x

Za nami Piknik Ogrody Wina 2021

Kategoria: Wino    28.07.2021

Wina z kilkudziesięciu regionów świata, a w tle dwór, park i malownicze wzgórza Beskidu Wyspowego - tak w skrócie można opisać Piknik Ogrody Wina. Tegoroczna edycja zgromadziła w Dworze Sieraków koło Krakowa blisko 200 osób - producentów, dziennikarzy, blogerów, ekspertów i amatorów wina.

Piknik Ogrody Wina 2021 w Sierakowie. Zdjęcie: materiały prasowe
Piknik Ogrody Wina 2021 w Sierakowie. Zdjęcie: materiały prasowe
Już po raz dziewiąty miłośnicy dobrego wina spotkali się w parku Dworu Sieraków koło Krakowa na otwartym salonie degustacyjnym. Impreza „Piknik - Ogrody Wina” to wydarzenie w stylu eleganckiego garden party. Co roku, na zaproszenie organizatora – Klubu Domu Wina, spotykają się na niej entuzjaści wina. W tym roku z uwagi na sytuację epidemiologiczną ilość miejsc była limitowana. O stronę kulinarną i zaopatrzenie bufetów zadbała restauracja Dworu Sieraków szczycąca się certyfikatem wydanym przez Slow Food Polska oraz wysokimi notami przewodnika Gault & Millau. Serwowała m.in. zupę rydzową z imponującego kotła oraz mięsiwa i pstrąga z grilla.

Piknik Ogrody Wina 2021 w Sierakowie. Zdjęcie: materiały prasowe
Piknik Ogrody Wina 2021 w Sierakowie. Zdjęcie: materiały prasowe
Głównym wydarzeniem Pikniku była otwarta degustacja. Do skosztowania było prawie 100 win i alkoholi mocnych z 22 krajów Starego i Nowego Świata. O każdym z nich można było porozmawiać ze specjalistami Grupy Dom Wina. W powszechnym głosowaniu wybrano najlepsze produkty wystawy.
W kategorii „wina białe” wygrało: Seyval Blanc, Winnica Turnau, Województwo Zachodniopomorskie, Polska.
W kategorii „wina czerwone”: Edizione Cinque Autoctoni, Abruzja, Włochy.
W Kategorii „alkohole mocne”: Palona Pułkownika Boruty, Dwór Sieraków, Polska.

Piknik Ogrody Wina 2021 w Sierakowie. Zdjęcie: materiały prasowe
Piknik Ogrody Wina 2021 w Sierakowie. Zdjęcie: materiały prasowe
Tradycją sierakowskich imprez jest noszenie kapeluszy zarówno przez panie, jak i panów. Do właścicieli najbardziej pomysłowych nakryć głowy trafiły nagrody ufundowane przez sponsorów. Po zmroku goście bawili się na parkiecie przy muzyce w ogrodowym pawilonie.

Prace nad formułą kolejnej, jubileuszowej edycji imprezy w roku 2022 już się rozpoczęły:
- To będą 10. Ogrody Wina. Jubileusz zobowiązuje. Chciałbym jeszcze mocniej związać to wydarzenie z modą, bo nasi goście bawią się nie tylko degustując wino, ale również kreując swoje stroje. Ta impreza wszystkich nas inspiruje. Uważam, że w każdym tkwi potrzeba przeżywania piękna, doświadczania elegancji, oderwania się na chwilę od pośpiechu i codzienności. Ogrody Wina stwarzają właśnie taką okazję. Zapraszamy za rok! – mówi Paweł Gąsiorek, Prezes Domu Wina.Autor tekstu: Monika Jankowska-Kapica
O AUTORZE
Monika-Jankowska-Kapica
Od ponad 10 lat pisze i redaguje teksty o jedzeniu - najpierw w magazynie "Kuchnia", teraz w "Food Service" i na stronie Ouichef.pl. Z wykształcenia polonistka. Karierę zawodową zaczynała jako reporterka i prezenterka Polskiego Radia Szczecin. Była redaktorką "Gazety Wyborczej" w Szczecinie, "Gazety Stołecznej" i "Co jest Grane". Pasjonatka tanga argentyńskiego i jogi.

Zobacz także

WINNICA PŁOCHOCKICH

Winnica Barbary i Marcina Płochockich została założona w 2005 r. Zlokalizowana jest w dolinie rzeki Opatówki, na wzgórzu położonym 180 m n.p.m. na ciepłym i przewiewnym stanowisku. Płochoccy zajmują się produkcją wina na cały etat. Jak sami przyznają, są samoukami.

WINOBRANIE 2017

Tegoroczne winobranie dobiegło końca w Niemczech niespotykanie wcześnie. Łącznie w roku 2017 można będzie liczyć na wino dobrej lub bardzo dobrej jakości, jednak będą to stosunkowo niewielkie zbiory.

Najciekawsze trunki Borsa Vini Italiani 2020

33 producentów, m.in. z Abruzzo, Apulii, Kampanii, Molise i Sardynii, wzięło udział w degustacji włoskich win Borsa Vini Italiani 2020, która odbyła się 6 lutego w hotelu Westin w Warszawie.

Polskie wino coraz popularniejsze. Gdzie i jakie szczepy uprawia się nad Wisłą?

Rynek polskich win rozwija się dynamicznie. Jakość niektórych trunków jest bardzo wysoka. Choć branża winiarska w naszym kraju odrodziła się zaledwie kilka lat temu, to wina z Polski są już nagradzane na międzynarodowych konkursach.

Bąbelki nadal na fali

Pandemia nie zahamowała apetytu Polaków na wina musujące. Sprzedaż tej kategorii alkoholi wciąż rośnie - w naznaczonym lockdownami 2020 r. zwiększyła się o 15%. Fenomenem jest włoskie prosecco. Pijemy je w domach, w restauracjach, a ostatnio popularne są też mobilne vany serwujące ten trunek.

JUŻ WKRÓTCE GRAND PRIX "MAGAZYNU WINO"

27-29 października odbędzie się Stilnovisti XII Grand Prix "Magazynu Wino". Podczas gali wręczone zostaną nagrody dla najlepszych win w dziesięciu kategoriach.

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej