x

Selavi przy warszawskiej Zachęcie - lunch za dnia, dzikość nocą

Kategoria: Miejsca    01.07.2021

Selavi ulokowało się w zabytkowej, monumentalnej kamienicy Krasińskich przy Placu Małachowskiego w Warszawie. W ciągu dnia zaprasza na lunch z przyjaciółmi lub spotkanie biznesowe, a wieczorem - na zabawę do białego rana.

Restauracja Selavi. Zdjęcie: materiały prasowe
Restauracja Selavi. Zdjęcie: materiały prasowe
Lokal przy Zachęcie jest zmysłowym połączeniem restauracji i cocktailbaru. To miejsce elastyczne, dopasowujące się do różnorodnego charakteru spotkań i stylu życia – innego w ciągu dnia, a innego po zachodzie słońca. Piękne wnętrze i klimatyczne patio są otwarte dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się życiem i czerpać z niego pełnymi garściami.

Drewniane części wystroju, uzupełnione o złote elementy tworzą efektowną całość. Egzotyczne grafiki na ścianach dopełnione klimatycznym oświetleniem przenoszą nas w niezapomnianą podróż po ekskluzywnych zakątkach świata. Betonowa, industrialna podłoga, metaliczne, złote ściany, egzotyczne rośliny, miękkie fotele i drewniane stoliki – tak jest w środku. Centralny punkt tej przestrzeni to bar oraz imponujących rozmiarów owalny stół, który łączy ludzi.

Restauracja Selavi. Zdjęcie: materiały prasowe
Restauracja Selavi. Zdjęcie: materiały prasowe
Ogród wypełniony jest egzotyczną roślinnością i przywodzi na myśl meksykańskie Tulum, zamieniając adres w centrum Warszawy w tętniącą pozytywną energią, gorącą, meksykańską plażę. W cieniu liści palmowych czas płynie wyjątkowo przyjemnie – wieczorem patio Selavi to idealne miejsce na zabawę z przyjaciółmi przy house’owych rytmach.

Restauracja oferuje różnorodną kuchnię europejską, której przyświeca hasło „share with each other”. W menu znajdują się przede wszystkim owoce morza, ryby, steki oraz propozycje wegetariańskie. Selavi proponuje także autorskie koktajle, herbaty i lemoniady w nieoczywistych połączeniach. Lokal jest jedynym w Polsce, flagowym partnerem marki Belvedere, należącej do luksusowego koncernu Louis Vuitton Moet Hennessy.


Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Restauracja Tarasowa we Wrocławiu z Katarzyną Daniłowicz jako executive chefem

W odnowionej wrocławskiej Hali Stulecia otworzyła się restauracja Tarasowa, nawiązująca do historii Wrocławia i czerpiąca inspiracje z dawnych książek kucharskich. Za koncepcję kulinarną miejsca odpowiada Katarzyna Daniłowicz.

Restauracja Nine's Roberta Lewandowskiego uruchomiła sklepik z gadżetami online

NINE's Restaurant & Sports Bar Roberta Lewandowskiego ma w ofercie nie tylko dania i napoje, ale także gadżety, które są gratką dla fanów sportu. Na prośby gości sprzedaż, dotąd odbywająca się tylko stacjonarnie w restauracji w Browarach Warszawskich, teraz ruszyła także online sklepiku NINE's Shop.

Cztery Pory Roku z Poznania - restauracja z najlepszym daniem głównym według gości Restaurant Week [WYWIAD]

Goście ostatniej edycji festiwalu Restaurant Week uznali, że najlepsze danie główne w Polsce przygotowała restauracja Cztery Pory Roku z Poznania. Za tym sukcesem stoi szef kuchni Maciej Małgowski, z którym rozmawiamy o menu lokalu.

Euskadi jako pierwszy lokal w Polsce z prestiżowym certyfikatem Restaurants from Spain

Krakowska restauracja Euskadi jako pierwsza w Polsce została uhonorowana przez hiszpańskie władze certyfikatem Restaurants from Spain. To międzynarodowy znak jakości wyróżniający te lokale poza Hiszpanią, które oferują autentycznie hiszpańską kuchnię i produkty wysokiej jakości.

Thai Wok w warszawskim Wola Parku - wizytówka nowego stylu sieci

Serwująca kuchnię tajska sieć Thai Wok realizuje swoje plany inwestycyjne i otwiera kolejną restaurację, tym razem w centrum handlowym Wola Park w Warszawie. To pierwszy lokal sieci w zupełnie nowym designie, który marka będzie wdrażać w innych otwierających się placówkach.

MOXO w Fabryce Norblina - otwarcie w IV kwartale 2022 roku

MOXO w XIX-wiecznym budynku Hali Odlewni na ternie Fabryki Norblina ma być połączeniem restauracji i klubu muzycznego. Koncept, którego twórcami są Tomik Grewiński i Bertrand Jasiński z Amvox International, wystartuje w IV kwartale 2022 roku. Trwa właśnie konkurs na szefa kuchni lokalu.

Inne kategorie

Podcasty

Wegańskie słodycze: jak to ugryźć? [PODCAST]

Dania wegańskie dobrze zadomowiły się już w polskich sklepach i restauracjach. Coraz częściej klienci mają ochotę również na ciasta i desery, które nie zawierają produktów odzwierzęcych, a cukiernie chętnie wychodzą im naprzeciw. Rozmawiamy o tym z Dominiką Targosz, ambasadorką Chef for Change.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej