x

Po lockdownie: Tomasz Janiczek z nowym menu w Opasłym Tomie

Kategoria: Koronawirus - Głos branży    25.06.2021

Tomasz Janiczek stworzył nowe menu w warszawskiej Restauracji Opasły Tom, należącej do grupy Kręgliccy. Restauracje i Catering. Proponuje kuchnię polską w autorskiej interpretacji.

Szef kuchni Tomasz Janiczek. Zdjęcie: Maciej Niemojewski
Szef kuchni Tomasz Janiczek. Zdjęcie: Maciej Niemojewski
– Otwieramy restaurację przepełnieni radością i nadzieją. Doświadczenie lockdownu dotknęło każdego z nas, poszerzając obszary tego co nieznane i niepewne. Pragniemy otrząsnąć się z ograniczeń, znów cieszyć się spotkaniami z przyjaciółmi, gwarem ulic i powrotem do normalności w prawie niezmienionym składzie zespołu – cieszy się właścicielka Opasłego Tomu Agnieszka Kręglicka.

Nowe menu stworzył 29-letni Tomasz Janiczek, który wychował się w gospodarstwie ekologicznym swoich rodziców we wsi Szczepanowice w Tarnowskim, gdzie miał stały dostęp do sezonowych produktów, na których ćwiczył swoje umiejętności. Nauczył się tworzyć dania wyjątkowe i harmonijne. Ujmuje fantazją i precyzją.
– Byliśmy zachwyceni jego kreacjami w roku 2017 i ciekawiło nas, jak rozwinął swój kunszt po latach. Mamy nadzieję, że tak jak my, doświadczycie państwo szczególnych wzruszeń, smakując jego kuchni – mówi Kręglicka.

Szparagi w Opasłym Tomie, propozycja szefa kuchni Tomasza Janiczka. Zdjęcie: Maciej Niemojewski
Szparagi w Opasłym Tomie, propozycja szefa kuchni Tomasza Janiczka. Zdjęcie: Maciej Niemojewski
Janiczek postawił w menu na młodziutkie, sezonowe warzywa: zielony bób, szparagi, chrupiące kalarepki, miętę, groszek i szczypiorek.
– Korzystanie z produktów pochodzących z małych gospodarstw jest stałą praktyką w Opasłym Tomie, a szef Janiczek wzmacnia misję odpowiedzialnego gotowania,  proponując liczne dania roślinne oraz nadając wysoką rangę produktom drugiego planu – podkreśla drugi właściciel restauracji Marcin Kręglicki.

Nazwa Opasły Tom nawiązuje do dawnej księgarni, w  której  restauracja zaczynała działalność. Dziś, w lokalizacji przy Wierzbowej 9 w Warszawie, miejsce zaprasza do czytelni obok baru, na drinka i książki.
– Zapraszamy do współpracy szefów kuchni-rezydentów, którzy czerpiąc ze swojego doświadczenia i talentu, prezentują ją w niepowtarzalnej formie. To kuchnia szczera i  osobista. Menu bazuje na lokalnych, sezonowych produktach, które pochodzą z  prowadzonego przez nas Rolniczego Targu w  Fortecy – zaznaczają restauratorzy.


Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

The Cool Cat - zrzutka i nowy koncept Gimzo, czyli walka o przetrwanie

The Cool Cat rozpoczął zrzutkę pieniędzy, by uratować swoje lokale przed bankructwem. Odzew jest duży. Właściciele lubianej marki restauracyjnej uruchomili też nowy koncept Gizmo z kuchnią wegańską, na razie jako pop up.

Kultowa poznańska piekarnia Zakwas zamyka się na dobre

Działający na poznańskich Jeżycach Zakwas zamyka się po pięciu latach działalności. Lokal przegrał z pandemią i biurokracją. - Najważniejszy powód to potworne zmęczenie tym krajem. Mam mili państwo, k**** dość - oświadczyła właścicielka piekarni.

Ewelina Łapińska: Nie martwię się o swoją przyszłość

- Widząc załamanych dostawców, pracowników pełnych obaw czy gości, którym brakuje normalnego życia, uświadomiłam sobie, że jest o co i dla kogo walczyć - tłumaczy Ewelina Łapińska, szefowa kuchni i właścicielka restauracji Świętojańska 21 w Białymstoku, którą prowadzi od 2017 r.

Bracia Nizio zamykają WuWu Bistro i ZONI. Co dalej z ich restauracjami?

Restauracja ZONI i WuWu Bistro zostały zamknięte. I nie powrócą już do Centrum Praskiego Koneser. Jak tłumaczy Andrzej Nizio, jeden z właścicieli lokali, nie udało się dojść do porozumienia w sprawie redukcji wysokości czynszu.

Przedsiębiorcy: rząd skazuje nas na wegetację

Przedstawiciele małych i średnich firm tworzą ruch społeczny. Jak twierdzą, mają dość pustych obietnic i chcą realnych zmian. Wśród nich są także restauratorzy i przedstawiciele gastronomii. Czego się domagają?

Polska gastronomia schodzi do podziemia. Jak w czasach prohibicji...

Mniej niż 10 minut zajęło mi znalezienie w Warszawie kilkunastu lokali gastronomicznych, które mimo zakazu przyjmują gości. Rok po wprowadzeniu pierwszego lockdownu między restauratorami a policją, sanepidem i rządem trwa gra w kotka i myszkę, w której stawką jest być albo nie być restauracji.

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej