x

Nowe restauracje Sphinx - w Krośnie, Bielsku-Białej i Częstochowie

Kategoria: Miejsca    22.07.2021

Sieć Sphinx oferuje wybór dań inspirowanych bliskowschodnimi smakami, w tym popularną shoarmę czy mięsa i ryby z grilla. Wielbiciele lżejszych dań znajdą w karcie dania typu fit i bezmięsne. Teraz można ich skosztować w nowych lokalach w Krośnie, Bielsku-Białej i Częstochowie.

Standardowy wystrój restauracji Sphinx. Zdjęcie: materiały prasowe
Standardowy wystrój restauracji Sphinx. Zdjęcie: materiały prasowe
Wszystkie nowe lokale działają w modelu franczyzowym. W Krośnie restauracja Sphinx została otwarta przy ul. Franciszkańskiej 1, w starej kamienicy. Oferuje 54 miejsca siedzące wewnątrz lokalu, a do końca września także 60 w ogródku na płycie Rynku.

Została urządzona według standardu obowiązującego w całej sieci – wnętrze udekorowano charakterystycznymi kolorowymi lampami z tykw, zaś na ścianach umieszczono orientalne ozdoby. Lokal podzielono na strefy zielenią, daje też możliwość organizacji bardziej prywatnego spotkania z rodziną lub przyjaciółmi w piwnicach. – Niewątpliwie klimat będzie budować też fakt, że nasza placówka w Krośnie powstała w miejscu dawnej restauracji Portius, która istniała tutaj już przed I wojną światową – mówi Mateusz Cacek, wiceprezes Sfinks Polska.

Restauracja Sphinx w Krośnie. Zdjęcie: materiały prasowe
Restauracja Sphinx w Krośnie. Zdjęcie: materiały prasowe
Jak wszystkie lokale sieci Sfinks, także ten Krośnie jest przyjazny dla rodzin z dziećmi – oferuje specjalne Kids Menu dla najmłodszych, zapewnia też możliwość skorzystania podwyższonych krzesełek i przewijaka.
Sphinx w Krośnie jest otwarty w godz. 11.00-22.00 od niedzieli do czwartku, zaś w piątki i soboty do 23:00.

Pierwszy lokal w Bielsku-Białej działa w centrum miasta, przy ul. Cechowej 18. Ma powierzchnię ponad 200 m kw. Składa się z sali wewnątrz lokalu na 26 stolików oraz ogródka sezonowego. Goście będą mogli z niego korzystać do końca września. Bielski Sphinx też jest urządzony zgodnie ze standardami sieci.
W ostatnim czasie ruszyła też nowa restauracja Sphinx w Częstochowie - przy al. Najświętszej Maryi Panny 49.

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej