x

Foccaccia w hotelu Belotto - jak hotelowa restauracja przetrwała lockdown

Kategoria: Koronawirus - Głos branży    27.05.2021

Jak hotelowe restauracje mierzyły się lockdownem i sytuacją jaką przyniosła pandemia COVID-19? Rozmowa z Michałem Molendą, dyrektorem zarządzającym ds. gastronomii w warszawskim hotelu Belotto.

Zdjęcie: materiały prasowe
Zdjęcie: materiały prasowe
Jaki plan działania wdrożył państwa zespół zarządzający hotelami i restauracją po ogłoszeniu obostrzeń dotyczących gastronomii w wyniku pandemii?
Michał Molenda: – Sprawnie wdrożyliśmy nowe procedury, między innymi te dotyczące dezynfekcji. Oprócz tego przeszkoliliśmy cały personel w zakresie zachowania bezpieczeństwa i odpowiednich odległości – zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi. Dla mnie jako szefa kuchni oraz dla mojej załogi, największym wyzwaniem był brak gości w restauracji. Gotujemy, funkcjonujemy i podnosimy swoje kompetencje właśnie po to, aby zadowolić gości, a największą satysfakcją jest dla nas ich pozytywna opinia.

Czy stworzyliście nowe koncepty w odpowiedzi na potrzeby gości w pandemii?
– Kiedy dowiedzieliśmy się o rozporządzeniu dotyczącym zamknięcia gastronomii, postanowiliśmy od razu zacząć działać i dostosować menu do panujących realiów. Zorganizowaliśmy burzę mózgów razem z całym zespołem, aby poszukać najlepszego rozwiązania. Mieliśmy oczywiście na uwadze potrzeby naszych gości oraz zmieniającą się sytuację pandemiczną. Pomysłem, który uznaliśmy za najlepszy było przygotowanie serii dań na wynos Pasta Box, która wyraża naszą pasję do kuchni włoskiej i najlepszych składników, a jednocześnie pozwala zachować najwyższą jakość oraz zaangażować naszych gości do zabawy w kuchni.

Czym jest seria Pasta Box?
– Od lat makarony Foccaci cieszyły się niesłabnącą popularnością. Na doskonały smak wpływały wysoka jakość składników i dopracowana receptura. Nigdy nie wybieramy drogi na skróty i zawsze staramy się, aby dania były blisko włoskiej tradycji kulinarnej. Nasze makarony przygotowujemy z 12 wiejskich jaj od kur zielononóżek i łączymy je z autorskimi kompozycjami sosów oraz wyselekcjonowanymi dodatkami. Korzystamy m.in.: z produktów marek własnych Transgourmet – Premium i Quality. Każdy Pasta Box zawiera w sobie nasz makaron i autorski sos przygotowany przez naszego szefa kuchni. Wszystko jest bezpiecznie zapakowane i przygotowane tak, aby klient mógł we własnym domu przygotować danie i cieszyć się wyjątkowym smakiem, który zna z restauracji Foccaccia.

A jak działa linia Catering Hotelu Belloto? Czy i czy wraz z konceptem Pasta Box będzie kontynuowana i rozwijana po ustąpieniu obostrzeń?
– Catering to koncept, który z uwagi na ograniczenia pandemiczne, a także oczekiwania klientów, postanowiliśmy rozwijać. Zrealizowaliśmy szeroko zakrojoną akcję sprzedaży cateringu świątecznego na Boże Narodzenie i Wielkanoc oraz cateringu okazjonalnego na Walentynki i majówkę. Catering Bellotto wyróżnia się wysoką jakością produktów, łatwym sposobem pakowania oraz niezawodnym serwisem. Wszystkie produkty dostępne w naszym sklepie www.cateringbellotto.pl przygotowujemy własnymi zasobami według autorskich kompozycji i unikatowych receptur. Proponujemy dania gotowe oraz do samodzielnego wykończenia w domu. Po ustąpieniu obostrzeń nowa formuła cateringu Bellotto będzie kontynuowana i rozwijana, ponieważ widzimy, że klienci coraz chętniej zamawiają gotowe zestawy cateringowe do realizacji spotkań okolicznościowych w domu.

Czy i w jaki sposób relacje z dostawcami były wsparciem dla państwa w tym trudnym okresie?
– Bardzo się cieszymy, bo zawsze możemy liczyć na wsparcie naszych dostawców. Nie tylko na ich dyspozycyjność, ale przede wszystkim wiedzę, doświadczenie i umiejętność odpowiadania na nasze potrzeby. To istotne, szczególnie w trudnych czasach dla gastronomii.

Czy okres pandemii, pomimo wielu wyzwań jakie ze sobą przyniósł, był także impulsem do wprowadzenia udoskonaleń, jeśli chodzi o menu, pracę zespołu czy np. pracę z zamówieniami?  
– Okres pandemii i zamknięcia branży gastronomicznej wykorzystaliśmy na udoskonalenie relacji z personelem oraz podnoszenie naszych umiejętności dzięki szkoleniom. Intensywnie pracowaliśmy również nad nowym menu, które – mamy nadzieję – pozytywnie zaskoczy naszych gości.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Jak przetrwać kryzys? Sprawdźcie, jak to się udaje sieci KOKU Sushi

Potrzebujemy teraz pozytywnych przykładów - oto on! Po dwóch miesiącach od zamrożenia gospodarki licząca 25 lokali polska sieć franczyzowa barów KOKU Sushi jest na plusie. Receptą na utrzymanie pozycji na rynku było szybkie reagowanie na zachodzące zmiany i postawienie na dowozy.

Po lockdownie: Tomasz Janiczek z nowym menu w Opasłym Tomie

Tomasz Janiczek stworzył nowe menu w warszawskiej Restauracji Opasły Tom, należącej do grupy Kręgliccy. Restauracje i Catering. Proponuje kuchnię polską w autorskiej interpretacji.

Jak działa w kryzysie bistro Dinette we Wrocławiu?

- Nasz pomysł na przetrwanie opiera się na dostarczaniu gościom namiastki Dinette, w postaci codziennie wypiekanego świeżego pieczywa, słodkości, składników do samodzielnego przygotowania posiłku, półproduktów - mówi Jolanta Jurkowlaniec, właścicielka Dinette.

Otwarcie restauracji po lockdownie z perspektywy logistyka żywności

- Możemy mówić o powrocie do względnej normalności. Najbliższy czas będzie pozytywny dla gastronomii, bo większa część społeczeństwa zdecyduje się na urlop w Polsce, co wpłynie na wzrost obrotów restauracji i kawiarni - uważa Agnieszka Sałek, dyrektor handlowa QSL Polska.

Cukiernia Wójcik: oczekujemy przede wszystkim stabilności

- Handel nie ucierpiał na pandemii tak bardzo jak branża HoReCa, więc podchodzimy do wszystkiego z pokorą - mówi Łukasz Wójcik, prezes Cukierni Wójcik. Luki sprzedażowe jednak są i póki co nie da się ich wypełnić.

Gastronomia w obliczu czwartej fali pandemii. Jak się przygotować?

Sytuacja gastronomii na chwilę przed pojawieniem się kolejnej fali pandemii przypomina wędrówkę po polu minowym w nieznanym kierunku. Jedno jest pewne. Obostrzeń, podobnie jak gwałtownego wzrostu zachorowań na koronawirusa, nie uda się uniknąć. Warto więc zawczasu się do tego przygotować.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej