x

Za nami Piknik Ogrody Wina 2021

Kategoria: Wino    28.07.2021

Wina z kilkudziesięciu regionów świata, a w tle dwór, park i malownicze wzgórza Beskidu Wyspowego - tak w skrócie można opisać Piknik Ogrody Wina. Tegoroczna edycja zgromadziła w Dworze Sieraków koło Krakowa blisko 200 osób - producentów, dziennikarzy, blogerów, ekspertów i amatorów wina.

Piknik Ogrody Wina 2021 w Sierakowie. Zdjęcie: materiały prasowe
Piknik Ogrody Wina 2021 w Sierakowie. Zdjęcie: materiały prasowe
Już po raz dziewiąty miłośnicy dobrego wina spotkali się w parku Dworu Sieraków koło Krakowa na otwartym salonie degustacyjnym. Impreza „Piknik - Ogrody Wina” to wydarzenie w stylu eleganckiego garden party. Co roku, na zaproszenie organizatora – Klubu Domu Wina, spotykają się na niej entuzjaści wina. W tym roku z uwagi na sytuację epidemiologiczną ilość miejsc była limitowana. O stronę kulinarną i zaopatrzenie bufetów zadbała restauracja Dworu Sieraków szczycąca się certyfikatem wydanym przez Slow Food Polska oraz wysokimi notami przewodnika Gault & Millau. Serwowała m.in. zupę rydzową z imponującego kotła oraz mięsiwa i pstrąga z grilla.

Piknik Ogrody Wina 2021 w Sierakowie. Zdjęcie: materiały prasowe
Piknik Ogrody Wina 2021 w Sierakowie. Zdjęcie: materiały prasowe
Głównym wydarzeniem Pikniku była otwarta degustacja. Do skosztowania było prawie 100 win i alkoholi mocnych z 22 krajów Starego i Nowego Świata. O każdym z nich można było porozmawiać ze specjalistami Grupy Dom Wina. W powszechnym głosowaniu wybrano najlepsze produkty wystawy.
W kategorii „wina białe” wygrało: Seyval Blanc, Winnica Turnau, Województwo Zachodniopomorskie, Polska.
W kategorii „wina czerwone”: Edizione Cinque Autoctoni, Abruzja, Włochy.
W Kategorii „alkohole mocne”: Palona Pułkownika Boruty, Dwór Sieraków, Polska.

Piknik Ogrody Wina 2021 w Sierakowie. Zdjęcie: materiały prasowe
Piknik Ogrody Wina 2021 w Sierakowie. Zdjęcie: materiały prasowe
Tradycją sierakowskich imprez jest noszenie kapeluszy zarówno przez panie, jak i panów. Do właścicieli najbardziej pomysłowych nakryć głowy trafiły nagrody ufundowane przez sponsorów. Po zmroku goście bawili się na parkiecie przy muzyce w ogrodowym pawilonie.

Prace nad formułą kolejnej, jubileuszowej edycji imprezy w roku 2022 już się rozpoczęły:
- To będą 10. Ogrody Wina. Jubileusz zobowiązuje. Chciałbym jeszcze mocniej związać to wydarzenie z modą, bo nasi goście bawią się nie tylko degustując wino, ale również kreując swoje stroje. Ta impreza wszystkich nas inspiruje. Uważam, że w każdym tkwi potrzeba przeżywania piękna, doświadczania elegancji, oderwania się na chwilę od pośpiechu i codzienności. Ogrody Wina stwarzają właśnie taką okazję. Zapraszamy za rok! – mówi Paweł Gąsiorek, Prezes Domu Wina.Autor tekstu: Monika Jankowska-Kapica
O AUTORZE
Monika-Jankowska-Kapica
Od ponad 10 lat pisze i redaguje teksty o jedzeniu - najpierw w magazynie "Kuchnia", teraz w "Food Service" i na stronie Ouichef.pl. Z wykształcenia polonistka. Karierę zawodową zaczynała jako reporterka i prezenterka Polskiego Radia Szczecin. Była redaktorką "Gazety Wyborczej" w Szczecinie, "Gazety Stołecznej" i "Co jest Grane". Pasjonatka tanga argentyńskiego i jogi.

Zobacz także

Kalifornijscy winiarze zapowiadają wysoką jakość rocznika 2022

Wszystko wskazuje na to, że w Kalifornii rocznik 2022 będzie obfitował w wina wysokiej jakości - skoncentrowane i złożone.

Taste The Wine - polska kolacja degustacyjna w Concordia Taste

Winiarskie perełki z trzech polskich winnic będą główną atrakcją Taste The Wine - polskiej kolacji degustacyjnej, która 24 listopada odbędzie się w poznańskiej restauracji Concordia Taste. W programie także aukcja charytatywna dzieł sztuki na… butelkach i fotografii z winobrania.

Adam Pawłowski: Waszyngton - wina nieodkyte

Często jestem pytany o wskazanie "regionów winiarskiego jutra", w których dzieją się ekscytujące procesy wnoszące nową jakość do świata wina. Jednym z tych nieodkrytych miejsc jest dla mnie stan Waszyngton.

Jak sprzedawać wino w restauracji, gdy nie ma sommeliera na pokładzie

Wino drożeje, więc zwiększanie jego sprzedaży w restauracji staje się nie lada wyzwaniem. Jak się z nim zmierzyć? Zwłaszcza gdy nasz koncept nie przewiduje obsługi sommelierskiej?

Znamy laureatów Mistrzostw Polski Młodych Sommelierów 2022

Łukasz Górski z warszawskiej restauracji Butchery & Wine zdobył tytuł Mistrza Polski Młodych Sommelierów 2022. W finale zawodów pokonał Aleksandrę Harabasz z krakowskiej Bottiglierii (II miejsce) i Iwonę Heredę z hotelu Four Seasons w Limassol (III miejsce).

Lalou Wines - nowy importer win organicznych i biodynamicznych z Francji

Lalou Wines ma się skupiać na imporcie win organicznych i biodynamicznych z niewielkich posiadłości winiarskich z Burgundii, Jury, Doliny Loary, Alzacji, Szampanii oraz północnego Rodanu.

Inne kategorie

Podcasty

Konsument, który żyje w poczuciu zagrożenia: jak z nim prowadzić dialog? [PODCAST]

Jak zmieniają się konsumenci i jak zmieniają się producenci? W jaki sposób obie te grupy odczuwają niepokoje i jak warto na nie reagować - opowiada Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu firmy Mlekpol.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej