x

Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356).
Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

Wino mistrzów, czyli jakim trunkiem Włosi uczcili zwycięstwo na Euro 2020

Kategoria: Wino    14.07.2021

Brunello di Montalcino DOCG 2013 jest jednym z najsłynniejszych i najdroższych win świata. Cechuje je wyjątkowa długowieczność - jego potencjał sięga 80 lat! To właśnie tym trunkiem z winiarni Biondi-Santi włoscy piłkarze wznosili toast po powrocie do kraju.

Zdjęcie: Shutterstock.com
Zdjęcie: Shutterstock.com
13 lipca, już po powrocie do kraju, mistrzowie świata w piłce nożnej spotkali się na kolacji w Grand Hotel Parco dei Principi w Rzymie. Toast wznieśli winem Brunello di Montalcino DOCG 2013 z winiarni Biondi- Santi, które należy do najsłynniejszych i najdroższych. Jego koszt to około 900 zł.
– Wybór tego trunku dla każdego Włocha jest absolutnie oczywisty – mówi Paweł Gąsiorek, prezes Domu Wina, który jest wyłącznym polskim dystrybutorem winiarni Biondi-Santi.

Winiarnia Biondi-Santi cieszy się zasłużonym prestiżem.

Brunello di Montalcino z winiarni Biondi-Santi na tle mistrzowskiego Pucharu UEFA 2020. Zdjęcie: materiały prasowe
Brunello di Montalcino z winiarni Biondi-Santi na tle mistrzowskiego Pucharu UEFA 2020. Zdjęcie: materiały prasowe
– Jej sława rozpoczęła się w połowie XIX wieku, gdy Clemente Santi jako pierwszy winemaker we Włoszech postanowił wytwarzać wino z czystego sangiovese – opowiada Paweł Gąsiorek. – Swój charakter wino uzyskuje między innymi dzięki długiemu starzeniu w beczkach z dębu slawońskiego. W 1867 roku brunello z tej winiarni otrzymało medal na międzynarodowym konkursie winiarskim w Montepulciano. Dziś Brunello di Montalcino należy do najdroższych win z Włoch. W roku 2020 Biondi-Santi Brunello di Montalcino Riserva 2012 otrzymał od magazynu Wine Enthusiast 100 punktów w skali Parkera! Z taką oceną wino musi kosztować!  Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

ENOAGENDA

Rok 2018 obfituje w wiele winiarskich konferencji, targów czy spotkań. Poniżej prezentujemy listę wydarzeń takich jak np.: Vinisund, Food Service Summit czy Targi Winiarskie Prowein, na które warto zwrócić uwagę.

California Wine Weeks - edycja wiosenna

Polskie restauracje i wine bary biorące udział w promocji win z Kalifornii otrzymają finansowe benefity. Rejestracja trwa do 1 kwietnia br.

Startują czwartkowe spotkania Klubu Terroirystów

Klub Terroirystów to wspólnota założona przez Master Sommeliera Piotra Pietrasa, a zbudowana wokół win naturalnych. - Naszym celem są degustacje, spotkania, rozmowy, odkrycia i przyjaźnie. Bez zobowiązań, za to z czystą przyjemnością - mówi Piotr Pietras. Pierwsze spotkanie - 21 kwietnia.

Partner Center: Jesteśmy partnerami nie tylko na czas prosperity

- Najważniejszą wartością jest dla nas partnerstwo. Zanim pojawiły się założenia tzw. "tarczy antykryzysowej" opracowaliśmy plan pomocy dla naszych odbiorców - hoteli i restauracji - polegający na rozłożeniu na dogodne raty ich zobowiązań finansowych - mówi Adam Drozdowski z zarządu Partner Center.

Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów

Reprezentacje 13 krajów wezmą udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Młodych Sommelierów w Gdańsku. Konkurs odbędzie się 12 października w hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto.

Ogrody Wina w Dworze Sieraków już 4 czerwca

To będzie jubileuszowa 10. edycja imprezy Ogrody Wina, która ma charakter plenerowego salonu degustacyjnego. 4 czerwca w parku Dworu Sieraków koło Krakowa entuzjaści wina będą mieli okazję poznać trunki z Republiki Południowej Afryki.

Inne kategorie

Podcasty

Roślinne zamienniki w menu restauracji [PODCAST]

Coraz większa grupa Polaków deklaruje chęć ograniczenia spożycia mięsa, nie tylko w kuchni domowej, ale także podczas wizyt w restauracjach i spożywania dań na wynos. Chcąc trafić w ich gusta, warto rozważyć zmiany w menu lokalu na bardziej roślinne.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej