x

Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356).
Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

Wino mistrzów, czyli jakim trunkiem Włosi uczcili zwycięstwo na Euro 2020

Kategoria: Wino    14.07.2021

Brunello di Montalcino DOCG 2013 jest jednym z najsłynniejszych i najdroższych win świata. Cechuje je wyjątkowa długowieczność - jego potencjał sięga 80 lat! To właśnie tym trunkiem z winiarni Biondi-Santi włoscy piłkarze wznosili toast po powrocie do kraju.

Zdjęcie: Shutterstock.com
Zdjęcie: Shutterstock.com
13 lipca, już po powrocie do kraju, mistrzowie świata w piłce nożnej spotkali się na kolacji w Grand Hotel Parco dei Principi w Rzymie. Toast wznieśli winem Brunello di Montalcino DOCG 2013 z winiarni Biondi- Santi, które należy do najsłynniejszych i najdroższych. Jego koszt to około 900 zł.
– Wybór tego trunku dla każdego Włocha jest absolutnie oczywisty – mówi Paweł Gąsiorek, prezes Domu Wina, który jest wyłącznym polskim dystrybutorem winiarni Biondi-Santi.

Winiarnia Biondi-Santi cieszy się zasłużonym prestiżem.

Brunello di Montalcino z winiarni Biondi-Santi na tle mistrzowskiego Pucharu UEFA 2020. Zdjęcie: materiały prasowe
Brunello di Montalcino z winiarni Biondi-Santi na tle mistrzowskiego Pucharu UEFA 2020. Zdjęcie: materiały prasowe
– Jej sława rozpoczęła się w połowie XIX wieku, gdy Clemente Santi jako pierwszy winemaker we Włoszech postanowił wytwarzać wino z czystego sangiovese – opowiada Paweł Gąsiorek. – Swój charakter wino uzyskuje między innymi dzięki długiemu starzeniu w beczkach z dębu slawońskiego. W 1867 roku brunello z tej winiarni otrzymało medal na międzynarodowym konkursie winiarskim w Montepulciano. Dziś Brunello di Montalcino należy do najdroższych win z Włoch. W roku 2020 Biondi-Santi Brunello di Montalcino Riserva 2012 otrzymał od magazynu Wine Enthusiast 100 punktów w skali Parkera! Z taką oceną wino musi kosztować!  Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Włoskie regiony - szlakiem wina i kuchni

Włochy to jeden z najbardziej różnorodnych krajów winiarskich na świecie. Dzięki przyjaznym warunkom klimatycznym uprawia się tam ponad 500 odmian winorośli. W żadnym innym miejscu na Ziemi odrębność regionalna nie jest tak silna. Różnice te dotyczą nie tylko klimatu i architektury, ale również wina

Hiszpania w Fortecy

Już 26 września w stołecznej Fortecy odbędzie się 13. edycja wielkiej wystawy win hiszpańskich "Varsovino". Degustacja będzie okazją do spróbowania ponad 250 rodzajów hiszpańskich win.

WINIARSKA FIESTA

25 września 2018 r. odbędzie się Wielka Wystawa Win Hiszpańskich Varsovino. We wnętrzach hotelu Raffles Europejski 30 winiarzy z Hiszpanii przedstawi swoją ofertę.

Adam Pawłowski: Sake

Ryż, woda, drożdże i koji. Te cztery składniki są niezbędne do produkcji sake. Każdy z tych elementów ma niebagatelny wpływ na styl i jakość finalnego produktu. Do tego dochodzi tzw. ręka producenta sake zwanego Toji oraz element dojrzewania, ale zacznijmy od początku.

Polska Toskania warta zachodu

"Winnica jest wszystkim, jeżeli pomyślę o niej w kategorii pasji, miłości, sposobu na życie" - mówi Kinga Kowalewska-Koziarska, właścicielka najstarszej prywatnej winnicy w Polsce i jedna z bohaterek dokumentu "Polska Toskania".

10 pytań do Łukasza Chwojnickiego

Łukasz Chwojnicki jest właścicielem Wine Baru Probiernia, zajmuje także stanowsiko head sommeliera i menedżera w restauracjach Sztuczka i Sztuczka Bistro w Trójmieście. W swojej pracy najbardziej ceni świadomych gości, z którymi może porozmawiać o winie.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej