x

Nie żyje Henryk Nieciejowski, szef kreatywny Belvedere Catering by Design

Kategoria: Ludzie    12.04.2021

To wyjątkowo smutna wiadomość: w niedzielę nad ranem zmarł Henryk Nieciejowski, szef kreatywny Belvedere Catering by Design.

Henryk Nieciejowski. Zdjęcie: materiały prasowe
Henryk Nieciejowski. Zdjęcie: materiały prasowe
„Odszedł od nas cudowny człowiek. Wyjątkowa osobowość, która była z Belvedere Gourmet Group od samego początku. Był naszą częścią, która składała się na jedną, ważną całość. Przez lata szef kuchni Restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich, od 2010 roku szef kreatywny Grupy nadzorujący przede wszystkim wydarzenia specjalne realizowane przez Belvedere Catering by Design. Człowiek o ogromnej wiedzy i sercu, dla wielu legenda. Miał niesamowitą wiedzę oraz wyczucie kulinarne, kochał ludzi, a oni Jego. Zdobywał serca od pierwszego spotkania, swoim poczuciem humoru rozbawiał wszystkich do łez. Pozostanie w naszych sercach na zawsze” – czytamy w oświadczeniu zarządu Belvedere-Cafe Łazienki Królewskie Sp. z o.o.

„Drogi Henio,
Tak chciałeś, aby się do Ciebie zwracać. Trudno nam pisać o Tobie w czasie przeszłym – dla nas nadal JESTEŚ. I tak zostanie.
Bardzo dziękujemy za to, że mogliśmy razem z Tobą pracować, śmiać się, dyskutować, a przede wszystkim uczyć się od Ciebie. Byłeś jedynym w swoim rodzaju człowiekiem. Dziękujemy za to, że mogliśmy być blisko Ciebie przez te wszystkie lata.
Do zobaczenia,
Koledzy i koleżanki, Przyjaciele”

Redakcja magazynu "Food Service" i portalu Ouichef.pl składa kondolencje rodzinie, bliskim i znajomym pana Henryka.

HENRYK NIECIEJOWSKI
Urodził się 25 listopada 1960 roku w Kożuchowie, po skończeniu liceum wyjechał zagranicę i w kilku krajach doskonalił swój kunszt kulinarny. Swoje pierwsze kroki w karierze stawiał w rodzinnym mieście - Nowej Soli. Szkolił się w  ekskluzywnych kuchniach restauracji szwajcarskich oraz u światowych tuzów kulinariów m.in. takich  jak Gordon Ramsey.

W wieku zaledwie 21 lat został zaproszony do objęcia posady szefa kuchni przez klub Ambasady Jugosłowiańskiej w Warszawie, a następnie w jednej z pierwszych, prywatnych restauracji w Polsce – Pałacu Błękitnym. W 1991 r. odpowiadał za stworzenie oferty gastronomicznej dla Restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich. W swojej pracy Henryk łączył międzynarodowe trendy kulinarne z polską, autentyczną kuchnią w nowatorskiej odsłonie.

Od prawie 30 lat związany był z Grupą Belvedere. W czasie swojej kariery zawodowej miał okazję poznać najlepsze restauracje na świecie, a także gościć wielu szefów kuchni uhonorowanych gwiazdką Michelin Guide. Wśród gości, którzy kosztowali jego dań były koronowane głowy, prezydenci, premierzy, gwiazdy filmowe i artyści ze świata muzyki.

Oprócz pracy kochał kulinarne podróże po świecie, z których przywoził ciekawostki do tworzonych przez siebie potraw. Był szefem do zadań specjalnych – nie było dla niego rzeczy niemożliwych. Od deserów w kształcie torebki Chanel po wykwintne dania dla Baracka Obamy – swoją kreacją zachwycał zarówno pracowników firmy jak i gości.

To m.in. dzięki niemu firma zdobyła wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. W 2007 roku restauracja Belvedere po raz pierwszy została uhonorowana wyróżnieniem w przewodniku Michelin Guide, które otrzymuje niezmiennie od 8 lat. Belvedere Catering by Design pod opieką kreatywną Henryka został w 2014 roku laureatem nagrody MP Power Awards za projekt cateringowy dla linii Fly Emirates. W tym samym roku z ogromną precyzją zrealizował w Krakowie rekordową w Polsce, serwowaną kolację dla 2700 osób!

W środowisku gastronomicznym ceniona osobowość. Mówiono o nim – człowiek legenda. Uwielbiany przez kolegów z pracy za swoje poczucie humoru, empatię, koleżeńskość, życzliwość, transparentność  w komunikacji.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Grzegorz Miśta szefem kuchni w zakopiańskiej Góralskiej Tradycji

Wraz z ponownym otwarciem Góralskiej Tradycji w Zakopanem zmienił się szef kuchni. Od lipca o kulinarne doznania gości dba Grzegorz Miśta.

Patryk Szczepański: roślinna kuchnia poszerza horyzonty!

Desery jego autorstwa to prawdziwe dzieła sztuki. Wyznacza trendy w roślinnym cukiernictwie i szkoli innych kucharzy. Rozmawiamy z Patrykiem Szczepańskim, cukiernikiem gdańskiej restauracji Monastico, właścicielem firmy doradczej Pure Sugar i ambasadorem kampanii #ChefsForChange.

Michał Jagoda - menedżer i sommelier we wrocławskim hotelu Monopol

Do niedawna zajmował stanowisko kelnera w Senses, dziś zarządza 30 pracownikami, w tym kierownikami, kelnerami, barmanami i sommelierami we wrocławskim hotelu Monopol. O współpracy z właścicielem, szefem kuchni oraz o zaufaniu do pracowników opowiada Michał Jagoda.

Maciej Mazur Barmanem Roku World Class

Po raz pierwszy w historii, tytuł Barmana Roku World Class Poland zdobył reprezentant Krakowa - Maciej Mazur. Do tej pory dominację w krajowych finałach utrzymywali barmani ze stolicy. Zwycięzca wyjedzie na światowe finały w Szkocji.

SPRZEDAJEMY ZADOWOLENIE

Kto by pomyślał, że na najlepsze sushi w Polsce będziemy jechać do Kielc. Tymczasem to właśnie tam Michał Kostrzewa od półtora roku prowadzi restaurację Suhi-Ya, w której wysokiej jakości produkt łączy się z jego zamiłowaniem do japońskiej filozofii.

Robert Makłowicz: karmię zbiorową wyobraźnię

Karierę zaczynał w latach 90. jako publicysta i krytyk kulinarny. Znany i ceniony jest jednak za to, że 20 lat temu zapoczątkował w swoim programie kulinarnym zwiedzanie i tłumaczenie świata poprzez kulinaria.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna strategia wyceny napojów

Odpowiednia wycena napojów to jedna z najważniejszych decyzji komercyjnych w sektorze HoReCa. Jeśli poziom cen jest właściwy, sprzedaż, a nią także zyski ze sprzedaży napojów wzrosną. W przypadku gdy ceny są zbyt niskie, tracimy zysk. Jeżeli natomiast ceny są zbyt wysokie, ryzykujemy utratę klienta.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej