x

Po otwarciu gastronomii: plany Wolt na rynku delivery [WYWIAD]

Kategoria: Koronawirus - Głos branży    18.05.2021

Otworzyły się już restauracyjne ogródki, od 29 maja restauratorzy będą mogli serwować posiłki gościom także wewnątrz lokali. Co ten powrót do gry oznacza dla platform delivery, takich jak Wolt? Rozmawiamy z Agatą Polityło, general manager Wolt Polska.

Agata Polityło, general manager Wolt Polska.Zdjęcie: materiały prasowe
Agata Polityło, general manager Wolt Polska.Zdjęcie: materiały prasowe
Jak poluzowanie obostrzeń wpłynie na sposób funkcjonowania firm takich jak Wolt?
Agata Polityło, general manager Wolt Polska: – Cieszymy się, że małymi kokami zbliżamy się do normalności. Dla nas to czas na oddech, a dla gastronomii realna szansa na powrót do podstawowej działalności. To oznacza również, że nasi partnerzy będą mogli dynamicznie rozwijać swoją działalność, a jeśli oni będą rośli w siłę, my również na tym skorzystamy. W praktyce oznacza to, że czym więcej restauracji działa, tym my mamy więcej szans na rozszerzenie naszej oferty.

A jakie pani obserwuje trendy na rynku food delivery?  
– Jeśli myślimy o trendach w kategorii usług, są to niewątpliwie szybkość i punktualność. Ale obok nich niezwykle istotą jest różnorodność. Konsumenci wybierają tych dostawców, którzy potrafią szybko reagować na zmieniające się mody i dywersyfikują swoją ofertę. W Polsce, w ostatnim czasie niezwykłą popularnością cieszą się na przykład produkty wege. Będziemy również obserwować rosnącą liczbę restauracji działających w modelu dark i cloud kitchen, ponieważ one również wzbudzają zainteresowanie.

Jakie Wolt ma plany na polski rynek?  
– Chcemy być pierwszym wyborem Polaków na rynku delivery. Będziemy nawiązywali współpracę z najlepszymi restauracjami, zarówno w dotychczasowych, jak i nowych lokalizacjach. Systematycznie będziemy poszerzali również naszą ofertę o kolejne obszary działalności. Od maja jesteśmy obecni już w 11 miastach w Polsce, ale oczywiście na mapie dostaw będą się pojawiały kolejne lokalizacje. Tam, gdzie się pojawiamy szybko zyskujemy liczne grono sympatyków, którzy dzięki nam mogą delektować się daniami ze swoich ulubionych restauracji lub zlecić nam szybki i bezpieczny dowóz zakupów.

Czy w planach jest zaistnienie w kolejnych miastach? Jeżeli tak to gdzie?
– W maju do listy miast, w których obecny jest Wolt dołączyła Bydgoszcz. Ale nie jest to oczywiście ostatnie słowo z naszej strony. Już przygotowujemy się do kolejnych lokalizacji, ale w których konkretnie miastach pojawią się nasi niebiescy kurierzy, zdradzić jeszcze nie mogę.

Ilu kurierów aktualnie zatrudnia Wolt i czy ich liczba od początku pandemii zwiększyła się?
– Lista naszych współpracowników stale się poszerza. Ilu mamy ich obecnie jest jednak naszą tajemnicą handlową. Ale rzeczywiście wielu osobom, które straciły pracę w zamrożonych branżach, podjęcie współpracy z nami pozwoliło przetrwać ten bardzo trudny okres. Mamy też nadzieję, że również po uwolnieniu gastronomii, czy turystyki, pozostaną one z nami.

Autor tekstu: Joanna Hamdan

Zobacz także

Sanepid umorzył postępowania wobec restauracji Schronisko Bukowina działającej podczas lockdownu

Znany lokal z Bukowiny Tatrzańskiej, podobnie jak wiele innych, w obliczu kłopotów finansowych wynikających z lockdownu, zaczął w styczniu przyjmować gości wbrew ówczesnym obostrzeniom. O restauracji zrobiło się głośno, gdy współpracująca z nią Magda Gessler oświadczyła, że się temu sprzeciwia.

Zamienił pub w "muzeum" kapsli, a teraz otworzy basen? Dramatyczny koniec warszawskiego pubu Piw Paw

Najpierw wydawali piwo na wynos, potem organizowali warsztaty. Teraz prowadzą muzeum, a od niedzieli właściciel zapowiada utworzenie... basenu. Warszawski Piw Paw próbując przetrwać lockdown, ściągnął na siebie uwagę policji i sanepidu.

Jak działa w kryzysie bistro Dinette we Wrocławiu?

- Nasz pomysł na przetrwanie opiera się na dostarczaniu gościom namiastki Dinette, w postaci codziennie wypiekanego świeżego pieczywa, słodkości, składników do samodzielnego przygotowania posiłku, półproduktów - mówi Jolanta Jurkowlaniec, właścicielka Dinette.

Tomasz Czudowski i Katarzyna Błońska o dowozach bez pośredników

Z Tomaszem Czudowskim i Katarzyną Błońską rozmawiamy o tym, jak robić dowozy bez pośredników, oraz pytamy, czy w dobie dystansu społecznego da się zapewnić gościom doświadczenie restauracyjne.

Foccaccia w hotelu Belotto - jak hotelowa restauracja przetrwała lockdown

Jak hotelowe restauracje mierzyły się lockdownem i sytuacją jaką przyniosła pandemia COVID-19? Rozmowa z Michałem Molendą, dyrektorem zarządzającym ds. gastronomii w warszawskim hotelu Belotto.

Jak przetrwać kryzys? Sprawdźcie, jak to się udaje sieci KOKU Sushi

Potrzebujemy teraz pozytywnych przykładów - oto on! Po dwóch miesiącach od zamrożenia gospodarki licząca 25 lokali polska sieć franczyzowa barów KOKU Sushi jest na plusie. Receptą na utrzymanie pozycji na rynku było szybkie reagowanie na zachodzące zmiany i postawienie na dowozy.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej