x

"Mistrzowie makaronu" Marca Vetriego i Davida Joachima

Kategoria: Lifestyle - książki    17.04.2021

Receptura na makaron nie jest skomplikowana, ale na jego jakość, konsystencję i strukturę wpływa wiele czynników.

Fot. materiały prasowe.
Fot. materiały prasowe.
Przepisów różniących się składnikami i ich proporcjami oraz rodzajów samego makaronu jest dużo, nawet w obrębie włoskich regionów. Jak zawsze o kulinarnym sukcesie przesądzają praktyka i doświadczenie. W książce „Mistrzowie makaronu” dzielą się nimi Marco Vetri i David Joachim. Opowiadają o rodzajach mąk i wpływie pozostałych składników na konsystencję makaronu, rozróżniają jego kształty, przedstawiają techniki przygotowywania, procesy przechowywania, suszenia i mrożenia, podpowiadają sposoby podania z sosami i dodatkami. Znajdziecie tu przepisy na m.in. szafranowe fusilli z homarem i porami, papardelle faszerowane terriną z foie gras czy klasyki takie jak spaghetti putanesca i aglio olio. Wiedza podana jest w uporządkowany, przystępny sposób, a połączenia smaków często są zaskakujące i pobudzają wyobraźnię. 

„MISTRZOWIE MAKARONU”, MARC VETRI, DAVID JOACHIM, WYD. ZNAK, 2021 R.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 3/2021 nr 203.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej