x

Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356).
Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

Wino mistrzów, czyli jakim trunkiem Włosi uczcili zwycięstwo na Euro 2020

Kategoria: Wino    14.07.2021

Brunello di Montalcino DOCG 2013 jest jednym z najsłynniejszych i najdroższych win świata. Cechuje je wyjątkowa długowieczność - jego potencjał sięga 80 lat! To właśnie tym trunkiem z winiarni Biondi-Santi włoscy piłkarze wznosili toast po powrocie do kraju.

Zdjęcie: Shutterstock.com
Zdjęcie: Shutterstock.com
13 lipca, już po powrocie do kraju, mistrzowie świata w piłce nożnej spotkali się na kolacji w Grand Hotel Parco dei Principi w Rzymie. Toast wznieśli winem Brunello di Montalcino DOCG 2013 z winiarni Biondi- Santi, które należy do najsłynniejszych i najdroższych. Jego koszt to około 900 zł.
– Wybór tego trunku dla każdego Włocha jest absolutnie oczywisty – mówi Paweł Gąsiorek, prezes Domu Wina, który jest wyłącznym polskim dystrybutorem winiarni Biondi-Santi.

Winiarnia Biondi-Santi cieszy się zasłużonym prestiżem.

Brunello di Montalcino z winiarni Biondi-Santi na tle mistrzowskiego Pucharu UEFA 2020. Zdjęcie: materiały prasowe
Brunello di Montalcino z winiarni Biondi-Santi na tle mistrzowskiego Pucharu UEFA 2020. Zdjęcie: materiały prasowe
– Jej sława rozpoczęła się w połowie XIX wieku, gdy Clemente Santi jako pierwszy winemaker we Włoszech postanowił wytwarzać wino z czystego sangiovese – opowiada Paweł Gąsiorek. – Swój charakter wino uzyskuje między innymi dzięki długiemu starzeniu w beczkach z dębu slawońskiego. W 1867 roku brunello z tej winiarni otrzymało medal na międzynarodowym konkursie winiarskim w Montepulciano. Dziś Brunello di Montalcino należy do najdroższych win z Włoch. W roku 2020 Biondi-Santi Brunello di Montalcino Riserva 2012 otrzymał od magazynu Wine Enthusiast 100 punktów w skali Parkera! Z taką oceną wino musi kosztować!  Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Adam Pawłowski: vege food and wine

To prawda, że najwięcej klasycznych połączeń bazuje na produktach zwierzęcych, ale diety i upodobania kulinarne nieuchronnie zmierzają w stronę wege, co pobudza kreatywność i otwiera nowy rozdział w księgach food & wine pairingu.

Wina (wcale nie tak) egzotyczne

Jak zwiększyć atrakcyjność karty win i ich sprzedaż? W poszukiwaniu butelek zejść z utartej ścieżki!

Wino bardziej socjalne

Dobra, przemyślana karta win to dla lokalu nie tylko źródło dodatkowych, czasem znaczących przychodów, ale także istotny element budowania wizerunku. Dookreśla koncept w percepcji gości i lokuje go w odpowiednim miejscu na ich mentalnych mapach.

Adam Pawłowski: Raport z winnic

Ciągłość powtarzalnych trendów pogodowych przechodzi do historii. Ostatnia dekada pokazuje, że jedyne, czego można być pewnym, to… nieprzewidywalności. Susza, rekordowo wysokie temperatury, pożary i zaburzony kalendarz prac są największymi wyzwaniami tegorocznych zbiorów.

Kursy Court of Master Sommeliers w Warszawie

Sommelierzy i sommelierki z Europy i świata ponownie przybędą do Warszawy żeby zmierzyć się z egzaminami w ramach międzynarodowych kursów Court of Master Sommeliers.

Magda Gessler z własną marką win. Dostępne online i w sieci Żabka

Znana restauratorka Magda Gessler wkracza na polski rynek alkoholi z własną marką win - "R". Trunki pochodzące z winnicy Bodegas Villarrica Manor w Hiszpanii zostały osobiście wyselekcjonowane przez nią i Janusza Palikota. Kolekcja win jest dostępna online i w sieci Żabka.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej