x

Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356).
Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

Wino mistrzów, czyli jakim trunkiem Włosi uczcili zwycięstwo na Euro 2020

Kategoria: Wino    14.07.2021

Brunello di Montalcino DOCG 2013 jest jednym z najsłynniejszych i najdroższych win świata. Cechuje je wyjątkowa długowieczność - jego potencjał sięga 80 lat! To właśnie tym trunkiem z winiarni Biondi-Santi włoscy piłkarze wznosili toast po powrocie do kraju.

Zdjęcie: Shutterstock.com
Zdjęcie: Shutterstock.com
13 lipca, już po powrocie do kraju, mistrzowie świata w piłce nożnej spotkali się na kolacji w Grand Hotel Parco dei Principi w Rzymie. Toast wznieśli winem Brunello di Montalcino DOCG 2013 z winiarni Biondi- Santi, które należy do najsłynniejszych i najdroższych. Jego koszt to około 900 zł.
– Wybór tego trunku dla każdego Włocha jest absolutnie oczywisty – mówi Paweł Gąsiorek, prezes Domu Wina, który jest wyłącznym polskim dystrybutorem winiarni Biondi-Santi.

Winiarnia Biondi-Santi cieszy się zasłużonym prestiżem.

Brunello di Montalcino z winiarni Biondi-Santi na tle mistrzowskiego Pucharu UEFA 2020. Zdjęcie: materiały prasowe
Brunello di Montalcino z winiarni Biondi-Santi na tle mistrzowskiego Pucharu UEFA 2020. Zdjęcie: materiały prasowe
– Jej sława rozpoczęła się w połowie XIX wieku, gdy Clemente Santi jako pierwszy winemaker we Włoszech postanowił wytwarzać wino z czystego sangiovese – opowiada Paweł Gąsiorek. – Swój charakter wino uzyskuje między innymi dzięki długiemu starzeniu w beczkach z dębu slawońskiego. W 1867 roku brunello z tej winiarni otrzymało medal na międzynarodowym konkursie winiarskim w Montepulciano. Dziś Brunello di Montalcino należy do najdroższych win z Włoch. W roku 2020 Biondi-Santi Brunello di Montalcino Riserva 2012 otrzymał od magazynu Wine Enthusiast 100 punktów w skali Parkera! Z taką oceną wino musi kosztować!  Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Wielka Wystawa Win Hiszpańskich - podsumowanie

27 września br., już po raz 12. odbyła się Wystawa Win Hiszpańskich. Swoją ofertę zaprezentowali między innymi polscy importerzy win hiszpańskich oraz nowe, nieobecne na polskim rynku hiszpańskie winnice.

"Golden State of Mind"- startuje nowa kampania wizerunkowa California Wines

California Wine Institute, organizacja reprezentująca winnice i winiarzy kalifornijskich, inauguruje globalną kampanię wizerunkową, przedstawiając Kalifornię i jej winiarskie oblicze jako lidera zrównoważonego rozwoju, innowacji oraz zaawansowanych praktyk upraw i produkcji.

Zwycięzcy II Międzynarodowych Mistrzostw Młodych Sommelierów

Markus Winkler z Austrii, pracujący w butikowym alpejskim hotelu Aurelio Lech zwyciężył w drugiej edycji Międzynarodowych Mistrzostw Młodych Sommelierów. W konkursie startowali sommelierzy z Polski, Czech, Austrii, Litwy, Łotwy, Estonii, Cypru, Serbii, Słowacji, Rosji, Niemiec i Kazachstanu.

11 warszawskich restauracji w prestiżowym rankingu Star Wine List

Star Wine List - przewodnik po najlepszych wine barach i restauracjach z winem na świecie - wydał warszawską edycję. Jej kuratorem jest sommelier Norbert Dudziński. Na listę wyróżnionych trafiło 11 miejsc. Sprawdź jakie!

Czy wiesz, co pijesz?

Łódzkie laboratorium uzyskało międzynarodową akredytację potwierdzającą jego kompetencje w obszarze badania autentyczności win i tym samym stało się pierwszym polskim ośrodkiem, który specjalizuje się w wykrywaniu zafałszowań w winach stosując tzw. metody izotopowe.

EnoTarnowskie - życie w rytmie slow

O tym, że w naszym kraju powstaje coraz więcej winnic, wiadomo nie od dziś - funkcjonuje ich już ok. 400, z czego ponad 50% na Pogórzu w południowej Polsce, a 25% w Małopolsce. Stosunkowo nowym zjawiskiem jest natomiast rozwój krajowej enoturystyki, który dynamicznie przyspieszył w czasie pandemii.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej