x

Selavi przy warszawskiej Zachęcie - lunch za dnia, dzikość nocą

Kategoria: Miejsca    01.07.2021

Selavi ulokowało się w zabytkowej, monumentalnej kamienicy Krasińskich przy Placu Małachowskiego w Warszawie. W ciągu dnia zaprasza na lunch z przyjaciółmi lub spotkanie biznesowe, a wieczorem - na zabawę do białego rana.

Restauracja Selavi. Zdjęcie: materiały prasowe
Restauracja Selavi. Zdjęcie: materiały prasowe
Lokal przy Zachęcie jest zmysłowym połączeniem restauracji i cocktailbaru. To miejsce elastyczne, dopasowujące się do różnorodnego charakteru spotkań i stylu życia – innego w ciągu dnia, a innego po zachodzie słońca. Piękne wnętrze i klimatyczne patio są otwarte dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się życiem i czerpać z niego pełnymi garściami.

Drewniane części wystroju, uzupełnione o złote elementy tworzą efektowną całość. Egzotyczne grafiki na ścianach dopełnione klimatycznym oświetleniem przenoszą nas w niezapomnianą podróż po ekskluzywnych zakątkach świata. Betonowa, industrialna podłoga, metaliczne, złote ściany, egzotyczne rośliny, miękkie fotele i drewniane stoliki – tak jest w środku. Centralny punkt tej przestrzeni to bar oraz imponujących rozmiarów owalny stół, który łączy ludzi.

Restauracja Selavi. Zdjęcie: materiały prasowe
Restauracja Selavi. Zdjęcie: materiały prasowe
Ogród wypełniony jest egzotyczną roślinnością i przywodzi na myśl meksykańskie Tulum, zamieniając adres w centrum Warszawy w tętniącą pozytywną energią, gorącą, meksykańską plażę. W cieniu liści palmowych czas płynie wyjątkowo przyjemnie – wieczorem patio Selavi to idealne miejsce na zabawę z przyjaciółmi przy house’owych rytmach.

Restauracja oferuje różnorodną kuchnię europejską, której przyświeca hasło „share with each other”. W menu znajdują się przede wszystkim owoce morza, ryby, steki oraz propozycje wegetariańskie. Selavi proponuje także autorskie koktajle, herbaty i lemoniady w nieoczywistych połączeniach. Lokal jest jedynym w Polsce, flagowym partnerem marki Belvedere, należącej do luksusowego koncernu Louis Vuitton Moet Hennessy.


Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Bartosz Lisek ponownie otwiera Lokal na Rybę. W menu m. in. ... bawimordki

Zamknięty w kwietniu 2022 roku Lokal na Rybę Bartosza Liska wystartuje ponownie w swojej dawnej lokalizacji na początku grudnia. Wnętrze przechodzi właśnie gruntowny remont.

Jedyny taki McDonald's w Polsce. Lokal opakowany w wełniane ubranko

Restauracja McDonald's w Ustroniu została przyodziana... w wełniany kubrak. Oryginalne "opakowanie" budynku lokalu to część kampanii, która promuje zimową, sezonową ofertę Burger Drwala. Jej premiera rusza 23 listopada.

The Complex w Warszawie - miks smaków i rozrywki

The Complex to kulinarno-rozrywkowe serce multibrandowego obiektu Louvre Hotels Group w Warszawie. Przestrzeń pełną smaków i wydarzeń współtworzą trzy koncepty gastronomiczne.

Sposób na kryzys? Morski Zając - restauracja latem, palarnia kawy poza sezonem

Niektórzy restauratorzy zamiast utyskiwać na wojnę i szalejącą inflację, dywersyfikują ryzyko, przekształcając swój koncept. Morski Zając z Kuźnicy, dotąd miejsce całoroczne, w tym roku zamyka się na zimę, by skupić się na drugim biznesie - palarni kawy.

Pomysł na kryzys według Koko & Roy - delikatesy zamiast bistro

Pandemia, wojna, inflacja... Są restauratorzy, którzy się nie poddają kryzysom, a zamiast narzekać wymyślają kolejne sposoby na dywersyfikowanie lub zmianę swojego biznesu. Bistro Koko & Roy przekształciło się w delikatesy. O zmianie rozmawiamy z Anną Sytą, właścicielką biznesu.

Tauzen Pizza w miejsce Cyrulika Śląskiego - zmiana konceptu sposobem na kryzys

Dawna katowicka kawiarnia Cyrulik Śląski przeobraziła się w pizzerię inspirowaną Nowym Jorkiem. Radykalna zmiana to pomysł na radzenie sobie ze skutkami pandemii i inflacją. O tym, czy pizza sprawdza się lepiej niż kawa i ciastko rozmawiamy z Efremem Brolem, właścicielem Tauzen Pizzy.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej