x

Kawiarnia Dr. Oetkera w centrum Frankfurtu

Kategoria: Miejsca    23.07.2021

Producent mrożonej pizzy i dodatków do ciast otworzył własną kawiarnię, piekarnię i restaurację pod nazwą Gugelhupf & Du (Babka i Ty) w najlepszej lokalizacji w centrum Frankfurtu.

Zdjęcie: Shutterstock.com
Zdjęcie: Shutterstock.com
Placówka działa od 20 lipca. Może pomieścić niemal 300 gości – 150 wewnątrz i 140 na zewnętrznym tarasie. Wnętrze składa się z trzech sal oraz otwartej kuchni i piekarni, które dają możliwość obserwowania kucharzy i piekarzy przy pracy. Lokal znajduje się w odbudowanym pałacu Thurn und Taxis-Palais, który służy jako miejsce organizacji eventów, w samym centrum Frankfurtu.

Oferuje przede wszystkim słodkie wypieki – „klasyczne ciasta z nowoczesną interpretacją”, ale obiecuje „przysmaki na każdy gust i o każdej porze dnia”, w tym również specjały wegetariańskie i wegańskie. Poza tym w menu są także napoje, przystawki, lunche i kolacje.

Koncept Gugelhupf & Du, czyli Babka (w znaczeniu: ciasto) i Ty jest prowadzony przez spółkę zależną grupy Dr. Oetker Hospitality. Jak mówi Florian Schneider, dyrektor zarządzający Dr. Oetker Hospitality, firma „już współpracowała z czołowymi międzynarodowymi specjalistami gastronomicznymi na etapie rozwoju”.
Oprócz Gugelhupf & Du firma prowadzi w Los Angeles koncept Pudu Pudu, który serwuje klasyczny pudding „w różnorodny i nietypowy sposób”.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Arigator Ramen Shop

Arigator Ramen Shop to nowy lokal otwarty pod koniec lutego 2018 przy ul. Pięknej 52 w Warszawie.

King Rooster - nowa marka gastronomiczna firmy 7 Street

W ofercie King Rooster znajdują się chrupiące kurczaki w zestawach z frytkami i sosami oraz w burgerach. Nowością na polskim rynku są w 100% roślinne zamienniki kurczaka w formie kotleta do burgerów, a także panierowanych stripsów.

Restauracja Nobu otworzy się 17 lipca. Już przyjmuje rezerwacje!

Restauracja sieci Roberta De Niro, szefa kuchni Nobu Matsuhisę oraz producenta filmowego Meira Tepera rusza wcześniej niż warszawski hotel Nobu, w którym jest zlokalizowana. Od 17 lipca można będzie zjeść w niej np. czarnego dorsza z miso czy sashimi "New Style" przypiekane olejem sezamowym.

FoodX z nową lokalizacją w Krakowie w odmienionym koncepcie

FoodX zmienia adres w Krakowie. W miejsce restauracji przy ul. Romanowicza rusza lokal przy ul. Krupniczej 21 a. To największa miejscówka sieci - od poprzedniej różni ją wygląd wnętrza i jego funkcjonalność. Sala dzienna wieczorem zamienia się w taneczny parkiet z widokiem na bar z autorskimi drinka

HYGGE BISTRO

W Krakowie na Ruczaju powstało Hygge Bistro. Skoncentrowane jest na pochodzącym z Danii stylu życia hygge, polegającym na odnajdywaniu szczęścia w prostych życiowych czynnościach, takich jak picie, jedzenie, rozmawianie, bycie.

Marokańska Dar Mounia w Warszawie

W miejscu, gdzie do niedawna mieściła się włoska restauracja Delizia, otworzył swe podwoje elegancki lokal oferujący autentyczną kuchnię marokańską. W maju tego roku, po 6 miesiącach przygotowań, wystartował pod szyldem Dar Mounia.

Inne kategorie

Podcasty

Koniec papierowego kubka jest bliski? [PODCAST]

Ekologia coraz mocniej oddziałuje na wszystkie sfery życia i powoli wkracza także tam, gdzie jeszcze nie tak dawno w ogóle o niej nie myślano - do kawiarni, restauracji, barów. Jak ekologicznie prowadzić gastronomię? Rozmawiamy o tym z Krzysztofem Rzymanem, właścicielem kawiarni STOR w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej