x

Niewinni Czarodzieje 3.0 - nowa restauracja Kuby Wojewódzkiego działa już w Gdyni

Kategoria: Miejsca    27.07.2021

Niewinni Czarodzieje 3.0 w Trójmieście to lokal Kuby Wojewódzkiego i Dawida Kwidzińskiego. Pomimo niemal identycznej nazwy, nie ma nic wspólnego z dotychczasowymi konceptami gastronomicznymi dziennikarza w Warszawie oraz Wrocławiu.

Dawid Kwidziński i Kuba Wojewódzki, właściciele lokalu Niewinni Czarodzieje 3.0. Zdjęcie: archiwum prywatne
Dawid Kwidziński i Kuba Wojewódzki, właściciele lokalu Niewinni Czarodzieje 3.0. Zdjęcie: archiwum prywatne
Niewinni Czarodzieje 3.0 otworzyli się w miniony weekend w Gdyńskim Centrum Kultury Filmowej. To kolejna restauracja dziennikarza i showmana TVN, jednak pierwsza, którą stworzył wraz z nowym wspólnikiem, restauratorem Dawidem Kwidzińskim. Krótkie menu inspirowane kuchnią uliczną zawiera między innymi wybór hot dogów i dań przeznaczonych do dzielenia się w większym gronie.

– To nasz pomysł na street food w bardziej restauracyjnym wydaniu. Inspirujemy się kuchnią z całego świata. Obecnie wyczuwalny jest w menu sznyt azjatycki, ale nie będziemy ograniczać się tylko do tego – deklaruje w rozmowie z Ouichef.pl Dawid Kwidziński, współwłaściciel Niewinnych Czarodziei 3.0, który rozpoczął współpracę z Wojewódzkim po tym, jak dziennikarz rozstał się z poprzednim partnerem biznesowym.

Zdjęcie: archiwum prywatne
Zdjęcie: archiwum prywatne

Józef Krawczyk, z którym showman wcześniej budował sieć lokali, odpowiadał m.in. za koncepty takie jak Projekt 44, Warszawski Sznyt, Butchery & Grill, Sukiennice 7, Steak n Roll, Pub Guinness, Burger Bistro oraz sieć Domowe Smaki. Razem z Wojewódzkim restaurator otworzył Niewinnych Czarodziei w Warszawie oraz Wrocławiu.

– W związku z planowanym uruchomieniem własnej autorskiej sieci restauracji rezygnuję z udziału w tym projekcie. Odsprzedaję swoje udziały wspólnikowi. Nie będę już odpowiadał za jakość i styl restauracji – ogłosił w styczniu tego roku na swoim Instagramie Kuba Wojewódzki.

Niewinnych Czarodziei 3.0 ze starymi lokalami dziennikarza łączyć ma jedynie nazwa. – To zupełnie inny projekty. Chcemy być bardziej przystępni cenowo, nie odpychać zaporowymi cenami, a zachęcać dobrą kuchnią, muzyką na żywo – mówi Dawid Kwidziński.

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Salve Pasta - nowy makaronowy koncept twórców Mąki i Wody

Salve Pasta oferuje ręcznie robione makarony z prostymi dodatkami i sosem. To kolejny pomysł twórców warszawskiej Mąki i Wody na jedzenie dostepne tylko w dowozie.

Kulinarne rekonstrukcje szefa Mateusza Suligi w krakowskiej restauracji Unique Taste

Krakowska restauracja Unique Taste w pięciogwiazdkowym hotelu Unicus Palace, jako jedna z pierwszych w Polsce wprowadziła na stałe menu złożone z potraw średniowiecznych, renesansowych i barokowych. Goście spróbują m.in. tortu z ojcowskiego pstrąga z musztardą z limonki i sarny na bakaliach.

Bez Tytułu z nowym szefem kuchni i nowym menu

Po przerwie spowodowanej lockdownem warszawska restauracja Bez Tytułu wróciła z kilkoma znaczącymi zmianami.

Krakowskie Chabry z poligonu

Koncept Chabrów z poligonu powstał z przekory i chęci wyjścia poza sztampę.

Warszawski Nocny Market powraca, wspierając gastronomię

Stęskniliście się za Nocnym Marketem, czyli street foodowym targiem na starych peronach Dworca Głównego w Warszawie? Nowy, 6. już sezon rozpoczyna się tam już 21 maja! W tym roku organizatorzy chcą wesprzeć nowe koncepty gastronomiczne, które z powodu pandemii nie mogły rozwinąć kulinarnych skrzydeł

Bistro Kromki na warszawskim Muranowie

Na warszawskim Muranowie od roku, a konkretnie od lutego 2018 r., działa nowoczesne i sympatyczne bistro Kromki. Przycupnęło wśród ciągnących się między aleją Solidarności a Nowolipkami niskimi pawilonami, w których kryją się fast foody oraz sklepiki np. z cygarami, alkoholem czy kosmetykami.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej