x

Mistrzostwa Polski w Dziczyźnie - druga edycja

Kategoria: Wydarzenia - kalendarium    29.07.2021

Dwukrotnie przekładana z powodu pandemii druga edycja Mistrzostw Polski w Dziczyźnie - Memoriału Mariana Tarnawskiego została zaplanowana na 8-9 września w Ilonn Hotel w Poznaniu.

Sześć dwuosobowych zespołów zawodowych kucharzy wyłonionych po pierwszym etapie kwalifikacji (zgłoszenia można nadsyłać do 15 sierpnia) zmierzy się w konkurencji jaką będzie przyrządzanie zupy z tuszki królika oraz dania głównego z łopatki jelenia.

Dziczyzna i mięso królicze to specjalizacja głównego organizatora konkursu, firmy Las-Kalisz z Tomnic k. Krotoszyna, która w tym roku świętuje 30-lecie istnienia. Umiejętności kucharzy będzie oceniało dziewięcioosobowe jury pod przewodnictwem Kurta Schellera. Wydarzenie poprowadzi Adam Chrząstowski.

Pierwsza edycja mistrzostw odbyła się w marcu 2019 r. Przystawkę z combra królika z kością oraz danie główne z combra sarny z kością najlepiej przyrządzili wówczas Tomasz Kasperlik i Piotr Mazur z restauracji Halka w hotelu Aries w Zakopanem.
Szczegóły na www.mistrzostwadziczyzna.pl.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Rational na Giełdzie Gastronomicznej Klimatex

Firma Rational będzie gościć na tegorocznej Giełdzie Gastronomicznej Klimatex. Od 30 marca do 1 kwietnia odwiedzający stoisko firmy będą mogli m.in. lepiej oznać urządzenia iCombi Pro i iVario Pro.

Gelato Festival World Masters Challenge w Łodzi

28 marca w siedzibie firmy Primulator Polska w Łodzi odbędzie się Gelato Festival World Masters Challenge - impreza, podczas której 15 rzemieślników zajmujących się na co dzień produkcją lodów powalczy o miejsce w krajowym finale w 2025 roku.

Festiwal syryjski w Stacji Food Hall

23 marca w gdańskiej Stacji Food Hall rusza Festiwal syryjski. Podczas wydarzenia spróbować będzie można potraw oraz koktajli inspirowanych kuchnią bliskowschodnią.

Prezentacja "Wines of Argentina" - po raz pierwszy w Warszawie

Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się prezentacja win organizowana przez Wines of Argentina. Imprezę zaplanowano na 15 marca w Muzeum POLIN w Warszawie.

Kulinarny Puchar Polskiego Mięsa Wieprzowego i Wołowego

10 marca br. w Instytucie Kulinarnym Transgourmet odbędzie się 1. Kulinarny Puchar Polskiego Mięsa Wieprzowego i Wołowego. Celem konkursu jest przede wszystkim zaprezentowanie jakości oraz walorów smakowych polskiego mięsa.

Riesling, Pinot & Co. - degustacja stolikowa win niemieckich

Niemiecki Instytut Wina zaprasza do bezpłatnego udziału w Riesling, Pinot & Co. - największej stolikowej degustacji niemieckich win. Podczas imprezy, która odbędzie się 14 kwietnia w Warszawie, swoją ofertę zaprezentuje blisko 30 niemieckich producentów i polskich importerów.

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej