x

Smashny - w Warszawie rusza lokal ze smash burgerami

Kategoria: Miejsca    08.04.2021

Smash burger stał się w ostatnich latach jednym z ulubionych streetfoodowych dań w USA. Nowe miejsca z tym rodzajem burgera są tam regularnie otwierane, a technikę jego przyrządzania wykorzystują również znane sieci, m.in. Shake Shack i In-N-Out. Jak to smakuje?

Smash burger z oferty lokalu Smashny w Warszawie. Zdjęcie: materiały prasowe
Smash burger z oferty lokalu Smashny w Warszawie. Zdjęcie: materiały prasowe
Smashny w Warszawie mieści się przy Wilczej 26 – oficjalne otwarcie zaplanowano na sobotę, 10 kwietnia.
Twórcą konceptu jest francuski przedsiębiorca Lucas Pollier, który chce propagować ten sposób wytwarzania burgerów na scenie street foodu w Polsce.
Twórcą konceptu Smashny jest francuski przedsiębiorca Lucas Pollier. Zdjęcie: materiały prasowe
Twórcą konceptu Smashny jest francuski przedsiębiorca Lucas Pollier. Zdjęcie: materiały prasowe
– Po dłuższej pracy w Warszawie, moja firma przeniosła mnie do Los Angeles i tam odkryłem zupełnie nowy świat ulicznego jedzenia, w tym smash hamburgery. Zawsze marzyłem o otwarciu własnej restauracji, więc po 6 miesiącach pobytu w Kalifornii zdecydowałem się rzucić pracę i wyeksportować koncepcję smash burgera do Polski. W Warszawie jest wiele lokali z burgerami, ale trudno w nich znaleźć takiego, który smakiem przypomina te z USA, więc celem Smashnego jest to zrobić! – mówi Lucas Pollier.

Czym właściwie jest smash burger?
Technika jego przyrządzania polega na umieszczeniu mielonej wołowiny na dymiącym, gorącym grillu i rozbijaniu jej stosunkowo cienko za pomocą ciężkiej łopatki. To, co dzieje się z mięsem, nazywa się reakcją Maillarda, którą w XX wieku opisał francuski chemik Louis-Camille Maillard.

Tego typu reakcje występują przy smażeniu i ogrzewaniu prawie każdego rodzaju produktu żywnościowego zawierającego białka i cukry. Podobnie jak w przypadku karmelizacji, w ich wyniku tworzy się subtelna skórka, dzięki czemu mięso jest jednocześnie chrupiące i soczyste oraz zostaje nasycone specyficznym smakiem.

Black Angus i inne frykasy

Smash burger z oferty lokalu Smashny w Warszawie. Zdjęcie: materiały prasowe
Smash burger z oferty lokalu Smashny w Warszawie. Zdjęcie: materiały prasowe
W Smashny’m hamburgery robione są z najwyższej jakości wołowiny (Black Angus). Każdy bazuje na dwóch kulkach mięsa rozbitego i usmażonego na płasko oraz zwieńczonego amerykańskim serem. Lekko słodkie i intensywnie maślane bułki brioche, w których zamykane są burgery, dowożone są codziennie rano z zaprzyjaźnionej piekarni Vincent. Klient może zamawiać także domowe, chrupiące frytki, które są dwukrotnie smażone techniką belgijską.

Restauracja ma w menu cztery burgery, w tym opcję wegetariańską z Beyond Meat. Ograniczona liczba pozycji w karcie jest celowa – dzięki temu lokal może skupić się na jakości, a także wytwarzaniu własnych sosów i pikli.
Smashny oferuje również wybór piw rzemieślniczych, w tym niektóre z wielokrotnie nagradzanego polskiego browaru Trzech Kumpli.

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej