x

Po otwarciu gastronomii: plany Wolt na rynku delivery [WYWIAD]

Kategoria: Koronawirus - Głos branży    18.05.2021

Otworzyły się już restauracyjne ogródki, od 29 maja restauratorzy będą mogli serwować posiłki gościom także wewnątrz lokali. Co ten powrót do gry oznacza dla platform delivery, takich jak Wolt? Rozmawiamy z Agatą Polityło, general manager Wolt Polska.

Agata Polityło, general manager Wolt Polska.Zdjęcie: materiały prasowe
Agata Polityło, general manager Wolt Polska.Zdjęcie: materiały prasowe
Jak poluzowanie obostrzeń wpłynie na sposób funkcjonowania firm takich jak Wolt?
Agata Polityło, general manager Wolt Polska: – Cieszymy się, że małymi kokami zbliżamy się do normalności. Dla nas to czas na oddech, a dla gastronomii realna szansa na powrót do podstawowej działalności. To oznacza również, że nasi partnerzy będą mogli dynamicznie rozwijać swoją działalność, a jeśli oni będą rośli w siłę, my również na tym skorzystamy. W praktyce oznacza to, że czym więcej restauracji działa, tym my mamy więcej szans na rozszerzenie naszej oferty.

A jakie pani obserwuje trendy na rynku food delivery?  
– Jeśli myślimy o trendach w kategorii usług, są to niewątpliwie szybkość i punktualność. Ale obok nich niezwykle istotą jest różnorodność. Konsumenci wybierają tych dostawców, którzy potrafią szybko reagować na zmieniające się mody i dywersyfikują swoją ofertę. W Polsce, w ostatnim czasie niezwykłą popularnością cieszą się na przykład produkty wege. Będziemy również obserwować rosnącą liczbę restauracji działających w modelu dark i cloud kitchen, ponieważ one również wzbudzają zainteresowanie.

Jakie Wolt ma plany na polski rynek?  
– Chcemy być pierwszym wyborem Polaków na rynku delivery. Będziemy nawiązywali współpracę z najlepszymi restauracjami, zarówno w dotychczasowych, jak i nowych lokalizacjach. Systematycznie będziemy poszerzali również naszą ofertę o kolejne obszary działalności. Od maja jesteśmy obecni już w 11 miastach w Polsce, ale oczywiście na mapie dostaw będą się pojawiały kolejne lokalizacje. Tam, gdzie się pojawiamy szybko zyskujemy liczne grono sympatyków, którzy dzięki nam mogą delektować się daniami ze swoich ulubionych restauracji lub zlecić nam szybki i bezpieczny dowóz zakupów.

Czy w planach jest zaistnienie w kolejnych miastach? Jeżeli tak to gdzie?
– W maju do listy miast, w których obecny jest Wolt dołączyła Bydgoszcz. Ale nie jest to oczywiście ostatnie słowo z naszej strony. Już przygotowujemy się do kolejnych lokalizacji, ale w których konkretnie miastach pojawią się nasi niebiescy kurierzy, zdradzić jeszcze nie mogę.

Ilu kurierów aktualnie zatrudnia Wolt i czy ich liczba od początku pandemii zwiększyła się?
– Lista naszych współpracowników stale się poszerza. Ilu mamy ich obecnie jest jednak naszą tajemnicą handlową. Ale rzeczywiście wielu osobom, które straciły pracę w zamrożonych branżach, podjęcie współpracy z nami pozwoliło przetrwać ten bardzo trudny okres. Mamy też nadzieję, że również po uwolnieniu gastronomii, czy turystyki, pozostaną one z nami.

Autor tekstu: Joanna Hamdan

Zobacz także

To nie będzie normalny biznes

Specjalnie dla OuiChef.pl i "Food Service" najnowsze rozporządzenia rządowe komentuje Daniel Pawełek - właściciel Ferment Group, do której należy sześć konceptów kulinarnych w Warszawie: Butchery&Wine, Brasserie Warszawska, Rozbrat20, Kieliszki na Próżnej, Kieliszki na Hożej oraz Koneser Grill).

Robert Kuc, CEO marki Zdrowa Krowa: Przyszłość to restauracje hybrydowe

- Bez względu na to, jak rozwijać się będzie pandemia, przyszłość gastronomii upatrujemy w działaniach hybrydowych, czyli łączących spożywanie posiłków w lokalach oraz zamawianych na wynos. Niezależnie od wybranej formuły, gość musi czuć się wyjątkowo - uważa Robert Kuc, CEO marki Zdrowa Krowa.

Paryski szef Guy Savoy: pierwszy lockdown uderzył w styl życia Francuzów, drugi w ich duszę

Paryska restauracja Guy Savoy, którą w rankingu La Liste trzykrotnie uznano za najlepszą na świecie, zostanie ponownie otwarta 9 czerwca, po 7 miesiącach lockdownu. Jej szef i właściciel Guy Savoy uważa, że zamknięcie gastronomii z powodu pandemii było bezzasadne.

Agnieszka Łabuszewska: Normalność jest nie do wyobrażenia

W 2021 r. stołeczna Kulturalna obchodzić będzie 18. urodziny. Będzie - jeśli przetrwa trwający od listopada drugi lockdown gastronomii. Miejsce zabiera stanowczy głos w aktualnych debatach społeczno-politycznych. O ryzyku biznesowym z tym związanym opowiada właścicielka Agnieszka Łabuszewska.

Pełną Parą: Mamy szczęście do ludzi

Jak Pełną Parą dostosowały się do nowej rzeczywistości? O tym jak ważne, jest otaczanie się odpowiednimi ludźmi w gastronomii rozmawiamy z Agatą Czyż i Ewą Kołatkowską, właścicielkami trzech restauracji Pełną Parą w Warszawie.

Restaurator z Krakowa: Przetrwają najsilniejsi, najsprytniejsi i ci, którym ktoś pomógł

Lockdown gastronomii potrwa przynajmniej do końca stycznia. To jedyna pewna wiadomość ze strony rządu, wszystko inne jest dziś dla restauratorów wielką niewiadomą. - Nie wiemy, na co czekamy - mówi Emil Hołubiczko z Molám Thai Canteen & Bar w Krakowie.

Inne kategorie

Podcasty

Moda na wina nowofalowe w restauracjach. Rozmowa z Piotrem Pietrasem [PODCAST]

Czym się charakteryzują wina naturalne, organiczne, biodynamiczne, wegańskie? Kto je konsumuje i jakie możliwości stwarzają te kategorie w biznesie restauracyjnym? Czy warto podążać za tym trendem? Rozmawiamy o tym z Piotrem Pietrasem, Master Sommelierem, Wicemistrzem Europy Sommelierów.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej