x

Robert De Niro ambasadorem kongresu Madrid Fusion

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    28.05.2021

Robert De Niro dostał propozycję nie do odrzucenia. Znany aktor, reżyser i producent filmowy będzie ambasadorem światowego kongresu gastronomicznego Madrid Fusion w zamian za wyjątkową degustację, którą przygotują dla niego najlepsi światowi szefowie kuchni.

Robert de Niro został ambasadorem Madrid Fusion. Zdjęcie: Shutterstock.com
Robert de Niro został ambasadorem Madrid Fusion. Zdjęcie: Shutterstock.com
Nie każdy ma szansę, by zjeść kolację przygotowaną specjalnie dla niego przez najlepszych kucharzy na świecie. Nie każdy jednak ma na swoim koncie dwa Oscary, dwadzieścia dwa Złote Globy oraz pięćdziesiąt cztery nominacje do najważniejszych filmowych nagród na świecie.
Robert De Niro przyjął propozycję Madrid Fusion. Nic dziwnego. Jeden z największych światowych kongresów gastronomicznych, w zamian za promocję zaoferował aktorowi coś wartego znacznie więcej niż honorarium.

Wchodzę w to!
Jak przekonać gwiazdę tego formatu do promocji imprezy branżowej, zwłaszcza gdy w kasie brak wystarczająco dużo pieniędzy, by zaoferować godziwe wynagrodzenie?
– Nie mamy budżetu na honorarium, ale zamiast tego, możemy złożyć ci ofertę, której nie będziesz mógł odrzucić: najbardziej ekskluzywne, jedyne w swoim rodzaju, wykonane specjalnie dla ciebie przez 5 największych szefów kuchni na świecie, menu degustacyjne. (...) Tu jest umowa do podpisania. Piłka jest teraz na twojej połowie boiska – mówi w wideo promocyjnym Larry Tales, aktor, który wcielił się w rolę prawnika z ramienia Madrid Fusion.

Wideo ukazało się w sieci w poniedziałek. De Niro czekał zaledwie 72 godziny z nagraniem odpowiedzi. – Wchodzę w to! Gracias Madrid Fusión. Do zobaczenia, gdy już tam dotrę – mówi gwiazdor w opublikowanym przez siebie filmie.

Wyjątkowa kolacja
Posiłek dla aktora ugotowany zostanie przez pięciu najlepszych szefów kuchni na świecie. Szefowie Joan Roca, Martín Berasategui, José Andrés, Mauro Colagreco i Quique Dacosta będą musieli wymyślić potrawy i przygotować menu degustacyjne specjalnie dla nowego ambasadora Madrid Fusion. W zamian za to Robert De Niro ma, po prostu, być sobą. Co to znaczy?

– Żadnego grania, żadnych scenariuszy. Nie będziesz musiał być energiczny, bo nie będziesz sprzedawał samochodów. Nie zostaniesz ani hipsterem, ani nawet gangsterem. Polubisz to, co będziesz reklamował – przekonuje we wspominanym wideo Larry Tales.

Madrid Fusión to międzynarodowy kongres gastronomiczny, który gromadzi ponad 100 najbardziej znanych szefów kuchni z całego świata. Stanowi także platformę wymiany pomysłów oraz doświadczeń. W 2021 roku impreza odbędzie się między 31 maja a 2 czerwca. Goście będą mogli uczestniczyć w niej na miejscu lub obejrzeć transmisję poszczególnych wydarzeń kongresu w internecie.

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Pierwsze spotkanie rady programowej Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere

18 lipca 2022 r. w Restauracji Belvedere odbyła się pierwsza Rada Programowa Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere. Wśród uczestników wydarzenia znaleźli się zarówno trenerzy kulinarni, eksperci Akademii jak i przedstawiciele Organizatora oraz marki Chefs Culinar - Mecenasa Akademii.

Monin Cup Poland 2022: rusza piąta edycja barmańskiego konkursu

Ruszają eliminacje do 5 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Barmańskiego Monin Cup Poland 2022. Mogą wziąć w nim udział zarówno profesjonalni barmani jak i osoby dopiero szkolące się w barowym fachu.

Geranium najlepszą restauracją na świecie. Poznaliśmy listę The World’s 50 Best 2022

Kopenhaskie Geranium zostało uznane za najlepszą restaurację świata w corocznym rankingu The World’s 50 Best. Lokal otrzymał także tytuł najlepszego w Europie. W zestawieniu 50 gastronomicznych gigantów zabrakło miejsca z Polski.

Carlo Petrini nie jest już prezesem Slow Food. Na czele organizacji stanął Edward Mukiibi

Podczas ósmego międzynarodowego kongresu Slow Food Edward Mukiibi został wybrany nowym prezesem organizacji. Zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego prezesa i twórcę ruchu, Carlo Petriniego.

Polacy z trzema medalami na Olimpiadzie Vera Pizza Napoletana

Przemysław Szkudlarek i Tomasz Wolski zdobyli odpowiednio srebrny oraz brązowy medal podczas Olimpiady Vera Pizza Napoletana. Wśród amatorów najlepszym okazał się także Polak, Kamil Błaszczyk. Odbywające się w Neapolu zawody ściągają do Włoch profesjonalnych pizzaiolo z całego świata.

Targi World of Coffee 2022 [RELACJA]

Gwatemalska kawa, wsparcie dla Ukrainy, studnie dla Afryki i Mistrzostwa Świata Baristów z polskim akcentem - oto czym żyły targi World of Coffee, które odbyły się pod koniec czerwca w Mediolanie. Najważniejsze wydarzenie branży kawowej odwiedziła rekordowa liczba ponad 11000 osób z całego świata.

Inne kategorie

Podcasty

Koniec papierowego kubka jest bliski? [PODCAST]

Ekologia coraz mocniej oddziałuje na wszystkie sfery życia i powoli wkracza także tam, gdzie jeszcze nie tak dawno w ogóle o niej nie myślano - do kawiarni, restauracji, barów. Jak ekologicznie prowadzić gastronomię? Rozmawiamy o tym z Krzysztofem Rzymanem, właścicielem kawiarni STOR w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej