x

"Cook, eat, repeat, ingredients, recipes and stories" Nigelli Lawson

Kategoria: Lifestyle - książki    11.06.2021

Nigella Lawson to kobieta instytucja: autorka książek i gospodyni programów nazywana kulinarną boginią. Jak mało kto potrafi nie tylko dzielić się wiedzą i instrukcjami, ale także w sugestywny, zmysłowy sposób o jedzeniu opowiadać.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
W najnowszej książce przywołuje kulinarne wspomnienia, opisuje smaki, zapachy, konsystencje. Proponuje 150 przepisów, które przeplata opowieściami. Receptur nie dzieli na tradycyjne działy typu przystawki, dania główne itd. Ich charakter dyktują tytuły skupione np. wokół składnika. Wspólnym mianownikiem wszystkich potraw jest określenie „comfort food”. Mamy tu więc dania na co dzień, które koją ciało i duszę, pozwalają wrócić do wspomnień, np. tych z podróży – od tostów francuskich, przez baskijski sernik, dip z buraków z imbirem, po azjatyckie kluski z wieprzowiną czy policzki wołowe z porto i kasztanami. To swego rodzaju notatnik pełen smakowitych kulinarnych zapisków. 

„COOK, EAT, REPEAT, INGREDIENTS, RECIPES AND STORIES”, NIGELLA LAWSON, WYD. HARPERCOLLINS PUBLISHERS, 2021

Recenzja ukazała się w „Food Service" 5/2021 nr 205.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej