x

Krzysztof Konieczny nowym szefem kuchni Neon streetfood baru

Kategoria: Ludzie    23.06.2021

Po burzliwym okresie lockdownów przyszedł czas na zmianę kapitana w gdyńskim Neon streetfood bar. Odchodzącego szefa Jana Kiliańskiego i nowego Krzysztofa Koniecznego łączy więcej niż wspólne miejsce pracy.

Szef kuchni Krzysztof Konieczny. Zdjęcie: Facebook.com
Szef kuchni Krzysztof Konieczny. Zdjęcie: Facebook.com
– Dziękujemy za Twój trud, czas, poświęcenie, pomysłowość i zaangażowanie w rozwój Neonu. To dzięki Tobie wciąż utrzymujemy wysoki poziom. Przetrwaliśmy rebranding z Głównej Osobowej, całkowite zamknięcie gastro z powodu lockdownu, ograniczenie działalności do wynosów i dowozów, a mimo to wciąż jesteśmy i wciąż dajemy z siebie wszystko! Janku, pamiętaj że Neonowe progi są zawsze dla Ciebie otwarte – takimi słowami ekipa Neonu pożegnała na Facebookowym profilu restauracji swojego dotychczasowego szefa kuchni Jana Kiliańskiego.

Stery w lokalu przejmie po nim Krzysztof Konieczny. Obaj kucharze znają się między innymi z występu w programie Top Chef, w którym mieli okazję ze sobą rywalizować. Konieczny jest szefem kuchni znanym szerszej publiczności z występu w 7. edycji programu. Pracował w Katowicach i Bytomiu, następnie był związany z sopockim Sztuczka Bistro, gdzie pełnił rolę sous chefa, później zaś szefa kuchni. Jako jeden z dwóch Polaków doszedł do finału konkursu S.Pellegrino Young Chef 2020. Od czerwca zeszłego roku obaj szefowie pracowali razem w Neonie.

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Justyna Adamczyk - żółta eminencja

Od debiutu Gault & Millau na polskim rynku wkrótce miną 3 lata. Inspektorzy ocenili setki restauracji, ale sami również znaleźli się na celowniku części branży gastronomicznej. Justyna Adamczyk, redaktor naczelna żółtego przewodnika w rozmowie z "Food Service" konfrontuje się z krytyką.

Rodzina Lorków - żywioł i smak

RestoBar Ogień to plenerowa restauracja działająca na terenie gospodarstwa Koziarnia niedaleko Krakowa. Dowodzi nimi znana w świecie gastronomii rodzina Lorków: Jadwiga i Marcin oraz ich syn Kuba. Z okazji 5. urodzin Ognia pytamy rodzinę Lorków o fenomen miejsca, jakie wspólnie stworzyli.

Sebastian Olma szefem kuchni Hotelu Pałac Mała Wieś

Sebastian Olma kieruje kuchnią Pałacu Mała Wieś od września, tworząc nowe menu oparte na historycznych, pałacowych recepturach oraz lokalnych i regionalnych składnikach.

Guy Savoy: produkty są jak moje dzieci - kocham je wszystkie

W ramach akcji French Touch promującej francuskie kulinaria i kulturę w październiku gościli w Polsce szefowie kuchni z ekipy paryskiej restauracji Guy Savoy (z trzema gwiazdkami Michelin) - Gilles Chesneau oraz Irwin Durand. My rozmawiamy z jej twórcą i właścicielem Guyem Savoyem.

Maciej Mazur Barmanem Roku World Class

Po raz pierwszy w historii, tytuł Barmana Roku World Class Poland zdobył reprezentant Krakowa - Maciej Mazur. Do tej pory dominację w krajowych finałach utrzymywali barmani ze stolicy. Zwycięzca wyjedzie na światowe finały w Szkocji.

La Ruina i Raj: Nie jest nam wszystko jedno

W maju tego roku poznańska knajpa La Ruina i Raj przeniosła się z kultowej Śródki na główną ulicę miasta - św. Marcin. Zmiana ta stała się pretekstem do naszej rozmowy z Moniką Mądrą-Pawlak i Janem Pawlakiem. Rozmowy szczerej, a dla wielu pewnie kontrowersyjnej.

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej