x

Slow Chef Festival na Targu Pietruszkowym

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    26.05.2021

Już 5 czerwca odbędzie się pierwsza odsłona Slow Chef Festival na Targu Pietruszkowym w Krakowie. Od czerwca do października czołowi krakowscy (i nie tylko) szefowie kuchni będą gotować z sezonowych i lokalnych produktów oraz promować to, co w kuchni "dobre, czyste i sprawiedliwe".

Targ Pietruszkowy w Krakowie. Zdjęcie: materiały prasowe
Targ Pietruszkowy w Krakowie. Zdjęcie: materiały prasowe
W sześć wybranych sobót na Targu Pietruszkowym spotka się para szefów, których zadaniem będzie przygotowanie w formule live cooking degustacji (każdy szef po kilkadziesiąt porcji) dań, do których wykorzystane zostaną wyłącznie produkty z „Pietruszki”.

Pomysłodawcą i organizatorem Slow Chef Festivalu na Targu Pietruszkowym w Krakowie jest Szymon Gatlik, lider convivium Slow Food Kraków. Zaproszenie do gotowania podczas Slow Chef Festival przyjęli: Paulina Gulajska, szefowa kuchni szczawnickiego Dworku Gościnnego, Marcin Filipkiewicz (restauracja Hotelu Copernicus), Grzegorz Fic (Albertina Restaurant&Wine), Marcin Sołtys (Filipa18 Food Wine Art), Miłosz Kowalski (Halicka Eatery&Bar), Łukasz Cichy (Biała Róża), Michał Cienki (Pracownia Cukiernicza Assiette), Wiktor Kowalski (Solna 1). Niebawem dołączą do nich kolejne nazwiska.

Szef kuchni Łukasz Cichy (Biała Róża), Zdjęcie: materiały prasowe
Szef kuchni Łukasz Cichy (Biała Róża), Zdjęcie: materiały prasowe
– Praca z produktem najwyższej próby, którego pochodzenie znamy, a w przypadku produktów z Targu Pietruszkowego znamy też z imienia i nazwiska ich wytwórców, to dla szefa kuchni czysta przyjemność – mówi Łukasz Cichy, szef kuchni restauracji Biała Róża. – To gwarancja jakości, ale też pozytywne emocje związane z przygotowaniem dania dla moich gości. Nie jest tajemnicą, że do żywności trzeba serca: od uprawy, poprzez gotowanie aż do podania. Dla mnie osobiście ważne jest też, że dzięki festiwalowi pokażemy się miłośnikom dobrej kuchni w nieco innej niż zwykle, bardziej otwartej formule, co po długich miesiącach lockdownu gastronomii jest super istotne.

Grafika: materiały prasowe
Grafika: materiały prasowe
Targ Pietruszkowy jako jedyny w Polsce został zaproszony przez Slow Food do sieci Earth Markets (Targów Ziemi), których na świecie jest obecnie zaledwie 74.
– Zgodnie z hasłem Slow Foodu „dobre, czyste, sprawiedliwe”, jednym z celów działań Fundacji Targ Pietruszkowy jest zapewnienie konsumentom jakościowej i sezonowej, produkowanej w zrównoważony sposób żywności, a sprzedającym u nas rolnikom uczciwego wynagrodzenia za ich wysiłek przy uprawie, hodowli i produkcji – podkreśla Karolina Jarmołowska, wiceprezeska Fundacji. – Chcemy też wzajemnie edukować i sieciować naszych wystawców oraz przedstawicieli gastronomii, aby produkty z „Pietruszki” szerzej znalazły się w sezonowych kartach dań. Zatem dla nas to świetna wiadomość, że tylu znakomitych szefów kuchni będzie miało okazję jeszcze lepiej poznać
„pietruszkowe” przysmaki od podszewki i przygotować z nich własne kreacje.

Pierwsza edycja Slow Chef Festival odbędzie się 5 czerwca, kiedy przy stacjach do gotowania spotkają się Grzegorz Fic i Michał Cienki. Kolejne, bardzo specjalne wydarzenie przypadnie 3 lipca, jako część obchodów 8. urodzin Targu Pietruszkowego, a następne terminy przewidziano na sierpień, wrzesień i październik.

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej