x

Mistrzostwa Polski w Dziczyźnie - druga edycja

Kategoria: Wydarzenia - kalendarium    29.07.2021

Dwukrotnie przekładana z powodu pandemii druga edycja Mistrzostw Polski w Dziczyźnie - Memoriału Mariana Tarnawskiego została zaplanowana na 8-9 września w Ilonn Hotel w Poznaniu.

Sześć dwuosobowych zespołów zawodowych kucharzy wyłonionych po pierwszym etapie kwalifikacji (zgłoszenia można nadsyłać do 15 sierpnia) zmierzy się w konkurencji jaką będzie przyrządzanie zupy z tuszki królika oraz dania głównego z łopatki jelenia.

Dziczyzna i mięso królicze to specjalizacja głównego organizatora konkursu, firmy Las-Kalisz z Tomnic k. Krotoszyna, która w tym roku świętuje 30-lecie istnienia. Umiejętności kucharzy będzie oceniało dziewięcioosobowe jury pod przewodnictwem Kurta Schellera. Wydarzenie poprowadzi Adam Chrząstowski.

Pierwsza edycja mistrzostw odbyła się w marcu 2019 r. Przystawkę z combra królika z kością oraz danie główne z combra sarny z kością najlepiej przyrządzili wówczas Tomasz Kasperlik i Piotr Mazur z restauracji Halka w hotelu Aries w Zakopanem.
Szczegóły na www.mistrzostwadziczyzna.pl.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Festiwal Win Polskich i Produktów Regionalnych w Zamościu

13 sierpnia Zamość po raz kolejny zmieni się w stolicę polskiego wina - odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Win Polskich i Produktów Regionalnych.

The Best Chef Awards powered by Perlage w Madrycie

Szósta edycja The Best Chef Awards powered by Perlage, która odbędzie się w 18-20 września przy wsparciu Miasta Madrytu i Regionu Madryt, zgromadzi śmietankę towarzyską gastronomii z całego świata.

Riesling Weeks 2022 - degustacje w Katowicach i w Krakowie!

11 i 12 lipca w Katowicach i w Krakowie odbędą się degustacje win niemieckich organizowane przez Niemiecki Instytut Wina. To działania w ramach trwającej akcji Riesling Weeks 2022.

Polskie Wina po raz 9. w Poznaniu

11 czerwca do poznańskiego SPOT. zawitają winiarze z całej Polski, by zaprezentować swoje produkty w ramach 9. edycji festiwalu Polskie Wina. Dzień wcześniej odbędzie się konkurs winiarski Polskie Korki.

Ginweek - festiwal ginu

Moda na gin rozkwita w polskich barach! Od 1 do 19 czerwca w pięciu największych polskich miastach odbędzie się premierowa edycja festiwalu promocji kultury ginu - GinWeek. W ponad 60 topowych barach można skosztować zestawu dwóch koktajli w cenie 39 zł.

Festiwal Whisky w Jastrzębiej Górze

8 edycja Festiwalu Whisky w Jastrzębiej Górze odbędzie się 26 i 27 sierpnia. Degustacje, warsztaty, prelekcje i muzyka na żywo to tylko część atrakcji, które po raz kolejny będą czekać na gości imprezy.

Inne kategorie

Podcasty

Koniec papierowego kubka jest bliski? [PODCAST]

Ekologia coraz mocniej oddziałuje na wszystkie sfery życia i powoli wkracza także tam, gdzie jeszcze nie tak dawno w ogóle o niej nie myślano - do kawiarni, restauracji, barów. Jak ekologicznie prowadzić gastronomię? Rozmawiamy o tym z Krzysztofem Rzymanem, właścicielem kawiarni STOR w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej