy smaku i wykorzystujemy świeże produkty, zgodnie z zasadą, że najlepsza kuchnia tajska to świeża kuchnia. Naszą misją jest dostarczanie szybkiego i świeżego posiłku poza domem, który będzie zdrowszą alternatywą do klasycznych dań typu fast food – podkreśla
Bartosz Brusikiewicz.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Jak Covid-19 zmienia podejście Polaków do jedzenia?

Drugą młodość przeżywają czosnek i cebula, czyli stare, dobre metody budowania odporności. Przegrywamy jednak z czymś, na co pracowaliśmy latami i co jest silniejsze niż wirus - ze złymi nawykami żywieniowymi. Sprawdź szczegóły.

XI edycja prestiżowego konkursu Wine & Food Noble Night

Trwa rekrutacja do pierwszego etapu konkursu. Uroczysty finał już 13 października br. w Warszawie.

KOLEJNY ŚWIETNY ROK DLA KAWIARNI

80 największych marek kawiarni w Europie ma łącznie ponad 14 tys. lokali, czyli o 5,5 proc. więcej niż w poprzednim roku. Na szczycie znów rządzą Costa Coffee, Starbucks i McCafé jako najbardziej rozpowszechnione marki w Europie.

Jak zorganizować pracę za barem?

W twoim lokalu to bar jest przyczyną najczęstszych przestojów i frustracji? Być może już czas na przeorganizowanie sposobu jego pracy i zaopatrzenia.

O skuteczności wizytówki firmy w Google

Wizytówki Google to niezwykle efektywny sposób na pozyskiwanie nowych klientów. Zadbanie o nie pozwoli ci na wyprzedzenie konkurencji. To nie frazes! Niepozorny profil w panelu Google Moja Firma może stać się potężnym narzędziem w marketingu restauracji.

Chińscy inwestorzy nadciągają do restauracji w Europie

Co zmieniło się po dwóch miesiącach po zniesieniu lockdownu w Chinach? I czy Chińczycy zaczną masowo przejmować polskie firmy? A także o chińskich planach stworzenia silnego biznesu gastronomicznego w Europie opowiada Bartosz Ziółek z Amber Global Consulting.

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej